Taahhüt Haber HİDROMEK’in yüzde 100 Elektrikli Ekskavatör’ü HICON W7’ye ‘İkinci Tasarım Ödülü’ geldi

HİDROMEK’in yüzde 100 Elektrikli Ekskavatör’ü HICON W7’ye ‘İkinci Tasarım Ödülü’ geldi


HİDROMEK, yüzde 100 elektrikli ve akıllı şehir ekskavatörü HICON 7W ile dünyanın en seçkin tasarım ödüllerinden IF Product Design Award 2020 ödülüne layık görüldü. Yeni ödülle HİDROMEK’in kazandığı uluslararası alanda prestije sahip tasarım ödülü sayısı 19’a yükseldi.


- 56 Ülkeden 7 bin 298 üzerinde başvuru değerlendirildi

IF Design Award’da dünyanın dört bir yanından gelen 78 bağımsız jüri üyesi tarafından 56 ülkeden 7 bin 298'in üzerinde başvuru değerlendirildi. Yapılan değerlendirmeler sonucunda ürün, iletişim, ambalaj ve hizmet tasarımı, mimarlık ve iç tasarım gibi geniş bir yelpazede ‘en iyi’ tasarımlar belirlendi.

- HİDROMEK’in tasarım ödülü sayısı 19’a yükseldi

Türkiye’nin sayılı taşıt tasarım stüdyolarından birine sahip olan HİDROMEK, AR-GE alanındaki bilgi birikimiyle tasarım gücünü bir araya getiriyor. HİDROMEK, tasarım sürecinde sanal gerçeklik uygulamalarından da en üst seviyede faydalanıyor. IF Design Award tarafından bu yıl da ödüllendirilen HİDROMEK, yüzde 100 elektrikli ekskavatörü HICON 7W ile IF Product Design Award 2020 (Ürün Tasarım Ödülü) ödülünü kazandı. Toplam ödül sayısını 19’a çıkartan HİDROMEK’in bugüne kadar kazandığı IF Design Award sayısı ise 6’ya ulaştı. 

- Hakan Telışık: “HİDROMEK Design’ imzalı ürünlerin tasarım konusundaki kalitesini ve yenilikçilik iddiasını bir kez daha tescilledik”

HİDROMEK Tasarım Stüdyo Müdürü Hakan Telışık, kazandıkları yeni ödül ile ilgili şu sözleri dile getirdi: “Dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden birini daha kazanmanın gururunu yaşıyoruz. Bu ödülle sahip olduğumuz ödül sayısını 19’a çıkarttık. ‘HİDROMEK Design’ imzalı ürünlerin tasarım konusundaki kalitesini ve yenilikçilik iddiasını bir kez daha tescilledik. AR-GE ve tasarım gücümüzle daha nice ödülleri HİDROMEK’e kazandırmayı hedefliyoruz.”

- Geleceğin elektrikli iş makinesi HICON 7W

HİDROMEK’in geleceğin elektrikli iş makinesi kategorisinde uzmanlaşma hedefi ile geliştirdiği yüzde 100 elektrikli ekskavatör HICON 7W;  akıllı, ekonomik ve çevre dostu oluşuyla ön plana çıkıyor. Sıfır emisyonlu olması ve kompakt boyutları ile şehrin birçok noktasında kolaylıkla kullanılabilecek olan HICON 7W, sahip olduğu “Güvenli Çevre Sistemi” ile de güvenli sürüş için arka ekranı ile çevresine bilgi aktarabilecek. HICON 7W, daha önce Alman Tasarım Konseyi tarafından düzenlenen ve adayların jüri ile belirlendiği German Design yarışmasında “Winner” ödülünü kazanmıştı.

Başa Dön