Taahhüt Haber IBB'nin Çelik ve Betonarme Yaya Üst Geçitleri 8 Nisan 2019 Pazartesi günü ihale edilecek

IBB'nin Çelik ve Betonarme Yaya Üst Geçitleri 8 Nisan 2019 Pazartesi günü ihale edilecek


11 Mart 2019 Pazartesi günü Kamu İhale Kurumu Bülteninde yayınlanan 2019/102279 ihale kayıt numaralı (İKN) ilana göre İstanbul Genelinde Metrobüs Yolunda Çelik ve Betonarme Yaya Üst Geçitleri Yapım İnşaatı KİY 4734/19 kapsamında açık ihale usulü ile ihale edilecek. İhale Taahhüt Haber’in mevzuattaki ip uçlarından faydalanarak yaptığı tahmine göre, ihalenin yaklaşık maliyeti (YM) 60.742.537,-TL. üstü, üst sınır belirsiz aralığında yer alıyor.


Yüzde 50 'den az olmamak üzere AI grup işler benzer iş deneyimi olarak isteniyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin ilana çıktığı iş için fiyat farkı hesaplanacak. İşin ödenek durumu ise 2019 yılı yüzde 60 ve 2020 yılı ise yüzde 40 olarak Katsayı değeri ve sorgulama koşulu; (N) : 1,2 / (SV) Sorgulama Var (SD Altından Açıklama İstenecek) şeklinde duyurulan ihaleye katılabilmek için asgari yeterlik kriteri olarak teklif bedelinin yüzde 50 'sinden az olmamak üzere A/I Grubu işler benzer iş deneyimi olarak aranıyor. İhaleye katılmak için istenen diğer bir yeterlik kriteri ise, mali durum belgesi, bilanço veya eşdeğer belgeler ve iş hacmine yönelik belgeler aranması olarak dikkat çekiyor. İhale sonunda ihaleyi kazanan müteahhit ile idare, Teklif Birim Fiyat Sözleşme imzalayacaklar.

Yatırımın inşaatının  450 günde tamamlanması hedefleniyor

450 günde tamamlanacağı hesaplanan iş, Taahhüt Haber'in bölge sınıflandırmasına göre 1’inci Bölge (İSTANBUL ve Civar İlleri) sınırları içinde yer alan, İstanbul'da inşa edilecek. İhale, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası İhale İşleri Müdürlüğü, İhale Salonu Osmaniye Mah. Çobançeşme Koşuyolu Bulvarı No:5 Kat:4 Bakırköy/İstanbul adresinde, 8 Nisan 2019 Pazartesi günü, Saat: 10:30 'da yapılacak.

İhale yerli ve yabancı tüm isteklilere açık olup yerli istekliler lehine   15 oranında fiyat avantajı uygulanacak.

İhale ilanı özeti, ilanın tam metni, sözleşme tasarısı, idari şartname özeti, ekleri vb. istihbaratı kapsayan ihale duyurusu için BKZ. 12 Mart 2019 Salı tarihli ve 2084 sayılı Günlük Taahhüt Haber Sayfa: 17 / Ayrıca daha fazla detay için BKZ. http://www.taahhuthaber.com

Başa Dön