BİRLEŞİM MÜHENDİSLİK – ERDE ELEKTRİK 590 milyon TL tutarında mekanik ve elektrik tesisatı işi aldı

Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve bağlı ortaklığı Erde Mühendislik Anonim Şirketinin Gaziantep Entegre Sağlık kampusü yatırımı kapsamında, bedeli güncel kurla (1 EUR = 16,34,-TL.)  590 milyon lirayı bulan mekanik ve elektrik tesisat işi aldığı bildiriliyor.

birlesim-erde-gaziantep-entegre
BİRLEŞİM MÜHENDİSLİK – ERDE ELEKTRİK’in RMI RÖNESANS MEDİKAL’den aldığı mekanik ve elektrik tesisatı işi 14 ayda tamamlanacak

İşi RÖNESANS HOLDİNG bünyesinde yer alan RMI RÖNESANS MEDİKAL ihale etti

RMI Rönesans Medikal Taahhüt İnşaat Anonim Şirketinin işveren sıfatıyla ihale ettiği açıklanan iş kapsamında Gaziantep Entegre Sağlık kampusü inşaatında mekanik ve elektrik tesisat işleri yapılacak. İşin dökümü ve ihale bedelleri şöyle:

– Birleşim Mühendislik, mekanik tesisat işleri için 10.320.020,91 EUR+KDV, 98.279.015,43 TL+KDV,

– Erde Mühendislik, elektrik tesisat işleri için 9.199.205,41 EUR+KDV, 82.928.995,87 TL+KDV

İhale lehimize sonuçlandı

Konu ile ilgili olarak BİRLEŞİM MÜHENDİSLİK’ten KAP’a yapılan açıklamada “Gaziantep Entegre Sağlık Kampüsü Projesi kapsamında  Şirketimiz ve bağlı ortaklığı Erde Mühendislik A.Ş. ihaleye teklif vermiş olup, işveren RMİ Rönesans Medikal Taahhüt İnşaat A.Ş., aşağıda detayları verilen ihalenin lehimize sonuçlandığını bildirmiştir.” Denildi.

Gaziantep Entegre Sağlık kampusü yatırımı kapsamında yapılacak iş 14 ay sürecek.

Gaziantep Entegre Sağlık Kampüsü Projesini MPY ELEKTRİK MÜHENDİSLİK Yapmıştı

Projesini MPY Elektrik Mühendislik Mimarlık Müşavirlik İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’nin hayat geçirdiği SAMSUNG C&T CORPORATİON, SALİNI IMPREGILO ve KAYI İNŞAAT  yatırımdan sorumlu SPV şirketini oluşturuyor.. Gaziantep Entegre Sağlık Kampüsü Projesi Gaziantep’in güneybatı bölgesindeki Şahinbey ilçesinde bulunmakta ve 330 bin 91 metrekarelik bir alanda inşa ediliyor. Proje bin 875 yatak kapasitesine sahip olacak. Sağlık kampüsünde bin 642 yatak kapasiteli dört kule ve ana hastaneye ek olarak 100 yataklı Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi ve 150 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi olacak.. Buna ek olarak entegre sağlık kampüsünde idari binalar, otopark alanları, helikopter pisti ve trijenerasyon tesisi de bulunacak.

mpyelektrik-muhendislik-gaziantep-entegre
Gaziantep Entegre Sağlık Kampüsü Projesini MPY ELEKTRİK MÜHENDİSLİK Yapmıştı
Günlük Taahhüt Haber 25 Mart 2022 Cuma Sayı: 2843 Sayfa: 13
25 Mart 2022 Cuma Sayı: 2843 Sayfa: 13

ÖZET

Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve bağlı ortaklığı Erde Mühendislik Anonim Şirketinin Gaziantep Entegre Sağlık kampusü yatırımı kapsamında, bedeli güncel kurla (1 EUR = 16,34,-TL.)  590 milyon lirayı bulan mekanik ve elektrik tesisat işi aldığı bildiriliyor. / Gaziantep Entegre Sağlık kampusü yatırımı kapsamında yapılacak iş 14 ay sürecek.