Taahhüt Haber ‘Road Tunnel’ fuarı önümüzdeki hafta açılıyor

‘Road Tunnel’ fuarı önümüzdeki hafta açılıyor


4’üncü Uluslararası Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı 9 – 11 Ekim tarihleri arasında Ankara’da Congresium’da gerçekleştirilecek


İlki 2016 yılında yapılan Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı; sektörün dinamiklerinin takip edildiği, firmalar arası ikili görüşmeler ile gelecek projelere ilişkin daha sağlam iş birliklerinin kurulduğu bir platforma dönüştü. Türkiye’nin dünyada geldiği son düzeyi yansıtması açısından kısa sürede adından söz ettiren bir etkinliğe dönüşerek, bugün uluslararası camiada takip edilen ve merakla beklenen bir hale gelen fuar bu yıl Mega Projeler Kahramanlarını Çağırıyor’ mottosuyla 9-11 Ekim tarihleri arasında ATO Congresium Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek.  

Ufuk Yavuz Tümer: “En önemli amacımız projelerin müteahhit, mühendis, müşavir ve tedarikçi gibi paydaşlarını bir araya getirmek”

Fuar düzenleyicisi MCI Fuarcılık’ın Genel Müdürü Ufuk Yavuz Tümer, en önemli amaçlardan birinin, projelerin müteahhit, mühendis, müşavir ve tedarikçi gibi paydaşları bir araya getirmek olduğunu belirtirken, “Fuarda sadece Türkiye için değil, tüm dünya için önemli olan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli ile 1915 Çanakkale Köprüsü ve otoyol projesi gibi mega projelere de özel yer ayrılacak” dedi.   Tümer, karayolu, köprü ve tünel inşaatında, gelişen teknolojinin sektöre yön verdiğini ve başarılı olmak için tüm dünyayı yakından takip etmenin gerekliliğini vurgulayarak şunları söyledi;  “Fuar kapsamında sektörde faaliyet gösteren herkese en son teknolojileri görme olanağı sunacağız. Ayrıca, yerli ve yabancı firmalar müteahhitler locası ile üst düzey yöneticilerle özel ikili görüşmeler çerçevesinde bir araya gelme imkânı bulacak. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda, uluslararası müteahhit şirketlerinden, iskele ve kalıp üreticilerine; yük kaldırma makine ve ekipmanları üreticilerinden, tünel açma kapama makine tedarikçilerine uzanan geniş bir yelpazede katılım gerçekleşecek. Ayrıca özel olarak planlanan çalıştay alanı içerisinde yurtdışından ve yurt içinden önemli projelerin lansman sunumları ve yeni teknolojiler izleyicilere sunulacak. Bu nedenle 9-11 Ekim’de gerçekleşecek 4. Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı, sadece yatırımcılar açısından değil, tüm iş dünyası açısından büyük önem taşıyor.” 

 

Başa Dön