Taahhüt Haber HİDROMEK ile Hacettepe Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.

HİDROMEK ile Hacettepe Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.


Eğitime büyük önem veren HİDROMEK, üniversiteler ile iş birliği programlarına devam ediyor. HİDROMEK, daha önce Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi ile imzalanan protokoller ile “İş Makineleri Opsiyon Programı” kapsamında iş makineleri tasarımı ve üretimine yönelik mühendislik öğrencilerine özel staj ve eğitim programları sağlıyor.


Bunun yanı sıra mesleki eğitim kapsamında meslek liseleri ve meslek yüksekokulları ile de iş birlikleri gerçekleştiren HİDROMEK, geçtiğimiz günlerde bir protokole daha imza attı.

7 Mayıs 2019 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü Rektörlük binasında gerçekleşen imza töreninde iş birliği protokolünü; Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Haluk ÖZEN ve HİDROMEK Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa BOZKURT imzaladı. Törene Hacettepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özcan Y. GÜLSOY, Genel Sekreter Prof. Dr. Ahmet PINAR, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Candan GÖKÇEOĞLU, Hacettepe ASO 1. OSB Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan KARAYİĞİT, Hacettepe ASO 1. OSB Meslek Yüksekokulu akademisyenleri, HİDROMEK Stratejik Yönetim Direktörü Merih ÖZGEN, Mühendislik ve Üretim Müdürleri Muharrem YAZICI, Ferhan FIÇICI, Yaşar DOĞRUER, İlhan VAROL, Mehmet ZEYBEK, Tasarım Stüdyo Müdürü Hakan TELIŞIK, İnsan Kaynakları Müdürü Eliz Sahillioğlu, AR-GE Teknik Destek Yöneticisi Aykut DİLDEN, İşe Alım, Eğitim ve Organizasyon Geliştirme Yöneticisi Mihrican BEKTAŞ, Mesleki Eğitim Yöneticisi Hayri AKGUŞ katılım sağladı.

Amaç nitelikli insan kaynağı oluşturulmasına katkı sağlamak

İmzalanan iş birliği protokolü ile ortak yürütülecek staj– proje uygulamaları ve ek eğitimlerle sektörde ihtiyaç duyulan yetkinliğe ve yeterliliğe sahip nitelikli insan kaynağı oluşturulmasına katkı sağlanması amaçlanıyor.

İş birliği doğrultusunda, Makine, Elektrik ve Endüstri Ürünleri Tasarımı programlarını kapsayan 2019 yılı öğrenci seçimleri tamamlandı

İş birliği doğrultusunda, Makine, Elektrik ve Endüstri Ürünleri Tasarımı programlarını kapsayan 2019 yılı öğrenci seçimleri de tamamlandı. Mesleki yeterlilik ve beceri testlerinin uygulanması ve mülakatlar ardından seçilen öğrenciler HİDROMEK’ in düzenleyeceği teorik ve uygulamaya yönelik eğitimlere katılımın yanı sıra uzun süreli, özel staj programlarına devam etme fırsatına sahip olacak. Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere HİDROMEK’te istihdam önceliği sağlanacak.

HİDROMEK HAKKINDA

Dünyanın tanınmış iş makinesi üreticilerinden  HİDROMEK, 1978 yılında Ankara’da kuruldu.. Kurucusu Hasan Basri Bozkurt, faaliyetlerine tarım traktörleri için ataşman üretimiyle başlamıştır. Bu girişim, ilerleyen yıllarda bir adım daha ileriye götürülmüş ve Türk mühendisler tarafından tasarlanan ilk iş makinesi üretimi gerçekleştirilmiştir.

HİDROMEK’in 2 bine yakın çalışanı var

Ürün gamının genişletilmesiyle büyüyen HİDROMEK’in bünyesinde şu an 2000'e yakın çalışan istihdam edilmektedir. Ayrıca; dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Tayland’da olmak üzere altı üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici, motor greyder ve toprak silindiri üretimi yapmaktadır.

1,2 milyon m2’yi aşkın parsel üzerinde HİDROMEK yeni fabrika binası inşaatı sürüyor

Ankara Sanayi Odası I. Organize Sanayi Bölgesinde 1.2 Milyon m²’yi aşkın sanayi parseli üzerinde inşaatı devam eden HİDROMEK Üretim Üssü’nde, ilk olarak faaliyete geçen komponent fabrikasında ise daha önce ithal ettiği şanzıman, aks ve hidrolik redüktör gibi ana komponentlerin üretimini büyük ölçüde kendi bünyesinde yapmaktadır.

5 kıtada 100’ün üzerinde ülkede HİDROMEK’ler çalışıyor

Dünyada 5 kıtada 100’ün üzerinde ülkede makineleri çalışan HİDROMEK, yurt dışındaki yetkili bayi yönetimi, satış ve satış sonrası hizmetlerini yürütmek üzere İspanya’da HİDROMEK WEST, Rusya’da HİDROMEK RUS, Tayland’da HİDROMEK CE ve Japonya’da HİDROMEK JAPAN firmalarını kurarak faaliyete geçirmiştir.

İş makinesi tasarımı konusunda fark yaratan HİDROMEK, bu başarısını birçok ödülle taçlandırmıştır. HİDROMEK şu an, uluslararası düzeyde prestije sahip, toplam 17 adet tasarım ödülünün sahibidir.

HİDROMEK ‘Yellow Table 2018’ listesinde yer alan ilk ve tek Türk makine üreticisi

İş makineleri konusunda tüm dünyaya bilgi tedariki sağlayan ve sektöre referans oluşturan basın kuruluşu KHL Group’un, dünyada iş makineleri üreten en büyük firmaların sıralandığı uluslararası “Yellow Table 2018” listesinde yer alan ilk ve tek Türk makine üreticisi HİDROMEK olmuştur. Bunun yanında, HİDROMEK, İMDER (Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği) tarafından açıklanan verilere göre Türkiye’de son 10 yıldır kazıcı yükleyici, son 7 yıldır hidrolik ekskavatör ve ilk kez motor greyder satışlarında pazar lideridir.

Başa Dön