HİDROMEK uluslararası başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Dünyanın en büyük iş makinesi üreticilerinin açıklandığı Yellow Table listesinde bu yıl da yerini alan HİDROMEK, listedeki ilk ve tek Türk üretici olma unvanını da koruyor.

HIDROMEK Yellow Table
HIDROMEK 2021 yılında da Yelow Table listesine girdi

İş makineleri konusunda tüm dünyaya bilgi tedariki sağlayan ve sektöre referans oluşturan basın kuruluşu KHL Group, her yıl yenilenen ve iş makineleri üreten en büyük firmaların yıllık satış cirosuna göre sıralandığı uluslararası “Yellow Table 2021” listesini açıkladı. 2020 yılı verilerine göre hazırlanan listede bu yıl 49’uncu sırada yer alarak geçen seneye göre yerini bir basamak yükselten HİDROMEK listeye 8’inci kez girme başarısını gösterdi.

Ahmet Bozkurt: “Küresel endüstrideki yerimizi sağlamlaştırıyoruz”

HİDROMEK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Ahmet Bozkurt, “İş makinesi sektörünün en büyük üreticilerinin sıralandığı uluslararası Yellow Table listesinde bu yıl da yer aldığımızı mutlulukla öğrendik. Bu başarıda emeği geçen tüm ekip arkadaşlarımıza, müşterilerimize, bayilerimize, tedarikçilerimize ve dostlarımıza teşekkür ederiz. Genişleyen ürün gamımızla, 80’den fazla ülkeye yayılan bayi ağımız ve 100’ün üzerinde ülkeye yayılan ihracat ağımızla küresel endüstrideki yerimizi sağlamlaştırıyoruz” dedi.

HIDROMEK Genel Müdürü Ahmet Bozkurt
HIDROMEK Genel Müdürü Ahmet Bozkurt

6 kıtada 100’den fazla ülkede makineleri çalışıyor

Kuruluşunun 43’üncü yılında 6 kıtada 100’den fazla ülkede makineleri çalışan HİDROMEK’in 2020 yılı sonu itibariyle dünya genelinde satışını gerçekleştirdiği makinelerin sayısı 50 binin üzerinde.    

– HİDROMEK HAKKINDA

– Dünyanın tanınmış iş makinesi üreticilerinden HİDROMEK, 1978 yılında Ankara’da kurulmuştur. Kurucusu Hasan Basri Bozkurt, faaliyetlerine tarım traktörleri için ataşman üretimiyle başlamıştır. Bu girişim, ilerleyen yıllarda bir adım daha ileriye götürülmüş ve Türk mühendisler tarafından tasarlanan ilk iş makinesi üretimi gerçekleştirilmiştir. Ürün gamının genişletilmesiyle büyüyen HİDROMEK’in bünyesinde şu an 2 bine yakın çalışan istihdam edilmektedir. Ayrıca; dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Tayland’da olmak üzere altı üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici, motor greyder ve toprak silindiri üretimi yapmaktadır. Ankara Sanayi Odası I. Organize Sanayi Bölgesinde 1.400 dönümü aşkın sanayi parseli üzerinde inşaatı devam eden HİDROMEK Üretim Üssü’nde, ilk olarak faaliyete geçen komponent fabrikasında ise daha önce ithal ettiği şanzıman, aks, hidrolik redüktör ve hidrolik silindir gibi ana komponentlerin üretimini büyük ölçüde kendi bünyesinde yapmaktadır.

HIDROMEK HMK 102S ALPHA
HIDROMEK HMK 102S Alpha Kazıcı Yükleyici iş başında

– Dünyada 6 kıtada 100’ün üzerinde ülkede makineleri çalışan HİDROMEK, yurt dışındaki yetkili bayi yönetimi, satış ve satış sonrası hizmetlerini yürütmek üzere İspanya’da HİDROMEK WEST, Rusya’da HİDROMEK RUS, Tayland’da HİDROMEK CE ve Japonya’da HİDROMEK JAPAN firmalarını kurarak faaliyete geçirmiştir.

– İş makinesi tasarımı konusunda fark yaratan HİDROMEK, bu başarısını birçok ödülle taçlandırmıştır. HİDROMEK şu an, uluslararası düzeyde prestije sahip, toplam 20 adet tasarım ödülünün sahibidir.

– İş makineleri konusunda tüm dünyaya bilgi tedariki sağlayan ve sektöre referans oluşturan basın kuruluşu KHL Group’un, dünyada iş makineleri üreten en büyük firmaların sıralandığı uluslararası “Yellow Table” listesinde yer alan ilk ve tek Türk makine üreticisi HİDROMEK olmuştur.  “Yellow Table 2021” listesinde de yer alan HİDROMEK, listeye 8’inci kez girmiştir. Bunun yanında, HİDROMEK, İMDER (Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği) tarafından açıklanan, 2009-2019 yılları arasındaki verilere göre Türkiye’de aralıksız 11 yıl kazıcı yükleyici, 8 yıl hidrolik ekskavatör ve 2 yıl motor greyder satışlarında pazar lideri olmuştur. 0RsrOvgQ==