Taahhüt Haber Muhittin Böcek: “3 Etap’ı Nisan ayına kadar tamamlamayı hedefliyoruz”

Muhittin Böcek: “3 Etap’ı Nisan ayına kadar tamamlamayı hedefliyoruz”


İMO Antalya Şubesine kayıtlı inşaat mühendisleri ile birlikte 3. Etap Raylı Sistem Projesi katlı kavşak çalışmalarını yerinde inceleyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, projeyi Nisan ayına kadar tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.


Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Mustafa Balcı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve inşaat mühendisleri ile birlikte Otogar-Meltem arasında yapımı devam eden 3. Etap Raylı Sistem Projesi’ni inceledi. Proje kapsamında Akdeniz Üniversitesi Meltem kapısı önündeki katlı kavşak çalışmalarını inşaat mühendisleri ile birlikte yerinde gören Başkan Muhittin Böcek, inşaat mühendislerine projenin son durumu ile ilgili bilgi verdi, sorularını yanıtladı.

- “Üniversite ile Meltem arasındaki geçişi üste aldık. 1 yıl kazandık”

3. Etap Raylı Sistem Projesi’ni Nisan ayına kadar tamamlamayı hedeflediklerini belirten Başkan Muhittin Böcek, “Projede üniversite Meltem arasındaki geçiş alt geçit olarak yapılacaktı. Zaman olarak yaklaşık bir yılımızı alacaktı. Biz bu geçişi üst geçit olarak yapıyoruz. Böylece hem zamandan kazandık hem de belediyemizin 9 milyon liraya yakın bir tasarruf oldu. 15 gün önce de projenin vagon ihalesini tamamladık. Nisan ayına kadar hızla raylı sistemi tamamlamak istiyoruz” dedi. Meltem Kavşağı’nın tamamlandığında 100. Yıl ve Gazi Bulvarı aksındaki trafiği rahatlatacağını belirten Başkan Böcek, Antalyaspor Kavşağı’nda da rahatlama sağlanacağını, üniversitenin giriş ve çıkışlarının yeniden düzenleneceğini kaydetti.

- Mustafa Balcı: “Proje gezisi bizim için çok faydalı oldu”

İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Mustafa Balcı, proje gezisinin kendileri için çok faydalı olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “3. Etap Raylı Sistem, uzunca bir süredir odamızın gündeminde olan ve takip ettiğimiz bir projeydi. Hangi aşamada olduğunu sizlerin ve yetkili arkadaşlarımızın ağzından dinleyip, uygulamaları yerinde görmek istedik. Bu talebimize olumlu karşılık verdiğiniz için teşekkür ediyoruz. Antalya’da sizin meslek odaları ile sağladığınız bu birlikteliğin ülke çapına da yansımasını arzu ederiz.”

- Yatırımın inşaatını MAKYOL İNŞAAT gerçekleştiriyor

Antalya Büyükşehir Ulaşım Dairesi Başkanlığının takip ettiği projenin yapım işlerinin inşaatı için yapılan ve 2018 yılı fiyatlarıyla 882 milyon 59 bin  612 lira YM açıklanan ihaleyi yüzde 21 indirim ile 689 milyon 831 bin 471 lira teklif veren Makyol İnşaat Sanayi Turizm Ve Ticaret Anonim Şirketi kazanmıştı. 20 Nisan 2018 tarihinde sözleşmesi imzalanan yatırımın 13 Nisan 2020 tarihinde tamamlanması hedeflenmişti.

Başa Dön