Diyarbakır Kayapınar bin yataklı şehir hastanesi işi ihale edildi

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü KİK 4734/19 kapsamındaki ihale yaparken bir yandan KİK 4734/21 kapsamında ihalelerini de sürdürüyor. Bu kapsamda ihale edildiği bildirilen Diyarbakır Kayapınar 1000 Yataklı Şehir Hastanesi Yapım İşi ihalesinde ikinci oturum teklifleri de alındı.

İhaleye 7 firma katılırken en düşük teklif LİMAK İNŞAAT’tan geldi

23 Ağustos 2021 Pazartesi günü yapılan İhaleye 7 firmanın katıldığı bildiriliyor. Edinilen bilgilere göre bunlar YILDIZLAR İNŞAAT+NESMA YAPI, GÜRBAĞ İNŞAAT, EKŞİOĞLU İNŞAAT+AHES İNŞAAT, MUSTAFA EKŞİ+ATR YAPI, YDA İNŞAAT, LİMAK İNŞAAT ve RÖNESANS İNŞAAT oldu. Yaklaşık maliyeti 1 milyar 350 milyon olarak açıklanan yatırımın yapımı için en düşük teklifi ise ikinci oturum sonunda 1 milyar 93 milyon 310 bin TL. ile LİMAK İNŞAAT’tan geldi.

Yatırımın yapım işinin LİMAK İNŞAAT’a ihale edilmesi bekleniyor

Diyarbakır 1000 yataklı devlet hastanesi maketi - Limak İnşaat
Yaklaşık maliyeti 1 milyar 350 milyon olarak açıklanan yatırımın yapımı için en düşük teklifi ise ikinci oturum sonunda 1 milyar 93 milyon 310 bin TL. ile LİMAK İNŞAAT’tan geldi.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu: “1000 yataklı, tam teşekküllü hastanemiz şimdiden hayırlı olsun”

Öte yandan sosyal medya hesabından açıklama yapan Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, “Hayaldi gerçek oluyor. Hemşehrilerimizin hayali, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesi, Diyarbakır Şehir Hastanesi ihalesi tamam.  Ağustos 2020’de, arsa tahsisi yapılan ve 2020 bütçesine alınan; 1000 yataklı, tam teşekküllü hastanemiz şimdiden hayırlı olsun” dedi.