HİDROMEK bir kez daha en büyük ‘Sanayi Kuruluşları’ arasında  Dünyanın en büyük iş makinesi üreticileri arasında yer alan HİDROMEK, bu yıl Türkiye’nin ve Ege’nin en büyük sanayi kuruluşlarını açıklayan listelerde geçen yıla göre üst sıralara tırmandı.  HİDROMEK “İSO 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde 39 sıra birden yükselerek 148’inci sırada yer aldı. HİDROMEK “ EBSO 100 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde ise 12 basamak yükselerek 30’uncu sıraya geldi.

HİDROMEK İstanbul Sanayi Odası 500 Büyük Sanayi Kuruluş (İSO 500) Listesinde 148inci sıraya yerleşti
HiDROMEK İSO 500 Büyük Sanayi Kurulusu listesinde 39 sira birden yükselerek 148’inci sirada yer aldI. EBSO 100 Büyük Sanayi Kurulusu listesinde ise 12 basamak yükselerek 30’uncu siraya yerleşti

İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ (İSO 500) 2020 araştırması şirketlerin bir önceki yıla ait üretimden satışlar verilerine dayanarak hazırlanıyor. Firmalar aynı zamanda, brüt katma değer, öz kaynak ve ihracat gibi kriterlere göre de sıralanıyor. HİDROMEK, ISO 500 2020 araştırmasında özel sektör şirketleri arasında bir önceki yıla göre 39 sıra yükselerek 148’inci oldu. Yine özel sektör şirketleri arasında öz kaynak sıralamasında 20’nci sırada yer alan HİDROMEK, ihracat sıralamasında ise 114’üncü oldu. 

HİDROMEK Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) tarafından üretimden satışlar kriterine göre hazırlanan 100 Büyük Sanayi Kuruluşu Listesi’nde geçen yıla göre 12 basamak yükselerek 30’uncu sırada yer aldı.

HİDROMEK ÜRETİM ÜSSÜ’NÜN İNŞASI SÜRÜYOR

HİDROMEK, dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Tayland, Çonburi’de yer alan altı üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici, motor greyder ve toprak silindiri üretiyor. Ankara Sanayi Odası 1’inci Organize Sanayi Bölgesi’nde 1400 dönümü aşkın sanayi parseli üzerinde HİDROMEK Üretim Üssü’nün inşasına devam eden HİDROMEK, burada ilk olarak faaliyete geçen komponent fabrikasında daha önce ithal ettiği şanzıman, aks, hidrolik redüktör ve hidrolik silindir gibi ana komponentlerin üretimini büyük ölçüde kendi bünyesinde yapıyor. Aynı alanda ekskavatör üretim fabrikasının inşası devam ediyor.

HİDROMEK-HMK-600MG- Motor Greyder
HİDROMEK-HMK600MG- Motor Greyder yol yapımı toprak işlerinde çalışıyor

6 KITADA 100’DEN FAZLA ÜLKEDE MAKİNELERİ ÇALIŞIYOR

Bugün 6 kıtada 100’ün üzerinde ülkede iş makineleri çalışan HİDROMEK’in kuruluşundan bu yana satışını gerçekleştirdiği iş makinelerinin sayısı 50 bini geçti. Yurt dışındaki yetkili bayi yönetimi, satış ve satış sonrası hizmetlerini İspanya’da HİDROMEK WEST, Rusya’da HİDROMEK RUS, Tayland’da HİDROMEK Construction Equipment Thailand (HCE) ve Japonya’da HİDROMEK JAPON ile yürüten HİDROMEK, yurt dışında 80’den fazla ülkedeki yetkili bayisi ve 100’ün üzerinde satış ve servis noktası ile hizmet veriyor.

HİDROMEK HAKKINDA

Dünyanın tanınmış iş makinesi üreticilerinden HİDROMEK, 1978 yılında Ankara’da kurulmuştur. Kurucusu Hasan Basri Bozkurt, faaliyetlerine tarım traktörleri için ataşman üretimiyle başlamıştır. Bu girişim, ilerleyen yıllarda bir adım daha ileriye götürülmüş ve Türk mühendisler tarafından tasarlanan ilk iş makinesi üretimi gerçekleştirilmiştir. Ürün gamının genişletilmesiyle büyüyen HİDROMEK’in bünyesinde şu an 2000’e yakın çalışan istihdam edilmektedir. Ayrıca; dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Tayland’da olmak üzere altı üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici, motor greyder ve toprak silindiri üretimi yapmaktadır.

HIDROMEK HMK-500-LCHD Ekskavatör
HiDROMEK HMK-500-LCHD Ekskavatör iş başında

Ankara Sanayi Odası I. Organize Sanayi Bölgesinde bin.400 dönümü aşkın sanayi parseli üzerinde inşaatı devam eden HİDROMEK Üretim Üssü’nde, ilk olarak faaliyete geçen komponent fabrikasında ise daha önce ithal ettiği şanzıman, aks, hidrolik redüktör ve hidrolik silindir gibi ana komponentlerin üretimini büyük ölçüde kendi bünyesinde yapmaktadır.

Dünyada 6 kıtada 100’ün üzerinde ülkede makineleri çalışan HİDROMEK, yurt dışındaki yetkili bayi yönetimi, satış ve satış sonrası hizmetlerini yürütmek üzere İspanya’da HİDROMEK WEST, Rusya’da HİDROMEK RUS, Tayland’da HİDROMEK CE ve Japonya’da HİDROMEK JAPAN firmalarını kurarak faaliyete geçirmiştir.

İş makinesi tasarımı konusunda fark yaratan HİDROMEK, bu başarısını birçok ödülle taçlandırmıştır. HİDROMEK şu an, uluslararası düzeyde prestije sahip, toplam 20 adet tasarım ödülünün sahibidir.

İş makineleri konusunda tüm dünyaya bilgi tedariki sağlayan ve sektöre referans oluşturan basın kuruluşu KHL Group’un, dünyada iş makineleri üreten en büyük firmaların sıralandığı uluslararası “Yellow Table” listesinde yer alan ilk ve tek Türk makine üreticisi HİDROMEK olmuştur.  “Yellow Table 2021” listesinde de yer alan HİDROMEK, listeye 8’inci kez girmiştir. Bunun yanında, HİDROMEK, İMDER (Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği) tarafından açıklanan, 2009-2019 yılları arasındaki verilere göre Türkiye’de aralıksız 11 yıl kazıcı yükleyici, 8 yıl hidrolik ekskavatör ve 2 yıl motor greyder satışlarında pazar lideri olmuştur.