Taahhüt Haber NZD İNŞAAT, ‘Nikolayev Uluslararası Havaalanı Modernizasyonu’ sözleşmesini imzaladı

NZD İNŞAAT, ‘Nikolayev Uluslararası Havaalanı Modernizasyonu’ sözleşmesini imzaladı


Merkez ofisi İstanbul Yenibosna’da olan NZD İNŞAAT’ın Nikolayev Uluslararası Havaalanı modernizasyonu anlaşmasını imzaladığı bildiriliyor. Ukrayna Haber Ajansının bildirdiğine göre sözleşmeyi Nikolayev Bölge Konseyi adına birinci başkan yardımcısı Tahir Sadridinov ve NZD İnşaat adına Koordinatör Mustafa Ustaoğlu tarafından imzaladı.


NZD İNŞAAT Nikolayev Uluslararası Havaalanı modernizasyonu anlaşmasını imzaladı. İmza törenine  NZD İNŞAAT  temsilcileri ile  Nikolayev bölge konseyi başkanı Viktorya Moskalenko, bölge konseyi temsilcileri Grigoriy Taşlik, Vladimir Potoçnyak, Anna Voronok, Vladimir Kolesnikov katıldı. İmzaların atılmasını takiben NZD İNŞAAT temsilcileri projenin stratejisini ve aşamalı uygulamasını sundu.  Sunumda 2 yıl içinde Nikolayev’in modern bir havaalanına sahip olacağı vurgulandı. Buna göre İnşaatın tamamlanmasını takiben havalimanında  yıllık 4 milyon yolcuya hizmet sunulması hedefleniyor.  

Havaalanı modernizasyonu inşaatında 800 kişi çalışacak

Havaalanı modernizasyonu inşaatında 800 kişinin çalışması bekleniyor. Havalimanının modernizasyonu bittikten sonra da 300 kişiye istihdam sağlanacak.

Ukrayna Haber Ajansı haberde NZD İNŞAAT’ın  Harkov Havaalanı işi ile Ukrayna pazarında deneyime sahip olduğuna dikkat çekti ve  benzer projenin Nikolayev’de de uygulanmasının planlandığı belirtildi. 

Başa Dön