Taahhüt Haber Mersin Üniversitesi MDTO Denizcilik Fakültesi Binası Kaba İnşaat ihalesi sonuçlandı

Mersin Üniversitesi MDTO Denizcilik Fakültesi Binası Kaba İnşaat ihalesi sonuçlandı


Mersin Deniz Ticaret Odası (MDTO) tarafından finanse edilen Mersin Üniversitesi MDTO Denizcilik Fakültesi Binası Kaba İnşaat ihalesinin sounçlandığı bildiriliyor. Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Mersin Deniz Ticaret Odası (MDTO) ihaleyi Aytekin Serol İnşaat Taahhüt Mühendislik Anonim Şirketinin kazandığını bildirdi


Temmuz ayı içinde sözleşmesinin imzalandığı bildirilen yatırımın kaba inşaatı 14 ay sürecek. Sözleşmenin MDTO Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Lokmanoğlu ile Aytekin Serol İnşaat Taahhüt Mühendislik Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Aytekin arasında imzalandığı bildiriliyor. Açıklamada görüşlerine yer verilen MDTO Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Lokmanoğlu fakülte inşasının Mersin’de denizcilik eğitimi alanında yapılan önemli yatırımlardan biri olduğunu belirterek hayırlı olmasını diledi. Lokmanoğlu şöyle devam etti: “ Şu anda Tece Kampüsü’nde eğitim veren Denizcilik Fakültesi’ne Çiftlikköy Kampüsü’nde yeni ve modern bir eğitim binası kazandırmak için Mersin Üniversitesi (MEÜ) Rektörlüğü ile protokol imzalandığını hatırlatan Lokmanoğlu, “Geçmiş dönemde döviz kurunun ani yükselişi, projede revizyon ihtiyacı ve son olarak Covid-19 pandemisi gibi elimizde olmayan nedenlerle bazı gecikmeler yaşamış olsak da ihale sürecimizi tamamladık. 8 istekli firmanın teklif sunduğu ihaleyi Aytekin-Serol Mühendislik İnşaat A.Ş kazandı. Kentimize, ülkemize ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Mersin Üniversitesi ile imzalanan protokol kapsamında Mersin Deniz Ticaret Odası (MDTO) tarafından finanse edilen yatırımın kaba inşaatını gerçekleştirecek AYTEKİN SEROL İNŞAAT’ın iletişim bilgileri şöye:

Aytekin Serol İnşaat Taahhüt Mühendislik Anonim Şirketi

0322 453 13 43 - 457 70 85 / https://www.aytekin-serol.com

Başa Dön