Dünyanın ilk akıllı drenaj pompası BIBO Alpha

Dünyanın en büyük su ve atık su arıtma çözümler isağlayıcısı Xylem, BIBO Alpha teknolojisi ile özellikle maden, inşaat ve endüstri sektörlerine katma değer sağlıyor Xylem BIBO Alpha teknolojisi, IE4 enerji verimliliği ile düşük enerji tüketimi sağlıyor

Dünyanın en büyük su ve atık su arıtma çözümler isağlayıcısı Xylem, BIBO Alpha teknolojisi ile özellikle maden, inşaat ve endüstri sektörlerine katma değer sağlıyor. Bu sektörlerde ağır hizmet tipi dalgıç çamurlu su pompası olarak yaygın şekilde kullanılabileceğinin altını çizen Xylem İnşaat ve Maden Grubu Satış Müdürü Onurhan Bayraktar, BIBO Alphat eknolojisinin otonom yani insansız çalışmaya uygun olmasının iş gücügerekliliğini azalttığını ve buna bağlı sorunları bertaraf edebildiğini,tamirat masraflarını yüzde 70’e kadar düşürüp, vergi istisnası kolaylığı sağladığını ve basınç sensörü sayesinde işe göre kendi devrini değiştirebildiğin iifade ederken, IE4 enerji verimliliği ile düşük enerji tüketimi sağladığının daaltını çizdi.

dunyanin-ilk-akilli-drenaj-pompasi-bibo-alpha
Onurhan Bayraktar: “BIBO Alpha teknolojisinin, enerji ve yedek parça ile tamirat masraflarını yüzde 60 ila 70 oranlarına kadar düşürmesi büyük önem taşıyor”

ONURHAN BAYRAKTAR: “BIBO ALPHA TEKNOLOJİSİNİ DE SEKTÖRLE BULUŞTURDUK”

Akıllı endüstriyel pompalar ve ilgili ekipmanların lider sağlayıcısı olan Xylem;bünyesindeki yüksek verimli su teknolojileri, endüstriyel pompaları ve uygulamaçözümleri ile yalnızca daha az enerji kullanmak ve yaşam döngüsü maliyetlerini azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda sürdürülebilirliği de destekliyor. Bu kapsamda dünyanın ilk akıllı çamurlu su drenaj pompası olan BIBO Alpha teknolojisini de sektörle buluşturduklarını ifade eden Xylem İnşaat ve Maden Grubu Satış Müdürü Onurhan Bayraktar,BIBO Alpha teknolojisinin kullanımdan kaynaklı hataları önleyici koruyucu sistemler ile donatıldığının ve enerji verimliliğinde eşsiz elektrik motoruna sahip olduğunun altını çizdi.

TAMİRAT MASRAFLARINI YÜZDE 70’E KADAR DÜŞÜRÜYOR

BIBO Alpha teknolojisinin maden, inşaat ve endüstri sektörlerinde ağır hizmet tipidalgıç çamurlu su pompası olarak yaygın şekilde kullanılabileceğini ifade eden Onurhan Bayraktar; “BIBO Alpha teknolojisinin, enerji ve yedek parça ile tamirat masraflarını yüzde 60 ila 70 oranlarına kadar düşürmesi büyük önem taşıyor. Yeni nesil bir dalgıç pompa olan BIBO Alpha’nın, yeni teknoloji ürünleri kullanmayı ve işletmelerine değer katmayı amaçlayan, çamurlusu prosesi olan firmalara katma değer sağlayacak bir teknoloji olduğunu söyleyebiliriz.” dedi.

YATIRIM VE OPERASYON MALİYETLERİNİ AZALTIYOR

Çoğu işletmenin pompalarını insan kontrolü ile çalıştırdığını ve enerji verimliliği konusunda ölçüm yapamadığını söyleyen Onurhan Bayraktar;”BIBO Alpha, en uygun tüketimin sağlandığına emin olmanıza olanak tanırken,insandan kaynaklanan kullanım hatalarını da bertaraf etmesi, yanı sıra ekonomik açıdan ve zamandan tasarruf ettirmesi gibi faydalar sağlıyor. BIBO Alpha aynı zamanda Eşsiz IE4 enerji verimliliği sunuyor. Otomatik çalışıyor olması ve bunu kontrol panosuna ihtiyaç duymadan yapıyor olması da yatırım maliyeti ile operasyon maliyetlerini gözle görülür olarak azaltıyor. Ek olarak teşvikli alımve vergi istisnası kolaylığı da sunuyor.” dedi.

BASINÇ SENSÖRÜ SAYESİNDE İŞE GÖRE KENDİ DEVRİNİ DEĞİŞTİREBİLİYOR

Dahilifrekans konvertörü ile değişken devirlerde çalışabilme imkânı sunan BIBOAlpha’nın Basınç sensörü ile otomatik olarak açılıp kapanabildiğini ifade eden Onurhan Bayraktar;“Basınç sensörlü olması pompanın işe göre kendi devrini değiştirebilmesine olanak tanıyor. Yaygın olarak kullanılan 2, 3.5, 5.6, 8 ve 10 kw güçteki tüm pompaların işini tek başına yapabilen bir ürün olarak öne çıkıyor. Su kaçağı sensörleri ile aşınmalardan kaynaklı motor yanmalarına izin vermiyor. Akım değişikliklerinden veya fazların ters bağlanmasından etkilenmemesi de oldukça önemli bir özellik. Yeni soğutma ceketi tasarımı sayesinde ise soğutma ceketi aşınmaları yaşatmıyor.” Şeklinde konuştu

TH / 09.06.2023 - 3147 - 13
TH / 09.06.2023 – 3147 – 13

ÖZET

Dünyanın en büyük su ve atık su arıtma çözümler isağlayıcısı Xylem, BIBO Alpha teknolojisi ile özellikle maden, inşaat ve endüstri sektörlerine katma değer sağlıyor Xylem BIBO Alpha teknolojisi, IE4 enerji verimliliği ile düşük enerji tüketimi sağlıyor