Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi işine en düşük teklif  2 milyar 127 milyon TL ile YAPI ve YAPI’dan geldi

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi inşaatı için TOKİ’nin 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu Madde 21/b kapsamında bir ihale yaptığı bildiriliyor. İstanbul Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi Yapım İşi başlığı altında geçtiğimiz hafta yapılan pazarlık ihaleye 6 firmanın katıldığı ve en düşük teklifi 2 milyar 127 milyon TL ile YAPI ve YAPI’nın verdiği edinilen diğer bilgiler arasında.

Ataturk-Havalimanı-Millet-Bahcesi
Yaklaşık maliyetinin 2 milyar 488 milyon TL. olarak açıklandığı bildirilen ihalede ikinci oturum sonunda makul ve aynı zamanda en düşük teklifi 2 milyar 127 milyon lira ile YAPI ve YAPI verdi.

İHALEYE TEKLİF VEREN FİRMALAR ŞÖYLE SIRALANDI. (ALFABETİK)

1-) KOLİN İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Eski Ticaret Ünvanı: Kolin İnşaat İmalat ve Ticaret AŞ)

2-) LİMAK İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

3-) MAPA İnşaat ve Ticaret Anonim Şirketi

4-) YAPI ve YAPI İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

5-) YDA İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

6-) YSE Yapı Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

EN DÜŞÜK TEKLİF YAPI ve YAPI İNŞAAT’TAN GELDİ

Yaklaşık maliyetinin 2 milyar 488 milyon TL. olarak açıklandığı bildirilen ihalede ikinci oturum sonunda makul ve aynı zamanda en düşük teklifi YM’ye göre yaklaşık yüzde 14 kırım (tenzilat) ve 2 milyar 127 milyon TL. ile YAPI ve YAPI İNŞAAT verdi. İşin adı geçen firmaya ihale edilmesi bekleniyor.

TH / 9 Mayıs 2022 Pazartesi - 2871-15
TH / 9 Mayıs 2022 Pazartesi – 2871-15

ÖZET

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi inşaatı için TOKİ’nin 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu Madde 21/b kapsamında bir ihale yaptığı bildiriliyor. İstanbul Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi Yapım İşi başlığı altında geçtiğimiz hafta yapılan pazarlık ihaleye 6 firmanın katıldığı ve en düşük teklifi 2 milyar 127 milyon TL ile YAPI ve YAPI’nın verdiği edinilen diğer bilgiler arasında. / Yaklaşık maliyetinin 2 milyar 488 milyon TL. olarak açıklandığı bildirilen ihalede ikinci oturum sonunda makul ve aynı zamanda en düşük teklifi YM’ye göre yaklaşık yüzde 14 kırım (tenzilat) ve 2 milyar 127 milyon TL. ile YAPI ve YAPI İNŞAAT verdi. İşin adı geçen firmaya ihale edilmesi bekleniyor.