Taahhüt Haber Gebze’deki 7 katlı otoparkın son kat tabliyesi dökülüyor

Gebze’deki 7 katlı otoparkın son kat tabliyesi dökülüyor


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze’nin en işlek caddelerinden birine 7 katlı otopark kazandırmak için çalışmalarını hızla devam ettiriyor. Son katın tabliyesini dökmeye başlayan ekipler, inşaat çalışmalarını hummalı şekilde devam ettiriyor. Gebze Kızılay Caddesi’nde yapımına başlanan otopark, toplam 14 bin 890 metrekare kullanım alanına sahip olacak. Projede ayrıca Kızılay Caddesi tarafında geri dolgu yapılıyor.


Perde - Su izolasyonu tamamlandı

Büyükşehir Belediyesi’nin Gebze’nin en işlek caddelerinden biri olan Kızılay Caddesi’nde başlattığı 7 katlı otopark inşaatı iyice şekillendi. Yapının bodrum kat tabliye betonlarını bitiren ekipler, katların da tabliye betonlarını attı. Son katın tabliye beton işine başlayan ekipler en kısa sürede bitirileceğini belirtti. Kızılay Caddesi tarafında perde su izolasyonu tamamlayan ekipler, geri dolgu(oluşan yeraltı boşluklarının geri doldurulması işlemi) işlerine başladı.

Otopark 497 araç kapasitesine sahip

3 bodrum kat, zemin ve 3 normal katın yer alacağı otopark toplamda 7 katlı olacak. Yapı, 497 araç kapasiteli olarak inşa edilecek. Ayrıca araç park yerlerindeki sensörler sayesinde, otopark girişinde hangi katlarda boşlukların olduğu görülebilecek.

Katlara asansörle çıkılacak

7/24 kamera ve güvenlik sistemiyle kontrol edilebilecek olan otoparkta, 630 ve 800 kg kapasiteli iki asansörle katlara çıkılacak. Ayrıca otoparkta yeni nesil led aydınlatmalar, yangın detektör sistemi, yangın alarm sistemi, yıldırım koruma sistemi (paratoner) ve elektrik kesintilerinde kullanılacak jeneratör sistemi gibi donanımlar bulunacak.

Yatırımın İnşaatını ÖZGÜR MODERN YAPI gerçekleştiriyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin 10 milyon 881 bin TL. yaklaşık maliyet hesabıyla ‘Gebze İlçesi Kızılay Caddesi Katlı Otopark Yapım İşi’ adı ile 24 Eylül 2018 Pazartesi günü ihale ettiği yatırımı, 11 milyon 888 bin TL. ihale bedeli ile Özgür Modern Yapı Teknolojileri İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi hayata geçirecek. Yatırımın 2019 yılı sonunda tamamlanması hedefleniyor.

Başa Dön