Taahhüt Haber HİDROMEK 7’nci kez dünyanın en büyükleri arasında

HİDROMEK 7’nci kez dünyanın en büyükleri arasında


Dünyanın önde gelen iş makinesi üreticilerinden HİDROMEK, sektöründe en büyüklerin sıralandığı uluslararası “Yellow Table” da bir kez daha yerini aldı. Y. Table listesine 7’nci kez girme başarısını gösteren HİDROMEK, bu listeye giren ilk ve tek Türk şirketi olma unvanını taşıyor. HİDROMEK Genel Müdürü Ahmet Bozkurt, “İş makinesi sektörünün en büyük isimlerinin sıralandığı YellowTable listesinde bir kez daha yer almanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi


İş makineleri konusunda tüm dünyaya bilgi tedariki sağlayan ve sektöre referans oluşturan basın kuruluşu KHL Group, her yıl yenilenen ve iş makineleri üreten en büyük global firmaların sıralandığı uluslararası “Yellow Table 2020” listesini açıkladı. Firmaların yıllık satış cirosuna göre belirlenen listede HİDROMEK bu yıl 50’inci sırada yer aldı.

“KÜRESEL ENDÜSTRİDEKİ YERİMİZİ SAĞLAMLAŞTIRIYORUZ”

HİDROMEK Genel Müdürü Ahmet Bozkurt, şunları söyledi: “Kuruluşunun 42’inci yılını kutlayan HİDROMEK’in Yellow Table listesinde bir kez daha yer aldığını mutlulukla öğrendik. Bu başarıda emeği geçen tüm ekip arkadaşlarımıza, müşterilerimize, bayilerimize, tedarikçilerimize, iş birliği içinde olduğumuz üniversite ve kuruluşlar ile tüm dostlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Önümüzdeki yıllarda Yellow Table listesinde daha üst sıralara tırmanmayı hedefliyoruz. HİDROMEK olarak, AR-GE, tasarım ve üretim gücümüzle, küresel endüstrideki yerimizi sağlamlaştırıyoruz. Bugün 6 kıtada 100’den fazla ülkede makinelerimiz çalışıyor. Bir yandan 80’in üzerinde ülkeye yayılan bayi ağımızı genişletirken, bir yandan da ürün gamımızı çeşitlendirmeyi; böylece müşterilerimizin taleplerini tek elden karşılamayı temel önceliğimiz olarak belirledik. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da iş makineleri sektöründe çalışmalarımızı hızla sürdüreceğiz.”

HİDROMEK HAKKINDA

Dünyanın tanınmış iş makinesi üreticilerinden HİDROMEK, 1978 yılında Ankara’da kurulmuştur. Kurucusu Hasan Basri Bozkurt, faaliyetlerine tarım traktörleri için ataşman üretimiyle başlamıştır. Bu girişim, ilerleyen yıllarda bir adım daha ileriye götürülmüş ve Türk mühendisler tarafından tasarlanan ilk iş makinesi üretimi gerçekleştirilmiştir. Ürün gamının genişletilmesiyle büyüyen HİDROMEK’in bünyesinde şu an 2000'e yakın çalışan istihdam edilmektedir. Ayrıca; dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Tayland’da olmak üzere altı üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici, motor greyder ve toprak silindiri üretimi yapmaktadır. Ankara Sanayi Odası I. Organize Sanayi Bölgesinde 1.4 Milyon m²’yi aşkın sanayi parseli üzerinde inşaatı devam eden HİDROMEK Üretim Üssü’nde, ilk olarak faaliyete geçen komponent fabrikasında ise daha önce ithal ettiği şanzıman, aks ve hidrolik redüktör gibi ana komponentlerin üretimini büyük ölçüde kendi bünyesinde yapmaktadır.

Dünyada 6 kıtada 100’ün üzerinde ülkede makineleri çalışan HİDROMEK, yurt dışındaki yetkili bayi yönetimi, satış ve satış sonrası hizmetlerini yürütmek üzere İspanya’da HİDROMEK WEST, Rusya’da HİDROMEK RUS, Tayland’da HİDROMEK CE ve Japonya’da HİDROMEK JAPAN firmalarını kurarak faaliyete geçirmiştir.

İş makinesi tasarımı konusunda fark yaratan HİDROMEK, bu başarısını birçok ödülle taçlandırmıştır. HİDROMEK şu an, uluslararası düzeyde prestije sahip, toplam 20 adet tasarım ödülünün sahibidir.

İş makineleri konusunda tüm dünyaya bilgi tedariki sağlayan ve sektöre referans oluşturan basın kuruluşu KHL Group’un, dünyada iş makineleri üreten en büyük firmaların sıralandığı uluslararası “Yellow Table” listesinde yer alan ilk ve tek Türk makine üreticisi HİDROMEK olmuştur.  “Yellow Table 2020” listesinde de yer alan HİDROMEK, listeye 7’inci kez girmiştir.

Bunun yanında, HİDROMEK, İMDER (Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği) tarafından açıklanan verilere göre Türkiye’de son 11 yıldır kazıcı yükleyici, son 8 yıldır hidrolik ekskavatör ve son 2 yıldır motor greyder satışlarında pazar lideridir.

Başa Dön