Taahhüt Haber Mersin-Adana-Gaziantep Hızlı Tren Hattı ihalesinde en düşük teklif REC ULUSLARASI İNŞAAT’tan geldi

Mersin-Adana-Gaziantep Hızlı Tren Hattı ihalesinde en düşük teklif REC ULUSLARASI İNŞAAT’tan geldi


Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Mersin-Adana- Gaziantep Hızlı Tren Hattı Projesi ihalesinin yapıldığını ve karar aşamasına geldiğini bildirdi. İhalede en düşük teklif 6 milyar 749 milyon 818 bin liralık teklifiyle REC Uluslararası İnşaat Yatırım Sanayi ve Ticaret AŞ’den gelmişti. Yatırımın yapım işinin REC ULUSLARARASI İNŞAAT’a ihale edilmesi bekleniyor.


Elvan, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Mersin'in ulaşım yatırımlarını masaya yatırdıklarını belirtti. Elvan, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu ile Mersin yatırımlarını ele aldığımız verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantıda ilimizdeki tüm ulaştırma yatırımlarının daha da hızlandırılması ve bir an önce milletimizin hizmetine sunulması yönünde irade ortaya çıktı.” dedi. Elvan, paylaşımında Mersin'in Güneydoğu Anadolu ile bağlantısını güçlendirecek olan hızlı tren hattının ihalesinin gerçekleştiğini hatırlatarak; “311 kilometre uzunluğundaki Mersin-Adana-Gaziantep Hızlı Tren Hattının ihalesi gerçekleşti. 6,8 milyar TL tutarındaki hat tamamlandığında saatte 200 kilometre hızla Mersin'den Gaziantep'e ulaşım daha kolay ve konforlu olacak.” ifadelerini kullandı.

Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü işinde en düşük teklif ATİS ASFALT’tan geldi

Geçtiğimiz hafta Adana’nın ulaştırma yatırımlarında önemli bir halka olan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Bağlantı Yolları ihalesinin de yapıldığı bildiriliyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün pazarlık usulü ile yaptığı ihaleye 5 firma davet edildi. Bunlar ATİS ASFALT, B ERGÜNLER YOL, EKPET İNŞAAT, LİMAK İNŞAAT ve İNTEKAR İNŞAAT oldu. Yaklaşık maliyeti 573 milyon 235 bin 910 lira 86 kuruş olarak açıklanan ihalede en düşük teklif 492 milyon 659 bin TL. ile ATİS ASFALT’tan geldi. İşin ATİS ASFALT’a ihale edilmesi bekleniyor.

Trabzon 900 Yataklı Şehir Hastanesi ihalesinde en düşük teklif KALYON İNŞAAT’tan geldi

Öte yandan geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen diğer bir pazarlık ihale ise üstyapı inşaatını kapsıyor. Bu ihale ile Trabzon 900 Yataklı Şehir Hastanesi yapımı için teklifler alındı.

Yaklaşık maliyeti 1 milyar 371 milyon 565 bin 604 lira olarak açıklanan yatırımın yapım ihalesine HSY YAPI+ÖZGE İNŞAAT, LİMAK İNŞAAT, REC ULUSLARARASI İNŞAAT,YDA İNŞAAT, GÜRBAĞ İNŞAAT, AKFEN İNŞAAT+DOST İNŞAAT, YILDIZLAR İNŞAAT+PEKERLER İNŞAAT, KOLİN İNŞAAT+ZEYYAPI İNŞAAT ve KALYON İNŞAAT davet edildi.

İhalede en düşük teklif 1 milyar 99 milyon 900 bin TL. teklifiyle KALYON İNŞAAT’tan geldi. Yatırımın yapımı işini KALYON İNŞAAT’a ihale edilmesi bekleniyor. 

Başa Dön