Taahhüt Haber Gülermak’ın da teklifinin olduğu 5,6 km Metro Yapımı işi ihale süreci devam ediyor

Gülermak’ın da teklifinin olduğu 5,6 km Metro Yapımı işi ihale süreci devam ediyor


(STEC) Shanghai Tunnel Engineering Company Ltd’in en düşük teklif verdiği 82 kilometrelik Delhi Metrosu projesi kapsamında yer alan 5,6 kilometre uzunluğundaki ‘New Ashok Nagar – Sahibabad’ metrosu ihale sürecinin devam ettiği bildiriliyor. Açıklama Hindistan Şehircilik Bakanlığından geldi. Açıklamanın Çin – Hindistan arasında yaşanan gerginlik sonrası yapılması dikkat çekti.


12 Haziran 2020 tarihinde mali teklifler açıldı

Söz konusu ihale duyurusu 9 Kasım 2019 tarihinde yapılmış, 16 Mart 2020 tarihinde ise teknik teklifler açılmıştı. Bakanlık ihaleye SKEC (Güney Kore), Tata, STEC, China L-T, Afcons ve Türkiye’den Gülermak firmalarının teklif verdiğini açıkladı.

12 Haziran tarihinde ihale teklifleri açılmış ve sonucunda Çin firmasının en düşük teklif verdiği belli olmuştu.

Yatırımı Asya Kalkınma Bankası/Dünya Bankası finanse ediyor

Proje Asya Kalkınma Bankası/Dünya Bankası tarafından finanse ediliyor ve alımlar ilgili ihale yönetmelikleri kapsamında çoklu satın alma usulü ile gerçekleştiriliyor. Yatırım kapsamında Delhi-Ghaziabad-Meerut arasındaki 82 km’lik orta hızlı tren inşası işinde 5.6 km’lik bir yer altı tüneli yapımı işi var.

Gülermak Hindistan’da 3.68 km Çift Hat Metro İnşaatını gerçekleştirdi

Gülermak’ın Hindistan’da Lucknow’da 3,68 km. çift hat metro inşaatı yaptığı biliniyor. 3 yer altı istasyonu, viyadük metro hattının tasarım, inşaat, sanat yapıları ve mimari işler, ray işleri ve sinyalizasyon ve elektromekanik işleri kapsayan ve Lucknow Metro Raylı Sistemler İdaresinin finanse ettiği yatırımın inşaatı devam ediyor.

Başa Dön