16’ıncı EIF Enerji Fuarı bugün Gaziantep’te açılıyor

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve Global Enerji Derneği iş birliğinde düzenlenecek olan EIF Güneş Enerji Fuarı, 20 Eylül 2023 tarihinde başlayacak.

16. EIF Enerji Fuarı Kapılarını Gaziantep’te Açıyor: Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan ve protokolün katılımıyla açılışı yapılacak fuarda, güneş enerjisi teknolojilerindeki son gelişmeler ve yenilikler yer alacak. Fuarla, enerji alanında yürütülen çalışmalara katkıda bulunmak, artan enerji ihtiyaçlarına cevap verebilmek, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir enerji kaynaklarına yönelmek, güneş enerjisinin güçlü ve temiz potansiyelini yakından tanıtmak ve kullanımını yaygınlaştırmak amaçlanıyor. 

16-eif-enerji-fuari-gaziantep-aciliyor-
EIF Güneş Enerji Fuarı, 20 Eylül 2023 ile 23 Eylül 2023 tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak

MALİYETLER YENİLENEBİLİR ENERJİ İLE KONTROL ALTINDA

Güneşten üretilecek elektrikte ışınım avantajı ile yüksek verim potansiyeli ile Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere tüm Türkiye’de faaliyet gösteren fabrika sahipleri, üreticiler enerji maliyetlerini yenilenebilir enerji ile kontrol alma amaçlı olarak fuarda her açıdan donanımlı bilgiye ve teknolojinin son noktasına ulaşma fırsatı sunulacak.

Fuarda, güneş enerjisi teknolojilerindeki son gelişmeler ve yenilikler yer alırken uzman isimlerin katılımıyla panel ve seminerler gerçekleştirilecek. Önde gelen güneş enerjisi şirketleri ile iş birliği yapma imkanının bulunacağı fuarda ayrıca yenilenebilir enerji ile enerji verimliliği konusunda pratik bilgiler anlatılacak.

Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde (GAZİANTEP ORTADOĞU FUAR MERKEZİ (OFM) Adres: Başpınar (Organize) OSB Mah. O.S.B. 4.Bölge 83415, Nolu Cd No:4, 27620 Şehitkamil/Gaziantep)  gerçekleştirilecek olan EIF Enerji Fuarı, 20 Eylül 2023 Çarşamba günü saat 10.30’da kapılarını ziyaretçileri için açıyor.

TH / 20.09.2023 - 3216 - 13
TH / 20.09.2023 – 3216 – 13

ÖZET

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve Global Enerji Derneği iş birliğinde düzenlenecek olan EIF Güneş Enerji Fuarı, 20 Eylül 2023 tarihinde başlayacak.