ILGAZLAR’ın inşaatını taahhüt ettiği Eskişehir Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi temeli atıldı

Ilgazlar İnşaat Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketinin 117.770.000 TL bedelle inşa etmeyi taahhüt ettiği Odunpazarı Belediyesi, Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi’nin temel atma törenini yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

Odunpazarı Belediyesi Yenikent Kapalı Paraz Yeri ve Kültür Merkezi için gerçekleştirilen temel atma törenine Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un yanı sıra CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun ile CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ile Jale Nur Süllü, CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel, CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar, Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, Mihallıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum, Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, Ilgazlar İnşaat A. Ş Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Ilgaz, meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ilgazlar-eskisehir-odunpazari-yenikent-kapali-pazaryeri-ve-kultur-merkezi-insaati-temel-atma-toreni
Temel atma törenine Odunpazarı Bld Bşk Kazım Kurt, CHP Gn Bşk Yrd ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP Gn Bşk Yrd ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ile Jale Nur Süllü, Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel, İlçe Bşk Rahmi Çınar, Seyitgazi Bld Bşk Uğur Tepe, Han Bld Bşk Erdal Şanlı, Mahmudiye Bld Bşş Haydar Çorum, Bozüyük Bld Bşk. M. Talat Bakkalcıoğlu ve ILGAZLAR AŞ Yönetim Kurulu Bşk İsmail Ilgaz katıldı

“DERMAN BELEDİYECİLİĞİ TEMEL İLKE EDİNEN BİR BELEDİYEYİZ”

Temel atma töreninde konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı Belediyesinin sosyal demokrat ve halkçı bir belediye olduğunun altını çizdi. “Derman belediyeciliği temel ilke edinen bir belediye. O nedenle de halkımızın ihtiyaçlarını tek tek gideren bir belediye” diyen Başkan Kurt, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Bu pazar yerinin hikayesi çok eski. Pazar yeri yetmez bunun yanına kültür merkezi de isteriz diyen mahale meclisimize çok teşekkür ediyorum. “

“İHALEYİ CANLI YAYINLADIK”

İhaleyi Eskişehir’li bir firmanın kazanmasından memnun olduklarını söyleyen Kurt: “Çok şeffaf ve denetlenebilir bir ihale süreci yaşadıklarını kaydeden Başkan Kurt, ihaleyi canlı yayınla yayınladıklarını vurguladı. “Çok mutluyuz ki Eskişehirli bir firmamız aldı. Ilgazlar A.Ş.’ye teşekkür ediyoruz. İnşallah burayı bitirdiğimiz zaman Yenikent, Yıldıztepe, Gültepe, Büyükdere ve Çankaya mahalleleri olmak üzere yaklaşık 80 bin kişiye hitap eden bir merkez haline gelecek. 6 katlı olacak olan bu tesiste otopark, alışveriş merkezi, pazar yeri, çok amaçlı bir salon, düğün salonları ve çatı katında da bir restoranımız olacak” diyen Başkan Kurt, Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi inşaatını 29 Ekim 2023’te bitireceklerini söyledi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun açılış törenine cumhurbaşkanı olarak geleceğini belirten Başkan Kurt, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Ekonomik krizin olduğu bir ortamda bu kadar büyük bir yatırıma cesaret edebilmek ancak inanç işidir, ancak karalılık işidir ve ancak solcuların işidir. Cumhuriyetimizin 100. yılında, cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında ve inşallah 29 Ekim 2023’te bitirmeyi taahhüt ediyoruz. 29 Ekim 2023’te Türkiye’de pek çok şey değişmiş olacak. Türkiye’de iktidar değişmiş olacak ve inşallah açılış törenine Sayın Genel Başkanımız, cumhurbaşkanı olarak gelecek. Bu duygularla 2023 yılının ilk 6 ayını dinlenmeden, yorulmadan ve kararlılıkla çalışarak geçirmek istiyoruz. Hepinizin bize katkı sunması dileğimizdir. Hepinizin canı gönülden çalışarak Millet İttifakı’nın başarısı için komşularınızı ikna etmenizi istiyoruz. Herkes komşusunu ikna edecek ve bu ucube düzene son vereceğiz.”

YAŞLI BAKIM MERKEZİ VE ENGELSİZ KREŞİ GEZDİLER

Temel atma töreninin ardından Başkan Kurt, Seyit Torun Veli Ağbaba, Recep Taşel, Rahmi Çınar, Uğur Tepe, Erdal Şanlı, İshak Gündoğan, Haydar Çorum, Mehmet Talat Bakkalcıoğlu Odunpazarı Belediyesi’nin Vadişehir Mahallesi’nde çalışmaları devam eden Lütfü Yüksel Yaşlı Bakım Merkezi ve Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşini gezdi. Başkan Kurt, her iki merkez ile ilgili bilgi verdi. 

ILGAZLAR İNŞAAT İHALEYİ 117.770.000 TL BEDELLE KAZANDI

115.160.863 TL yaklaşık maliyet hesaplanan ihaleyi yüzde 2,27 zamlı 117.770.000 TL teklifi ile kazanan Ilgazlar İnşaat Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi sözleşmeyi 23.09.2022 tarihinde imzaladı. Yatırımın 23.12.2023 tarihinde tamamlanması hedefleniyor.

SBİS (Sözleşmeye Bağlanmış İhale Sonucu) haberi için BKZ  12 Ekim 2022 Çarşamba tarih ve 2978 sayılı Taahhüt Haber Sayfa 60

TH / 16.01.2023 - 3046 - 12
TH / 16.01.2023 – 3046 – 12

ÖZET

Ilgazlar İnşaat Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketinin 117.770.000 TL bedelle inşa etmeyi taahhüt ettiği Odunpazarı Belediyesi, Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi’nin temel atma törenini yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.