Taahhüt Haber Diyarbakır Ortadoğu İnşaat Fuarı kapılarını açtı

Diyarbakır Ortadoğu İnşaat Fuarı kapılarını açtı


İnşaat sektörünü bir araya getiren fuarlardan birisi olarak dikkat çeken Diyarbakır Ortadoğu İnşaat Fuarı, 82 firmanın katılımıyla dün açıldı. Fuar, Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi’nde bu yıl 9’uncu kez düzenleniyor.


Fuarın açılış töreni Erbil, Duhok, Süleymaniye, Musul Ticaret ve Sanayi Odaları, IKBY Müteahhitler Birliği, Gebze Ticaret Odası, Batman Ticaret ve Sanayi Odası, Mısır ve Almanya’dan iş insanları ve alım heyetlerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Açılışta bir konuşma yapan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkan Yardımcısı Ercan Tayınlamak, ilin her yıl en az 6 fuara ev sahipliği yaptığını, 2019 yılı fuar programına da inşaat fuarı ile başladıklarını söyledi. TÜYAP organizasyonu ile düzenlenen fuara bu yıl Irak, İran, Mısır ve Almanya’dan yaklaşık 200 kişilik heyetinin ziyaret edeceğini, Erbil, Duhok, Süleymaniye ve Musul Ticaret Odalarını da davet ettiklerini ve her bir odanın oluşturduğu heyetlerle fuara katılacağını anlatan Tayınlamak, “Geçen yıl fuara 72 firma katılım sağladı, 20 bin 568 ziyaretçi aldık. Bu yıl 82 firmanın katılımı kesinleşti. Hedefimiz ziyaretçi sayısında önceki yılların üzerine çıkmak” dedi.

Fuar kapsamında yoğun etkinlik gerçekleştirilecek

Fuar kapsamında, Ticaret Bakanlığı koordinatörlüğünde ve Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri ( GAİB) Genel Sekreterliği organizatörlüğünde Mısır ve Irak’dan gelecek olan Firma yetkilileri ile B2B İkili İş Görüşmeleri, 14 Mart Perşembe Saat 14.00’de Dicle Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından Doğal Taş Üretim Yöntemleri, 14 Mart Perşembe saat 15:00’de Dicle Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından Yapılarda Teknoloji Kullanımı, 15 Mart Cuma saat 15:00’de TMMOB Makine Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi tarafından Merkezi Isıtma Sistemi ve Merkezi Soğutma Sistemi Avantajları, 15 Mart Cuma saat 15:00’de TMMOB Makine Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi tarafından Asansör Kazaları ve Asansör Kontrollerinin önemi ve 16 Mart Cumartesi saat 14:00’de Dicle Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından Kuraklık ve Diyarbakır'daki Su Kaynaklarının Potansiyeli, konulu panel düzenlenecek.

Fuar 17 Mart 2019 Pazar gününe kadar açık

Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen Diyarbakır Ortadoğu İnşaat Fuarı 17 Mart 2019 Pazar günü akşamına kadar ziyaret edilebilecek

Başa Dön