ATACAN AKSOY’un inşa ettiği Mersin OSB Otoyol Bağlantısı hizmete açıldı

BERGİZ İNŞAAT’ın başladığı peşi sıra  ikmal inşaatı pazarlık ihalesini kazanan Atacan Aksoy İnşaat Turizm Ltd Şti’nin tamamlayarak hayata geçirdiği “(Mersin-Tarsus Otoyol)Ayr- Mersin OSB Bağlantı Kavşağı Km:0+000-1+600 Arası Toprak İşleri, Sanat Yapıları, Köprü İşleri, Trafik Güvenliği İşleri ve BSK’lı Üstyapı” yatırımının açılışı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun da katıldığı bir törenle yapıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Mersin OSB otoyol bağlantısı açılış törenine katıldı. Törende konuşan Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, birliğin, kardeşliğin ve hoşgörünün merkezi Mersin’in her geçen gün geliştiğini, cazibesinin arttığını, yeni istihdam olanaklarına ev sahipliği yaptığını, bölgesinde yükselen bir değer olarak öne çıktığını belirtti ve “İnşası süren Akkuyu Nükleer Güç Santrali’yle, genişletilen Mersin Uluslararası Limanı’yla, yapımları hızla devam eden Çukurova Bölgesel Havalimanı, Akdeniz Sahil Yolu Projesi ve Taşucu Otoyolu ile birlikte ülkemizin en gözde ulaşım, enerji ve ticaret merkezlerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak bizler de bu ihtiyaçların ötesine geçiyor, Mersin’in gelişim hızına bağlı olarak ortaya çıkan ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak ve şehrimizi geleceğe hazırlamak için çok güçlü bir ulaşım ağı tesis ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki gelişmiş bir medeniyetin ve güçlü bir ülkenin en önemli göstergelerinden biri, sahip olduğu ulaşım ağı ve altyapısıdır. Bütünsel kalkınmayı önceleyen, Türkiye’nin 81 ilinin altyapı ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yatırımları hayata geçiren Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak, ülkemizin ulaştırma ve haberleşme yatırımları için bugüne kadar 1 trilyon 653 milyar liranın üzerinde yatırım gerçekleştirdik” diye konuştu.

atacan-aksoy-mersin-osb-baglanti-yolu-santiyesi-ekibi
Atacan Aksoy İnşaat’ın hayata geçirdiği Mersin OSB Bağlantı Yolu inşaatı şantiyesi çalışanları Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile birlikte bir karede

2003-2021 YILLARI ARASINDA ARAÇ SAYISI 8 MİLYONDAN 26 MİLYONA ÇIKARKEN, ALTYAPI GELİŞTİRME ÇALIŞMALARIMIZ SAYESİNDE CAN KAYBINI DA YÜZDE 80 DÜZEYİNDE AZALTTIK

100 yıllık altyapı ihtiyaçlarını 20 yıl gibi kısa bir sürede tamamladıklarına vurgu yapan Karaismailoğlu, 2002 yılında 6 bin 100 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğunu yaklaşık 29 bin kilometreye çıkardıklarını aktardı. Bugün ülke çapında sahip olunan toplam 29 bin kilometre bölünmüş yol sayesinde; karayollarından elde edilen yıllık tasarruf miktarının yaklaşık 55 milyar liraya ulaştığını kaydeden Karaismailoğlu, “Her yıl karbon emisyonu salımını 5 milyon ton azaltarak, çevre dostu yeni nesil ulaşımı teşvik ettik, destekledik. 2003-2021 yılları arasında araç sayısı 8 milyondan 26 milyona çıkarken, altyapı geliştirme çalışmalarımız sayesinde can kaybını da yüzde 80 düzeyinde azalttık. Emniyetli ulaşım altyapıları ile ölümlü kazaların azalması sayesinde yılda ortalama 13 bin 100 vatandaşımızın hayatını kurtarıyoruz. Bu başarıları daha da yukarılara çekecek çalışmalarımızı da hızla sürdürüyoruz. 3 bin 665 kilometre bölünmüş yol inşaatında da çalışmalarımız devam ediyoruz. Hedefimiz; 2053 yılına kadar otoyol uzunluğumuzu 8 bin 325 kilometreye, bölünmüş yol uzunluğumuzu ise 38 bin 60 kilometreye ulaştırmaktır” değerlendirmesinde bulundu.

YATIRIM İÇİN 2017 YILINDA YAPILAN AÇIK İHALEYİ BERGİZ İNŞAAT , AKABİNDE İKMAL İŞİ İÇİN 2021 YILINDA YAPILAN PAZARLIK İHALEYİ İSE ATACAN AKSOY İNŞAAT KAZANMIŞTI

Yatırımın inşaatı için yapılan açık ihalede YM 2017 yılı fiyatlarıyla 41.600.659,19 TL olarak belirlenmiş ve BERGİZ İNŞAAT işi 26.525.000,89 TL. teklifi ile kazanmıştı.

İşin ikmali için yapılan pazarlık ihalede ise (YM) yaklaşık maliyet  2021 yılı fiyatlarıyla 35.598.898,21 TL olarak açıklanmış ve ATACAN AKSOY İNŞAAT 29.724.920,50 TL teklifi ile yatırımın inşaatını taahhüt etmişti.

TH / 07.12.2022 - 3018 - 16
TH / 07.12.2022 – 3018 – 16

ÖZET

BERGİZ İNŞAAT’ın başladığı peşi sıra  ikmal inşaatı pazarlık ihalesini kazanan Atacan Aksoy İnşaat Turizm Ltd Şti’nin tamamlayarak hayata geçirdiği “(Mersin-Tarsus Otoyol)Ayr- Mersin OSB Bağlantı Kavşağı Km:0+000-1+600 Arası Toprak İşleri, Sanat Yapıları, Köprü İşleri, Trafik Güvenliği İşleri ve BSK’lı Üstyapı” yatırımının açılışı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun da katıldığı bir törenle yapıldı.