Taahhüt Haber Kocaeli’de ilk çeyrekte 362 milyon lira harcandı

Kocaeli’de ilk çeyrekte 362 milyon lira harcandı


Kocaeli 2019 yılı ikinci İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Hüseyin Aksoy’un başkanlığında gerçekleştirildi. Valilik Akçakoca Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya; Vali Hüseyin Aksoy’un yanısıra, Vali Yardımcısı Suat Yıldız, İlçe Kaymakamları, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Mahmut Baytüz, Vakıflar İstanbul 2. Bölge Müdür Vekili Davut Sagat, DDY 1. Bölge Müdür Vekili Levent M. Meriçli kurum müdürleri katıldı.


- “43 yatırım ihale aşamasında”

Vali Hüseyin Aksoy toplantıda yaptığı konuşmasında; “2019 yılı 2. İl Koordinasyon Kurulu Toplantımızı gerçekleştirmek üzere bir aradayız. Ocak ayında yaptığımız ilk toplantıdan sonra 2. toplantımızı yaparak 2019 yılı içerisinde gerçekleştirilen yatırımlarımız  ve karşılaşılan sorunlar varsa bunları karşılıklı değerlendirmek üzere bir aradayız. 2019 yılında kamu kurumları ve belediyeler tarafından toplam 472 proje uygulanmaktadır. Bu projelerimizin 1. dönem sonu itibariyle bitenleri 65, devam edenleri 304 ve ihale aşamasında bulunan proje sayısı 43’dür. Henüz başlanamayan proje sayımızda 60’dır.” Dedi.

- “2019 yılı ödenek toplamı 2 milyar 7 milyon TL”

Vali Aksoy şöyle devam etti: “2019 yılı yatırımlarının proje tutarı 12 milyar 95 milyon TL’dir. 2019 yılı ödenek toplamı ise 2 milyar 7 milyon TL’dir. Dönem sonu itibariyle bu ödenekden yapılan harcama miktarı ise 362 milyon TL’dir. Yılın ilk 3 ayında yılın ödeneğine göre nakdi gerçekleşme oranı da yüzde 18.04’dür. Yıl içerisinde hem proje sayımızda,  hem de harcama miktarımızda daha hızlı bir artış bekliyoruz. 2019 yılı yatırım ödeneklerimizin sektörlere göre dağılımına baktığımız zaman yüzde 45’lik oranla ulaştırma sektörümüz 1. sırada yer alıyor. Bunu yüzde 28’lik oranla diğer kamu hizmetleri takip etmekte ve yüzde 18’lik oranla da eğitim sektörümüz 3’üncü sırada yer almaktadır.”

Aksoy’un konuşmasının ardından; Vakıflar İstanbul 2. Bölge Müdür Vekili Davut Sagat ve Devlet Demiryolları 1. Bölge Müdür Vekili Levent Meriçli birer sunum gerçekleştirdiler. 

Başa Dön