Infinidium Technologies şehirlere değer katan akıllı çözümler sunuyor

Kentlerin değişken dinamiğini doğru tespit ederek ihtiyaca uygun, sürdürülebilir, dinamik ve geleceği belirleyen ürünler geliştiren Infinidium Technologies, geleceğin akıllı şehirlerini bugünden inşa ediyor. Şirket, toplu ulaşımdan enerji yönetimine, haberleşmeden güvenliğe kadar her alanda şehirleri ileri yaşamsal teknolojilerle destekliyor. Ekolojik sistemle uyumlu fiziksel ve dijital sistemleri ile şehir hayatının kalitesini artırma hedefinden hareketle modern ve sürdürülebilir bir gelecek için çalışıyor.

Popülasyonun önlenemez yükselişi karşısında şehirlerin izlenebilir, ölçülebilir ve değerlendirilebilir olması çok önemli. Çalışmalarını bu önem çerçevesinde sürdüren Infinidium Technologies, patentli teknolojileriyle şehirleri izlenebilir kılmanın ötesinde sürdürülebilir bir yaşam için gerekli argümanları da sağlıyor.

Infinidium-technologies-sehirlere-deger-katan-akilli-cozumler-sunuyor
Mühendislik ve teknoloji şirketi Infinidium Technologies, ticaret dünyasının ve kentlerin değişken dinamiğini doğru tespit ederek ihtiyaca uygun, sürdürülebilir, dinamik ve geleceği belirleyen ürünler geliştiriyor

TOPLU ULAŞIM ALANINDA ŞEHİRLERE KATMA DEĞER SAĞLIYOR

Akıllı şehir çözümlerinin başında şirketin patentli ürünü olan Karakutu® teknolojilerinin geldiğini belirten Infinidium Technologies CEO’su Berk Ündeğer; “Araç filosu olan şirketler için üretilen bu teknoloji, temel olarak güvenli sürüş ve yakıt tasarrufunu esas alıyor, yeni nesil kaynak yönetim ve tasarruf sistemi sağlıyor. Araç içi kamera sistemlerimiz ile toplu ulaşım hizmeti yapan araçların içerilerine kayıt özelliğine sahip kameralar yerleştirilerek olayları anlık olarak merkeze aktarabiliyor ve kayıt altına alabiliyoruz. Yolcu bilgilendirme sistemlerimiz de akıllı şehir planlamasının olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Bu teknoloji, toplu taşıma araçlarına ait duraklarda kurulmuş olan sistemlerdir. Toplu taşıma araçlarının duraklara giriş ve çıkış verileri analiz edilerek, aracın sonraki duraklara varış zamanları hesaplanıyor. Yolculara hat numarası, güzergâh ve araçların durağa varış süresi gibi bilgiler veriliyor. Yolcu sayma sistemleri ise verimli ve etkin bir rota planlaması, yolcu bekleme sürelerinin azaltılması, toplu taşımanın yarattığı trafiğin düzenlenmesi ve araç içi yolculuk kalitesinin artırılmasını sağlıyor. Yolcuların doğru zamanda, doğru bir yönlendirmeyle bilgiye ulaşmasını sağlayan akıllı durak uygulamalarımızda durakta bekleyen yolculara o duraktan geçecek otobüsler, otobüslerin geliş zamanı, hat kodu ve adı, varış süreleri ve otobüsün özellikleri gibi bilgiler sunuluyor” dedi.

ŞEHİRLERE GÜVENLİK VE KONFOR GETİREN ULAŞIM ÇÖZÜMLERİ SUNUYOR

Ulaşım alanında da her türlü altyapıya uygun, izleme ve kayıt çözümleri ile müşterilerinin, uzun yıllar aynı kalitede hizmet almasını sağladıklarının altını çizen Berk Ündeğer; “Otoparklarda güvenli bir şekilde geçişleri hızlandırmak ve zaman tasarrufunu akıllı sistemlerle sağlamak amacıyla ekipman ve sistem çözümleri sunuyoruz. Sürücüleri; trafik yoğunluğu, trafik kazaları, hava ve yol durumu hakkında bilgilendirmek, verilen bilgiler doğrultusunda sürücüleri alternatif yollara yönlendirmek ve trafik akışını kontrol etmek amacıyla trafik bilgilendirme sistemleri geliştiriyoruz. Kural ihlali yapan araçların sensörler ve video analizi ile tespit edilmesi, plakalarının kaydedilmesi ve ilgili kanunda öngörülen cezaya tabii tutulması için gerekli kanıtların oluşturulduğu elektronik denetleme sistemlerine imza atıyoruz. Kontrol ve kumanda merkezleri ile yol ağı kapasitesinin etkin olarak kullanılması, trafiğin 7/24 gerçek zamanlı izlenmesi, kontrol edilmesi, tek merkezden kontrolü ve yönetimini sağlıyoruz” diye belirtti.

AKILLI SAYAÇLARLA ENERJİ YÖNETİMİNİ OPTİMİZE EDİYOR

Enerji yönetimi alanında akıllı sayaçlarla verimli ve tasarruflu bir kaynak yönetimi sunduklarını belirten Berk Ündeğer: “Müşterilerimize sunduğumuz akıllı sayaç ürünleri ile farklı zaman aralıklarında enerji kullanımını ölçüp elde edilen verileri düşük band iletişim teknolojisi ağları aracılığıyla hizmet kuruluşuna gönderiyoruz. Bu altyapı, tüketicilerin mobil uygulama gibi platformlardan verileri dinamik izlemesine ve acil durum müdahalelerine fırsat tanıyor. Gelişmiş ölçüm altyapımız ile enerji kullanımını ölçme, toplama ve analiz etmenin yanı sıra elektrik, gaz, ısı, su sayaçları gibi veri üreten son nokta ürünlerden de bilgi topluyoruz. Böylece enerjinin en doğru ve etkili şekilde yönetilmesine olanak tanıyoruz” dedi.

YÜKSEK TEKNOLOJİ İLE GÜVENLİK VE HABERLEŞMEYİ AKILLI HALE GETİRİYOR

Güvenlik ve haberleşme alanında sundukları ürünler hakkında da bilgi veren Ündeğer; “Yüksek çözünürlüklü kamera güvenlik sistemlerimiz sayesinde izleme ve kayıt çözümleri ile müşterilerimizin çözüm ortağıyız. Güvenlik amaçlı kullanılan plaka tanıma sistemlerimiz ile araçların plaka, marka-model, renk ve yön bilgisini, harita tabanlı bir merkezi yazılım ile müşterilere raporlayabiliyoruz. Güvenli geçiş sistemlerimiz ile giriş ve çıkışların belirli senaryolar doğrultusunda yönetilmesine katkı sunuyoruz. Metro, havaalanları gibi kamusal ortamlarda meydana gelen anlık insan yoğunluğu, araç yoğunluğu, izinsiz giriş-çıkış, yangın, duman, sahipsiz nesne gibi birçok olağandışı durumların tespit edilmesini ve merkezi bir yapıda yönetilmesini ise olay algılama sistemleri ile sağlıyoruz. Yüz tanıma sistemlerimiz ile kameralardan, kayıtlı fotoğraflardan ve arşivlenmiş videolardan, aranan kişileri, suçluları ve kayıp kişileri yüksek hassasiyetle tanımlayabiliyoruz. Haberleşme alanında ise network data sistemleri konusunda uçtan uca destek sağlıyoruz. Kablosuz haberleşme sistemleri alanında, bu konuda dünyanın ileri gelen markaları ile müşterilerimize uygun maliyetli, yüksek kaliteli ve sürdürülebilir hizmetler sunuyoruz. Yüksek bant genişliği ve kesintisiz veri transferi sağlayabilen fiber optik proje çözümlerimizle de müşterilerimize altyapıdan başlayıp üst yapıya kadar uçtan uca hizmet veriyoruz” diye belirtti.

INFİNİDİUM TECHNOLOGİES HAKKINDA

Mühendislik ve teknoloji şirketi Infinidium Technologies, ticaret dünyasının ve kentlerin değişken dinamiğini doğru tespit ederek ihtiyaca uygun, sürdürülebilir, dinamik ve geleceği belirleyen ürünler geliştiriyor. Grup çatısı altında yer alan geniş uzman ekibi ile özgün donanım ve yazılım üretimi gerçekleştiren, teknolojik buluş ve patentlere sahip, katma değerli ürünler ve çözümler üreten bir mühendislik firması olarak öne çıkıyor. 2021 yılında kurduğu yerinde Ar-Ge merkezi ile sayısız başarıya imza atan şirket, Ar-Ge yatırımları sıralamasında ülke çapında 67. sırada yer alırken teknoloji Ar-Ge kategorisinde ise 9. sırada yer alarak bu konudaki iddiasını kanıtlıyor. Şirket, gelişen mühendis ekibi ile IoT, sürdürülebilir gelecek için güvenlik, haberleşme, taşımacılık, çevre, toplu ulaşım teknolojileri başta olmak üzere birçok alanda ürün ve proje geliştiriyor. Ayrıca uçtan uca mühendislik projeleri, özel yönetim ve endüstri çözümleri ile sektörlere yeni stratejiler, yönetim kabiliyetleri ve istatistiksel veriler sunan Görüntü İşleme Teknolojileri, Karakutu Telemetri (Olay Kaydedici), Güvenli Sürüş Sistemi, Endüstriyel Bilgisayar, Akıllı Kameralar, Mobil UPS, Ses Sistemleri, Tesis Güvenlik Sistemleri, Yolcu- Sürücü Bilgilendirme Sistemleri, Yönetim Sistemleri, İnteraktif Görüntü İşleme, Bilgi/Eğlence donanımları ve yazılımları gibi pek çok ürünü ile anahtar teslim projeler gerçekleştiriyor. 35’ten fazla kurumsal müşterisi ve 20 milyon son kullanıcı deneyimiyle fark yaratan Infinidium Technologies; Saha İstanbul, UITP ve Sanayi Bakanlığı Teknoloji Merkezi üyelikleriyle çalışmalarına son hızıyla devam ediyor.

TH / 06.06.2023 - 3144 - 13
TH / 06.06.2023 – 3144 – 13

ÖZET

Kentlerin değişken dinamiğini doğru tespit ederek ihtiyaca uygun, sürdürülebilir, dinamik ve geleceği belirleyen ürünler geliştiren Infinidium Technologies, geleceğin akıllı şehirlerini bugünden inşa ediyor. Şirket, toplu ulaşımdan enerji yönetimine, haberleşmeden güvenliğe kadar her alanda şehirleri ileri yaşamsal teknolojilerle destekliyor. Ekolojik sistemle uyumlu fiziksel ve dijital sistemleri ile şehir hayatının kalitesini artırma hedefinden hareketle modern ve sürdürülebilir bir gelecek için çalışıyor.