Taahhüt Haber HİDROMEK Yeni Güçleriyle INTERMAT 2018’de yerini aldı

HİDROMEK Yeni Güçleriyle INTERMAT 2018’de yerini aldı


HİDROMEK, ürün gamına yeni eklediği ürünlerini ilk kez 23-28 Nisan 2018 tarihinde Paris’te düzenlenen INTERMAT 2018 Fuarı’nda sergiliyor


Yeni ürünler ve ihraç pazarları ile büyümeyi hedefleyen HİDROMEK, Fransa’nın başkenti Paris’te 2328 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenen ve inşaat ve altyapı sektörlerinin önemli isimlerinin bir araya geldiği “INTERMAT 2018 Fuarı’nda yeni ürünlerini tanıtacak. 167 ülkeden toplam bin 500 katılımcının ürünlerini sergileyeceği INTERMAT 2018’e dünyanın çeşitli ülkelerinden 183 bin ziyaretçinin katılması bekleniyor.

167 Ülkeden bin 600 katılımcı Paris’te buluştu

Dünya çapında tanınan ve 40 yıldır iş makineleri sektöründe fark yaratan HİDROMEK, dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Tayland’da olmak üzere altı üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastik tekerlekli yükleyici ve motor greyder üretimi gerçekleştiriyor. Hem Türkiye’de, hem de yurt dışında müşterilerine sürdürülebilir yüksek kalite ve müşteri desteği sağlamaya önem veren HİDROMEK, yurt dışındaki yetkili bayi yönetimi, satış ve satış sonrası hizmetlerini yürütmek üzere İspanya’da HİDROMEK WEST, Rusya’da HİDROMEK RUS ve Japonya’da HİDROMEK JAPAN satış ve satış sonrası hizmetler merkezine sahip. Dünyada 5 kıtada 80’in üzerinde ülkeye satış yapan HİDROMEK, yeni bayiler ile birlikte yeni pazarlara da giriş yapmayı hedefliyor.

HMK 130 CS toprak silindiri, HMK 60 CR midi paletli ekskavatör ve HMK 145 LC SR kısa kuyruk paletli ekskavatörler ilk kez INTERMAT’da tanıtılacak

Amacı müşterilerinin tüm ihtiyacını tek marka altında karşılamak olan HİDROMEK, yatırımlarını da bu doğrultuda yaparak, Ar-Ge ve tasarım çalışmaları ile ürün gamını güçlendiriyor. 2017 yılının başlarında ürün gamına eklediği HMK 600 MG motor greyder ve HMK 640 WL lastik tekerlekli yükleyiciden sonra HMK 130 CS toprak silindiri, HMK 60 CR midi paletli ekskavatör ve HMK 145 LC SR kısa kuyruk paletli ekskavatör ürünlerini de pazara sunmaya hazırlanıyor. HİDROMEK’in bu yeni ürünlerinin tanıtımı ise ilk kez INTERMAT 2018 Fuarı’nda yapılacak.

HİDROMEK, fuarda kazıcı yükleyici ürün grubundan HMK 62 SS, HMK 102B Alpha, HMK 102S Supra ve HMK 102B Alpha Greentec ürünlerini, lastikli ekskavatörler ürün grubundan ise HMK 140 W ve HMK 200 W ürünlerini sergileyecek. Bunun yanı sıra HİDROMEK’in fuarda sergileyeceği ürünler arasında HMK 640 WL lastik tekerlekli yükleyici ve HMK 600 MG motor greyder olacak.

Paletli ekskavatör ürün grubundan ise HMK 220 NLC, HMK 300 LC, HMK 390 LC HD ve HMK 490 LC HD yer alacak. Ayrıca HİDROMEK,  yeni H4 Serisi ekskavatörlerini de INTERMAT 2018’de ilk kez müşterileri ile buluşturacak.

Yeni H4 Serisi Paletli Ekskavatörler de INTERMAT’da yerini aldı

Yüksek performans sunan HİDROMEK’in yeni H4 Serisi ekskavatörleri, seriliği ile ön plana çıkıyor. Tasarım sürecinde operatörün makineyi kolay kullanması amaçlanan H4 Serisi’nde, kapasitesi artırılan elektronik sistem ile makine durum tespiti ve ilave donanımların entegrasyonu kolaylaşıyor. Yeni seri makinelerde bulunan kırmızı renkli tutamaklar ve uyarı etiketleri ile operatör güvenliğinin üst seviyeye taşınması hedefleniyor. H4 Serisi ekskavatörlerde kullanılan led aydınlatmalar sayesinde gece görüş kapasitesinde önemli bir artış sağlanıyor. Ayrıca, yeni seride, radyo entegre edilmiş ve çoklu dil seçeneği sunan 8” display ünite ve görüntü kalitesi artırılmış geri görüş kamerası bulunuyor.

HİDROMEK ürün tasarım felsefesinin ulaştığı son noktayı temsil eden yeni ürünler

HMK 60 CR midi paletli ekskavatör, HMK 145 LC SR kısa kuyruk paletli ekskavatör ve HMK 130 CS toprak silindiri tasarımlarında operatörün kendini özel hissetmesini sağlayacak özellikleri ile ön plana çıkıyor. Ferah bir görünüm için kabin içerisinde kahverengi tonlarının kullanımı, geniş görüş açısı sağlayan büyük camlar, klima ve multimedya kontrolü sağlayan 8” dokunmatik ekran ve ağır hizmet tipi klima özelliği ile HİDROMEK’in yeni ürünlerinde operatöre kabin içinde üstün bir konfor sunuluyor.

Büyük Tonajlı Makine Ergonomisinde Midi Ekskavatör

HMK 60 CR’de bulunan Opera (HİDROMEK Operatör Ara Yüzü) ile kullanım esnasında ihtiyaç duyulan bütün fonksiyonlar bir arada toplanıyor. Operatörün ergonomik açıdan kolay ulaşabileceği bir noktada konumlandırılmış konsol, kolay okunabilen renkli TFT bilgi ekranı, elektronik kontrol üniteleri operatörün makineye ait bütün bilgilere ve uyarılara kolaylıkla ulaşmasını sağlıyor. Ayrıca sınıfında ilk kez kullanılan ve kolaylıkla istenilen yönde hareket ettirilebilen kızaklı çok amaçlı tutucu da operatöre kolaylık sağlayan bir diğer özellik olarak dikkat çekiyor. Kabin içinde üst seviyede ergonomi sunan HMK 60 CR midi paletli ekskavatör ile büyük tonajlı makinelerin konforu midi ekskavatörlere aktarılıyor. Aynı şekilde, joystick ve konsol ergonomisi, büyük tonajlı ekskavatörler ile aynı seviyede olan HMK 60 CR, kalkar kabini ile hidrolik ekipmanlara hızlı erişimi sayesinde servis kolaylığı sunuyor.

İş Makinesinde Ofis Konforuna Ulaşılacak

HİDROMEK’in bir diğer yeni ürünü olan HMK 145 LC SR kısa kuyruk paletli ekskavatörde de, operatörün kendisini ofisindeki gibi konforlu ve rahat hissetmesi hedeflendi. Bu doğrultuda makineyi kolaylıkla kullanması amacıyla Opera Kontrol Sitemi kullanıldı. Büyük tonajlı makinelerin ergonomisine sahip olan HMK 145 LC SR kısa kuyruk paletli ekskavatörde özel planlanmış klima konumu ve kalkar kabin sayesinde servis ve bakım için kolay erişim sağlanıyor.

HMK 130 CS toprak silindirinde bulunan sağa ve sola kolaylıkla hareket ettirilebilen tablet tutucu da yine operatör konforu düşünülerek tasarlanan özelliklerden biri. Ayrıca, monoblok olarak tasarlanan açılabilir kaputu ile HMK 130 CS servis kolaylığı da sunuyor.

Genişleyen ürün gamı ile birlikte, büyüme hedefleri doğrultusunda yeni yatırımlar gerçekleştiren HİDROMEK, 1.2 milyon metrekareyi aşan bir alanda yeni üretim üssünü kuruyor. Eylül 2017’de ilk olarak komponent fabrikasının açılışını yapan HİDROMEK, şu an ithal etmekte olduğu dişli kutusu, aks vb. ana komponentlerin üretimini de kendi bünyesinde yapmayı planlıyor. Üretim üssünde ekskavatör, lastik tekerlekli yükleyici ve motor greyder iş makinelerinin üretimini gerçekleştirecek olan HİDROMEK, yeni üretim üssü ile birlikte kapasitesini iki katına çıkarmaya hazırlanıyor. 

İş makinesi tasarımı konusunda fark yaratan HİDROMEK’in şu an If Design Award, German Design Award, Reddot Award ve Good Design gibi 14 adet uluslararası prestije sahip tasarım ödülü bulunuyor. HİDROMEK, dünyanın en büyük ilk 50 makine üreticisinin bulunduğu “YellowTable” listesinde ise 46. sırada yer alıyor.

Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen INTERMAT 2018 Fuarı 28 Nisan 2018 Cumartesi günü akşamına kadar ziyaretçilerini ağırlayacak

HİDROMEK HAKKINDA

Dünyanın tanınmış iş makinesi üreticilerinden HİDROMEK, 1978 yılında Ankara’da kurulmuştur. Kurucusu ve şu anki Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Bozkurt, faaliyetlerine tarım traktörleri için ataşman üretimiyle başlamıştır. Bu girişim, ilerleyen yıllarda bir adım daha ileriye götürülmüş ve Türk mühendisler tarafından tasarlanan ilk iş makinesi üretimi gerçekleştirilmiştir. Ürün gamının genişletilmesiyle büyüyen HİDROMEK’in bünyesinde şu an 1900’ü aşkın çalışan istihdam edilmektedir. Ayrıca; dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Tayland’da olmak üzere altı üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici ve motor greyder üretimi yapmaktadır. Ankara’daki, HİDROMEK Üretim Üssü kurmak amacıyla yeni devreye giren tesisinin inşaatı ise Ankara Sanayi Odası I. Organize Sanayi Bölgesinde 1.2 Milyon m2’yi aşkın sanayi parselleri üzerinde devam etmektedir. Dünyada 5 kıtada 80’in üzerinde ülkeye satış yapan HİDROMEK, yurt dışındaki yetkili bayi yönetimi, satış ve satış sonrası hizmetlerini yürütmek üzere İspanya’da HİDROMEK WEST, Rusya’da HİDROMEK RUS, Tayland’da HİDROMEK CE ve Japonya’da HİDROMEK JAPAN firmalarını kurarak faaliyete geçirmiştir. İş makinesi tasarımı konusunda fark yaratan HİDROMEK, bu başarısını birçok ödülle taçlandırmıştır. HİDROMEK şu an, 14 adet uluslararası düzeyde prestije sahip tasarım ödülünün sahibidir. İş makineleri konusunda tüm dünyaya bilgi tedariki sağlayan ve sektöre referans oluşturan basın kuruluşu KHL Group’un, dünyada iş makineleri üreten en büyük firmaların sıralandığı uluslararası “Yellow Table” listesinde yer alan ilk ve tek Türk makine üreticisi HİDROMEK olmuştur. HİDROMEK bu listede son 5 yıldır yer almaktadır. Bunun yanında, HİDROMEK, İMDER (Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği) tarafından açıklanan verilere göre Türkiye’de son 9 yıldır kazıcı yükleyici, son 6 yıldır ise hidrolik ekskavatör satışlarında pazar lideridir.

 

Başa Dön