Taahhüt Haber HİDROMEK bir kez daha Türkiye’nin ilk 500’ünde

HİDROMEK bir kez daha Türkiye’nin ilk 500’ünde


Dünyanın en büyük 50 iş makinesi üreticisi arasında yer alan HİDROMEK, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan ‘Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ (İSO 500) 2019 araştırmasında özel sektör şirketleri arasında 187’nci oldu.


İhracat sıralamasında 105’inci sırada

Türk sanayisi ve ekonomisi için referans niteliğinde olan araştırma, şirketlerin bir önceki yıla ait üretimden satışlar verilerine dayanarak hazırlanıyor. Firmalar aynı zamanda, brüt katma değer, öz kaynak ve ihracat gibi kriterlere göre de sıralanıyor. Geleneği bozmayarak listede bu yıl da yerini alan HİDROMEK, özel sektör şirketleri arasında öz kaynak sıralamasında 24’üncü, ihracat sıralamasında 105’inci oldu.

HİDROMEK daha önce ithal ettiği şanzıman, aks, hidrolik redüktör ve hidrolik silindir gibi ana komponentlerin üretimini büyük ölçüde kendi bünyesinde yapıyor.

HİDROMEK, dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Tayland’da yer alan altı üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici, motor greyder ve toprak silindiri üretiyor. Ankara Sanayi Odası 1’inci Organize Sanayi Bölgesi’nde bin 400 dönümü aşkın sanayi parseli üzerinde HİDROMEK Üretim Üssü’nün inşaatına devam eden HİDROMEK, burada ilk olarak faaliyete geçen komponent fabrikasında daha önce ithal ettiği şanzıman, aks, hidrolik redüktör ve hidrolik silindir gibi ana komponentlerin üretimini büyük ölçüde kendi bünyesinde yapıyor.

İhracat ağını 6 kıtaya genişletti

Bugün 6 kıtada 100’ün üzerinde ülkede 45 binden fazla iş makinesi çalışan HİDROMEK, yurt dışındaki yetkili bayi yönetimi, satış ve satış sonrası hizmetlerini İspanya’da HİDROMEK WEST, Rusya’da HİDROMEK RUS, Tayland’da HİDROMEK Construction Equipment Thailand (HCE) ve Japonya’da HİDROMEK JAPON ile yürütüyor. HİDROMEK, yurt dışında 80’den fazla ülkede yetkili bayisi ve 100’ün üzerinde satış ve servis noktası ile hizmet veriyor.

HİDROMEK geçtiğimiz günlerde açıklanan Fortune 500 Türkiye listesinde de 254’üncü olmuştu.

Başa Dön