Taahhüt Haber HMF Makina’nın Yeni Genel Müdürü Reyhan Uğurlu Yücel Oldu.

HMF Makina’nın Yeni Genel Müdürü Reyhan Uğurlu Yücel Oldu.


1993 yılından bu yana Hyundai marka iş makinaları ve forkliftler ile sektörde faaliyet gösteren HMF Makina’nın Genel Müdürlük görevine, Reyhan Uğurlu Yücel atandı.


2005 yılında HMF Makina ile iş ve istif makinaları sektörüne katılan Reyhan Uğurlu Yücel, 13 yılı aşkın geniş sektör deneyimi ile 2016 yılına kadar HMF Makina’da Pazarlama, İş Geliştirme ve Endüstriyel Ürünlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmekteydi. 2016 yılında STFA Holding grup şirketlerinden olan ve 1988 yılından bu yana makina sektöründe faaliyet gösteren Universal Handlers’a Genel Müdür olarak atandı. 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle de 11 yıl görev aldığı HMF Makina’da Genel Müdür olarak yeniden başladı.

1990 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi’den mezun olan Reyhan Uğurlu Yücel, 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme programını, 2011 yılında da Koç Üniversitesi Executive MBA programını tamamladı. Profesyonel hayatına Türk Philips şirketinde başlayan Yücel, Hızlı Tüketim, Tüketici Elektroniği, Bilişim sektörlerinde Canon ve Eveready/Energizer Pil şirketlerinin dâhil olduğu çok uluslu ve yerli firmalarda pazarlama, satış ve iş geliştirme konularında üst düzey yöneticilik yaptı.

HMF MAKİNA

HMF Makina, Hyundai İş Makinaları Türkiye Distribütörlüğü'nü Türkiye çapında 40 dan fazla noktada, yaygın satış ofisleri ve servis istasyonları ile 1993 yılından beri yürütmektedir. HMF Makina; Türkiye temsilciliği üstlendiği Hyundai İş Makinaları Grubu ile Türkiye pazarında ekskavatör, yükleyiciler ve forkliftler ile söz sahibi olan bir şirkettir. Hyundai

marka paletli ekskavatör, lastikli ekskavatör, lastikli yükleyici, silindirler ve mini yükleyicilerin yanı sıra 2003 yılından bu yana Hyundai marka LPG, akülü ve dizel forkliftleri ile endüstriyel ürün gamında da bulundurmaktadır. Hyundai iş makinaları ve Hyundai Endüstriyel ürünlerin yanı sıra Unicarriers marka depo içi ekipmanlar ve iş makinelarında kullanılan D&A kırıcılar bulunuyor. Bugün HMF Makina, Türkiye'nin dört bir yanındaki satış büroları, bayileri ve servis istasyonları ile en süratli ve etkin hizmeti vermektedir. "Profesyonel Hizmet" prensibi doğrultusunda servis, yedek parça ve garanti konularına verdiği önemle iş makinaları sektörünün lider firması olmayı sürdürecektir.

Adet satış rakamları, tesis olanakları ve pazarlama politikaları konularında gösterdiği üstün performansı sayesinde, 2004 - 2007 yılları arasında üst üste 4 defa Hyundai tarafından "Dünya'da Yılın En Başarılı Distribütörü" ödülüne layık görülen HMF Makina, 2010-2011-2012-2013 yılları arasında da ‘’Mükemmel distribütör’’ ödülüne, 2011 ve 2012 yılında ise

Hyundai tarafından forklift kategorisinde ‘’En İyi Distribütör’’ ödülüne, 2006 ve 2012 Yılında da Unicarriers tarafından “Dünyanın En İyi Distribütörü” ödülüne layık görülmüştür.

Başa Dön