Taahhüt Haber Antalya 3 Etap Raylı Sistem inşaatı ihalesini MAKYOL İNŞAAT’ın kazanması bekleniyor

Antalya 3 Etap Raylı Sistem inşaatı ihalesini MAKYOL İNŞAAT’ın kazanması bekleniyor


Antalya Büyükşehir Belediyesi, Varsak- Zerdalilik arasındaki 25 kilometrelik 3. Etap Raylı Sistem Projesi’nin ihalesini gerçekleştirdi. Yaklaşık maliyeti 882 milyon 59 bin 612 lira olarak açıklanan ihalede ilk belirlemelere göre MAKYOL İNŞAAT makul ve aynı zamanda en düşük teklif sahibi olarak dikkat çekti


Antalya Büyükşehir Belediyesi, Varsak- Zerdalilik arasındaki 25 kilometrelik 3. Etap Raylı Sistem Projesi’nin ihalesini gerçekleştirdi. Yaklaşık maliyeti 882 milyon 59 bin 612 lira olarak açıklanan ihalede ilk belirlemelere göre MAKYOL İNŞAAT makul ve aynı zamanda en düşük teklif sahibi olarak dikkat çekti. Yatırımın yapım işinin MAKYOL İNŞAAT’a ihale edilmesi bekleniyor.

7 teklif geldi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ihaleye 7 firma katıldı. Belediyenin web sitesinden canlı yayınlanan ihalede, Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin başkanlığındaki ihale komisyonu, projenin yaklaşık maliyetini 882 milyon 59 bin 612 lira olarak açıkladı.  İhaleye MAKYOL İNŞAAT, METİNG RAYLI SİSTEMLER, YAPI MERKEZİ AŞ, GÜLERMAK, KOLİN İNŞAAT, DOĞUŞ ve ICC İÇTAŞ teklif verdi.

Tekliflerin verilmesinin ardından sınır değer 584 milyon TL. olarak hesaplandı. Buna göre, yaklaşık maliyete göre net yüzde 21 indirimli teklif veren MAKYOL İNŞAAT makul ve aynı zamanda en düşük teklif sahibi oldu. (İhaleye verilen tekliflerin tam listesi için BKZ 29 Mart 2018 tarih ve 1846 Sayılı Taahhüt Haber Sayfa 57)

39 İstasyon inşa edilecek

Kepez Varsak’tan başlayıp, Muratpaşa Meltem’de Eğitim Araştırma Hastanesi önünde nostaljik tramvay hattı ile birleşecek, 25 kilometrelik 3. Etap Raylı Sistem Projesi’nde 38 adet hemzemin 1 adet yeraltı olmak üzere toplam 39 adet istasyon yer alacak.  Varsak eski belediye binasından başlayacak olan hat sırasıyla Süleyman Demirel Bulvarı, Sakarya Bulvarı, Otogar Kavşağı, Dumlupınar Bulvarı, Tıp Fakültesi, Meltem, Eğitim Araştırma Hastanesi ve Müze’ye kadar devam edecek ve burada eski nostalji tramvayı ile birleşecek. Kepez’e çağdaş toplu ulaşımı getirecek dev proje ile nostaljik tramvay hattı da modernize edilecek. Müze-Zerdalilik arasındaki nostalji tramvayı hattı, yeni vagonları ile gidiş geliş olarak düzenlenecek.

Başa Dön