Taahhüt Haber HİDROMEK, Fortune 500 Türkiye’nin En Büyük Şirketleri 2019 Listesi’nde 226.sırada yer aldı.

HİDROMEK, Fortune 500 Türkiye’nin En Büyük Şirketleri 2019 Listesi’nde 226.sırada yer aldı.


Kuruluşunun 41. yıl dönümü olan HİDROMEK, başarısını en büyüklerin yer aldığı şirket listelerinde yer alarak kanıtlamaya devam ediyor. Bu yıl 12’ncisi gerçekleştirilen, finansal kurumlar ve holdingler dışındaki tüm sektörleri kapsayan ve şirketlerin net satışlarına göre değerlendirildiği Fortune 500 Türkiye listesinde HİDROMEK, Türkiye’nin en büyük 226’ncı; makina ve ekipmanları sektörünün ise en büyük 4’üncü şirketi oldu.


ISO 2018 Listesinde 178’inci

Bununla birlikte, HİDROMEK Türk sanayisi için referans kabul edilen, İstanbul Sanayi Odası tarafından yapılan araştırmalar sonucu hazırlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” 2018 listesinde 178’inci, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan “Türkiye’nin 1000 İhracatçı Firması 2018” araştırmasında ise 238. sıra yer aldı.

HİDROMEK Hakkında

Dünyanın tanınmış iş makinesi üreticilerinden HİDROMEK, 1978 yılında Ankara’da kurulmuştur. Kurucusu Hasan Basri Bozkurt, faaliyetlerine tarım traktörleri için ataşman üretimiyle başlamıştır. Bu girişim, ilerleyen yıllarda bir adım daha ileriye götürülmüş ve Türk mühendisler tarafından tasarlanan ilk iş makinesi üretimi gerçekleştirilmiştir.

HİDROMEK’in çalışan sayısı 2.000’i buldu

Ürün gamının genişletilmesiyle büyüyen HİDROMEK’in bünyesinde şu an 2000'e yakın çalışan istihdam edilmektedir. Ayrıca; dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Tayland’da olmak üzere altı üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici, motor greyder ve toprak silindiri üretimi yapmaktadır. Ankara Sanayi Odası I. Organize Sanayi Bölgesinde 1.4 Milyon m²’yi aşkın sanayi parseli üzerinde inşaatı devam eden HİDROMEK Üretim Üssü’nde, ilk olarak faaliyete geçen komponent fabrikasında ise daha önce ithal ettiği şanzıman, aks ve hidrolik redüktör gibi ana komponentlerin üretimini büyük ölçüde kendi bünyesinde yapmaktadır.

HİDROMEK’ler 5 kıtada 100’ün üzerinde ülkede çalışıyor

Dünyada 5 kıtada 100’ün üzerinde ülkede makineleri çalışan HİDROMEK, yurt dışındaki yetkili bayi yönetimi, satış ve satış sonrası hizmetlerini yürütmek üzere İspanya’da HİDROMEK WEST, Rusya’da HİDROMEK RUS, Tayland’da HİDROMEK CE ve Japonya’da HİDROMEK JAPAN firmalarını kurarak faaliyete geçirmiştir.

İş makinesi tasarımı konusunda fark yaratan HİDROMEK, bu başarısını birçok ödülle taçlandırmıştır. HİDROMEK şu an, uluslararası düzeyde prestije sahip, toplam 17 adet tasarım ödülünün sahibidir.

“Yellow Table 2018” listesinde yer alan ilk ve tek Türk makine üreticisi

İş makineleri konusunda tüm dünyaya bilgi tedariki sağlayan ve sektöre referans oluşturan basın kuruluşu KHL Group’un, dünyada iş makineleri üreten en büyük firmaların sıralandığı uluslararası “Yellow Table 2018” listesinde yer alan ilk ve tek Türk makine üreticisi HİDROMEK olmuştur. Bunun yanında, HİDROMEK, İMDER (Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği) tarafından açıklanan verilere göre Türkiye’de son 10 yıldır kazıcı yükleyici, son 7 yıldır hidrolik ekskavatör ve ilk kez motor greyder satışlarında pazar lideridir.

Başa Dön