Taahhüt Haber HİDROMEK ISO 500 Listesinde 178’inci sırada yer aldı

HİDROMEK ISO 500 Listesinde 178’inci sırada yer aldı


HİDROMEK, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından hazırlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” 2018 listesinde 178’inci sırada yer aldı.


HİDROMEK, İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl hazırlanan Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Listesi’nde 2018 verileri ile 178’inci sırada yer aldı. İş dünyasının öncülerini belirleyen listede firmalar üretimden satışların büyüklüğüne göre sıralanıyor. Firmalar, aynı zamanda, net satışlar, brüt katma değer, öz kaynak, ihracat ve ortalama çalışan sayısı büyüklükleri gibi kriterlere göre de sıralamaya tabi tutuluyor. HİDROMEK, öz kaynak sıralamasında 25.sırada, ihracat değerlendirmesinde ise 122. sırada yer alıyor.

HİDROMEK Yeni Ürün Geliştirmeye ve Yatırımlarına Devam Ediyor

Bu yıl kuruluşunun 41. yıl dönümü olan HİDROMEK, dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Tayland’da olmak üzere altı üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici, motor greyder ve toprak silindiri üretimi yapıyor. HİDROMEK, müşterilerinin ihtiyaçlarını tek marka altında karşılama hedefi ile yeni ürün geliştirme konusundaki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bugün dünyada üretilen ilk lastik tekerlekli yüzde yüz elektrikli ekskavatörünü geliştiren HİDROMEK, sadece mühendislik olarak değil, üretim ve dağıtım alanlarında da sürekli yatırımlarına devam ediyor. HİDROMEK, büyüme hedefleri doğrultusunda Ankara Sanayi Odası I’inci Organize Sanayi Bölgesinde, 1.4 milyon metrekareyi aşkın sanayi parseli üzerinde HİDROMEK Üretim Üssünü kuruyor.  Üretim Üssünde ilk olarak faaliyete geçen komponent fabrikasının ardından hemen ekskavatör üretim tesisinin inşaatına başlayan HİDROMEK, yeni komponent fabrikasında, daha önce ithal ettiği şanzıman, aks ve hidrolik redüktör gibi ana komponentlerin üretimini de artık büyük ölçüde kendi bünyesinde yapıyor. AR-GE, tasarım çalışmaları ve yaptığı yatırımlar ile her geçen gün daha fazla yerlileştirme sağlayan HİDROMEK, Türkiye’ye katma değer yaratmaya devam ediyor.

HİDROMEK HAKKINDA

Dünyanın tanınmış iş makinesi üreticilerinden HİDROMEK, 1978 yılında Ankara’da kurulmuştur. Kurucusu Hasan Basri Bozkurt, faaliyetlerine tarım traktörleri için ataşman üretimiyle başlamıştır. Bu girişim, ilerleyen yıllarda bir adım daha ileriye götürülmüş ve Türk mühendisler tarafından tasarlanan ilk iş makinesi üretimi gerçekleştirilmiştir. Ürün gamının genişletilmesiyle büyüyen HİDROMEK’in bünyesinde şu an 2000'e yakın çalışan istihdam edilmektedir. Ayrıca; dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Tayland’da olmak üzere altı üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici, motor greyder ve toprak silindiri üretimi yapmaktadır. Ankara Sanayi Odası I. Organize Sanayi Bölgesinde 1.4 Milyon m²’yi aşkın sanayi parseli üzerinde inşaatı devam eden HİDROMEK Üretim Üssü’nde, ilk olarak faaliyete geçen komponent fabrikasında ise daha önce ithal ettiği şanzıman, aks ve hidrolik redüktör gibi ana komponentlerin üretimini büyük ölçüde kendi bünyesinde yapmaktadır.

Dünyada 5 kıtada 100’ün üzerinde ülkede makineleri çalışan HİDROMEK, yurt dışındaki yetkili bayi yönetimi, satış ve satış sonrası hizmetlerini yürütmek üzere İspanya’da HİDROMEK WEST, Rusya’da HİDROMEK RUS, Tayland’da HİDROMEK CE ve Japonya’da HİDROMEK JAPAN firmalarını kurarak faaliyete geçirmiştir.

İş makinesi tasarımı konusunda fark yaratan HİDROMEK, bu başarısını birçok ödülle taçlandırmıştır. HİDROMEK şu an, uluslararası düzeyde prestije sahip, toplam 17 adet tasarım ödülünün sahibidir.

İş makineleri konusunda tüm dünyaya bilgi tedariki sağlayan ve sektöre referans oluşturan basın kuruluşu KHL Group’un, dünyada iş makineleri üreten en büyük firmaların sıralandığı uluslararası “Yellow Table 2018” listesinde yer alan ilk ve tek Türk makine üreticisi HİDROMEK olmuştur. Bunun yanında, HİDROMEK, İMDER (Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği) tarafından açıklanan verilere göre Türkiye’de son 10 yıldır kazıcı yükleyici, son 7 yıldır hidrolik ekskavatör ve ilk kez motor greyder satışlarında pazar lideridir.

Başa Dön