Taahhüt Haber DSİ’de Kaya Yıldız Başkanlığında bir ‘Koordinasyon Toplantısı’ yapıldı

DSİ’de Kaya Yıldız Başkanlığında bir ‘Koordinasyon Toplantısı’ yapıldı


30 Haziran Salı günü DSİ Genel Müdürlüğü Namik Kiper Toplantı Salonunda DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız başkanlığında düzenlenen toplantıda devam eden yatırmlar ve planlanan projeler masaya yatırıldı. Toplantıya, Genel Müdür Yardımcıları Murat Dağdeviren, Şadiye Yalçın, Oğuz Kasap, Faruk Fıratoğlu, Daire Başkanları ve DSİ Bölge Müdürleri telekonferansla katıldılar.


Toplantının açılış konuşmasını yapan Genel Müdür Yıldız, konuşmasının son kısmında 11’inci plan kapsamında yapımı planlanan yer altı barajları ile ilgili olarak, “Ben inanıyorum ki bizler daha önce nasıl baraj gölet, sulama, içmesuyu vb. projelerini tamamlayıp vatandaşlarımızın istifadesine sundu isek. İnşallah yeraltı barajlarını da yaparak vatandaşlarımızın istifadesine sunacağız.” dedi

- “Ödenek durumumuzu biliyorsunuz bu yüzden harcama yapılırken çok hassas davranmalıyız”

Toplantının açılışında bir değerlendirme yapan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız şunları kaydetti: “Toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum. DSİ ülkemizin en büyük kamu kuruluşlarından biridir. Kurumumuz büyük hedefleri olan ve her daim hedeflerini gerçekleştiren bir kurumdur. Bugünde projelerimizin durumları ve öncelikleri üzerinde değerlendirmede bulunup önceliklerimizi ortaya koyacağız. Kurumsal olarak hedeflerimiz var. İnşallah hedeflerimize hep beraber daha çok çalışarak ulaşacağız. Bugün genel bir değerlendirme yapacağız ve bazı konuları ele alacağız. Ödenek durumumuzu biliyorsunuz bu yüzden harcama yapılırken çok hassas davranmalıyız. Netice odaklı çalışacağız. Harcanan her kuruşun yıl sonunda faydaya dönüşmesini sağlayacağız.  Yapılacak harcamanın mutlaka faydaya dönüşmesini sağlayacağız. Bu bakımdan işi zamanında bitirmek için iyi planlama yapmak zorundasınız.

- “Toplulaştırma konusunda kesinlikle başarı sağlayacağız. Bu konuda elimizden gelen bütün çaba ve gayreti göstereceğiz”

Toplulaştırma bilindiği üzere kurumumuza verildi. Bu konuda yeni projelerde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Toplulaştırma konusunda kesinlikle başarı sağlayacağız. Bu konuda elimizden gelen bütün çaba ve gayreti göstereceğiz. Sulamalar kadar toplulaştırma çalışmaları da bir o kadar önemlidir. Bundan dolayı toplulaştırma bölgelerimizin en önemli işlerinden birisidir. Bunun böyle bilinmesini özellikle bildirmek istiyorum.

- “Yeraltı barajlarını da yaparak vatandaşlarımızın istifadesine sunacağız”

Bilindiği üzere 11’inci Kalkınma Planına, yeraltı su havzaları ve barajlarının oluşturulmasına yönelik çalışmalar da eklendi. Plan kapsamında bulunan yeraltı barajlarının yapılması hususu var. Ben inanıyorum ki bizler daha önce nasıl baraj gölet, sulama, içmesuyu vb. projelerini tamamlayıp vatandaşlarımızın istifadesine sundu isek. İnşallah yeraltı barajlarını da yaparak vatandaşlarımızın istifadesine sunacağız.

Sözlerime son verirken son olarak bütün dairelerimiz ve bölgelerimizin çok başarılı çalışmalar yaptığını belirtmek istiyorum. Bu bakımdan bütün çalışanlarımızı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Başa Dön