Taahhüt Haber Kamu yatırımlarına Manisa’da ilk 6 ayda 310 milyon TL harcandı

Kamu yatırımlarına Manisa’da ilk 6 ayda 310 milyon TL harcandı


Manisa’da 2020 yılı yatırım programı II. dönem uygulama sonuçlarının değerlendirilmesi ve koordinasyon çalışmalarının tespitini amaçlayan 2020 yılı III. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında, Valilik Brifing Salonunda yapıldı.


Video konferans yöntemiyle yapılan toplantıda, il genelinde yapılan yatırımlar değerlendirildi. Toplantıya Vali Karadeniz’in yanı sıra Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı, kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kurum ve yatırımcı kuruluş temsilcileri katıldı.

844 milyon TL ödeneğin yüzde 37’si sarf edildi

Toplantı öncesi değerlendirmede bulunan Vali Karadeniz, “2020 yılı ikinci dönem (Nisan-Mayıs-Haziran) yatırımcı kuruluşlar dönem raporlarına göre ilimizde 319 kamu yatırım projesi uygulandığı, bunlardan 296'sının yatırımcı kuruluş, 23'ünün belediyelere ait olduğu ve toplam tutarlarının 8 milyar 171 milyon TL olduğu anlaşılmıştır. Projeler için önceki yıllarda 2 milyar 348 milyon TL harcama yapılmış, 2020 yılı için bu projelere toplam 833 milyon TL ödenek ayrılmıştır. İkinci dönem sonu itibariyle 310 milyon TL ödenek harcanarak, harcama oranı % 37 olarak gerçekleşmiştir” şeklinde konuştu.

24 yatırım ihale aşamasında, 83 yatırımla ilgili çalışmalar sürüyor

Projelerin 27'sinin tamamlandığı, 185'inin devam etmekte olduğunu ifade eden Vali Karadeniz, 24 projenin ihale aşamasına getirildiği ve 83 projeye ise henüz arsa, ödenek ve hukuki sorunlar nedeniyle başlanamadığını, bu projelerle ilgili çalışmaların da devam ettiğini ifade etti.

Başa Dön