Kahramanmaraş Göksun’da Arslanbey Millet Konağı Bahçesi ile Şehir Meydanı tamamlandı

Göksun’da Arslanbey Millet Konağı ve Bahçesi ile Şehir Meydan projesinin açılış töreninde konuşan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Mekânla insanı buluşturmak da çok önemli. Arslanbey Millet Konağı ve Bahçesi kütüphanesiyle, oyun alanlarıyla, bilgisayar odalarıyla yeme içme mekânıyla çok fonksiyonlu olarak tüm hemşehrilerimize hizmet verecek. Yeşil alanlar bizim kırmızı çizgimiz. Şehir Meydanı projemizle Göksun’umuza artık yürüme mesafesinde bir yeşil alan, bir kültür ve sanat alanı kazandırmış olduk” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından Göksun ilçesine kazandırılan Arslanbey Millet Konağı ve Bahçesi ile Şehir Meydan projesi düzenlenen törenle açıldı. Gerçekleştirilen törene; Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün yanı sıra Vali Ömer Faruk Coşkun, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir ve Cihat Sezal, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel, ilçe belediye başkanları, AK Parti il ve ilçe teşkilatı ile çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, geleneksel halk oyunları gösterisi, protokol konuşmaları ve iki projenin incelenmesinin ardından kurdele kesim töreniyle tamamlandı.

Kahramanmaraş Göksun-Meydani-MilletKonagi-Acilis
Gerçekleştirilen törene; Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün yanı sıra Vali Ömer Faruk Coşkun, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir ve Cihat Sezal, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel, ilçe belediye başkanları, AK Parti il ve ilçe teşkilatı ile çok sayıda vatandaş katıldı.

MİLLİ MÜCADELE KAHRAMANIMIZ ARSLANBEY’İN ADINI YAŞATACAĞIZ

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın ile Arslanbey’in oğlu Mahmut Toğuzata’nın teşekkürlerinin ardından konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Bu şehre hizmet etmek, benim çocukluk hayalimdi. Hamdolsun bugün yeşilin hâkim olduğu Arslanbey Millet Konağı ve Bahçesi ile Şehir Meydanı projelerimizi, bu eserleri kazandırmak bizlere nasip oldu. Milli Mücadelemizin manevi komutanlığı Şeyh Ali Sezai Efendi, askeri komutanlığı ise Arslanbey tarafından yapılmıştı. İşte bugün şehrimizin bu değerini, Arslanbey’in adını Millet Konağı’mızda yaşatmış olacağız” ifadelerini kaydetti.

YEŞİL ALANLAR KIRMIZI ÇİZGİMİZ

Açılışı yapılan projelere ilişkin bilgi aktaran Başkan Güngör, “Mekânla insanı buluşturmak da çok önemli. Arslanbey Millet Konağı ve Bahçesi kütüphanesiyle, oyun alanlarıyla, bilgisayar odalarıyla yeme içme mekânıyla çok fonksiyonlu olarak tüm hemşehrilerimize hizmet verecek. Yeşil alanlar bizim kırmızı çizgimiz. Şehir Meydanı projemizle Göksun’umuza artık yürüme mesafesinde bir yeşil alan, bir kültür ve sanat alanı kazandırmış olduk. Bu meydanımızın adını da yaptığımız istişareler sonucu şehrimize hizmet etmiş merhum belediye başkanı Celal Erzurum’un adını vermeyi kararlaştırdık. Toplamda 6 Milyon TL’lik yatırımla hayata geçirdiğimiz iki projemiz de Göksun ilçemize, şehrimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

GÖKSUN’A 3 YILDA 138 MİLYON YATIRIM

İlçede yapılan yatırımlara dikkat çeken Başkan Güngör konuşmasına, “Büyükşehir Belediyesi olarak 2019 – 2021 yıllarında Göksun ilçemizde toplam 62 milyonluk bir yatırım yapmışız. 2022 yılında da su ve kanalizasyon hizmetleri hariç 76 milyonluk yatırım yapıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Kahramanmaraş’a her zaman pozitif ayrımcılık yapıyor. Kendilerinin destekleriyle 100 milyon avroluk yarısı hibe, yarısı da uzun vadeli kredi olan kaynak sağlamıştık. Atıksu Arıtma Tesisi ve diğer altyapı projelerimizi buradan finanse edeceğiz. Bunlar için de ihale süreci başladı. Yine Göksun’da 22 mahallemiz için içme suyu, sondaj ve şebeke yenilemesi için 30 milyonluk yatırım yaptık. Bunun da yüzde 70’i tamamlanmış durumda” şeklinde devam etti.

YENİ PROJENİN MÜJDESİNİ VERDİ

Güngör konuşmasını tamamlarken bir de müjde verdi, “Göksun’un marka değerinin ve turizm potansiyelinin artırılması için yeni bir projemizin müjdesini de vereyim. Orman Dairesi olarak bildiğimiz alan ilçemizin artık merkezinde kaldı. Orayı da uygun bir alana taşımak ve alanın bir projeyle ilçeyi taçlandırmasını istiyoruz. Bunu Sayın Tarım ve Orman Bakanımıza ilettik, o da çok sıcak baktı. Süreçlerimiz başladı, inşallah bu projeyle de ilçemizin değerini kat be kat artıracağız.”

KAHRAMANLARIMIZI UNUTMAMALIYIZ

Milli Mücadele’de Arslanbey’in işgale kahramanca direndiğinin altını çizen AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ise konuşmasında, “Büyükşehir Belediye Başkanımıza bu eseri kahramanımıza ithaf ettiği için teşekkür ediyorum, tarihimizi unutmamamız gerekiyor. Eğer nereden geldiğimizi unutursak yolumuzu kaybederiz. Nereye gideceğimizi bilmek için, nereden geldiğimizi hatırlamamız gerekir. Dün işgale karşı verdiğimiz mücadele, bugün de sürüyor. Bizim mücadelemiz kuru bir iktidar mücadelesi değil. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın mücadelesi bu milleti ayağa kaldırma mücadelesidir. Eser kazandırma mücadelesidir” dedi.

TH / 22.8.2022 - 2942 - 18
TH / 22.8.2022 – 2942 – 18

ÖZET

Göksun’da Arslanbey Millet Konağı ve Bahçesi ile Şehir Meydan projesinin açılış töreninde konuşan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Mekânla insanı buluşturmak da çok önemli. Arslanbey Millet Konağı ve Bahçesi kütüphanesiyle, oyun alanlarıyla, bilgisayar odalarıyla yeme içme mekânıyla çok fonksiyonlu olarak tüm hemşehrilerimize hizmet verecek. Yeşil alanlar bizim kırmızı çizgimiz. Şehir Meydanı projemizle Göksun’umuza artık yürüme mesafesinde bir yeşil alan, bir kültür ve sanat alanı kazandırmış olduk” dedi.