Taahhüt Haber HİDROMEK bu yıl da Ege’nin Sanayi Devleri arasında yerini aldı

HİDROMEK bu yıl da Ege’nin Sanayi Devleri arasında yerini aldı


Dünyanın en büyük 50 iş makinesi üreticisi arasında yer alan HİDROMEK, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) tarafından açıklanan ve üretimden satışlar kriterine göre 2019 yılının en büyük 100 sanayi kuruluşunun sıralandığı listede 42’inci sırada yer aldı.


HİDROMEK, dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Tayland’da olmak üzere altı üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici, motor greyder ve toprak silindiri üretiyor. Buna ek olarak, Ankara Sanayi Odası 1’inci Organize Sanayi Bölgesinde 1,4 milyon m²’yi aşkın sanayi parseli üzerinde HİDROMEK Üretim Üssü’nün inşaatına da devam ediyor. HİDROMEK, burada ilk olarak faaliyete geçen komponent fabrikasında daha önce ithal ettiği şanzıman, aks, hidrolik redüktör ve hidrolik silindir gibi ana komponentlerin üretimini büyük ölçüde kendi bünyesinde yapıyor.

Yıllık 6 bin adetlik üretim kapasitesi

HİDROMEK’in İzmir’de Ege Serbest Bölgesi’nde yer alan fabrikası, yılda 6 bin adet kazıcı yükleyici ve mini kazıcı yükleyici üretim kapasitesine sahip. 55 bin metrekarelik fabrika hem yurt içi, hem de yurt dışı taleplerini karşılıyor. Bugün 6 kıtada 100’den fazla ülkede HİDROMEK iş makineleri çalışıyor.

Uluslararası prestije sahip 20 tasarım ödülü kazandı

Türkiye’de sektörünün sayılı tasarım stüdyolarından “HİDROMEK Design Studio”yu kuran HİDROMEK, yenilikçi tasarıma sahip iş makineleri ile öne çıkıyor. Tasarımdaki gücünü; aralarında Red Dot Best of the Best, IF Design, German Design, Automotive Brand Contest ve Good Design ödüllerinin bulunduğu uluslararası prestije sahip 20 ödül ile tescilleyen HİDROMEK, sektöründe yeniliklere imza atmaya devam ediyor.

HİDROMEK, geçtiğimiz yıl İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2018”  listesinde de 178’inci olmuştu.

Başa Dön