Adıyaman’da, 5 bin 700 metre uzunluğundaki Koçali Sulama Yaklaşım Kanalı ve Tünel İnşaat Projesi’nin temeli törenle atıldı. Sulama inşaatını KORMAK İNŞAAT taahhüt etti. Yatırımda tünel açmada E-BERK Makinenin ürettiği ESER adı verilen tünel açma makinesi kullanılacak.  İnşaatına başlanan projeyle 187 bin dönüm arazinin suyla buluşması ve kentin sosyo-ekonomik yapısına ciddi katkılar sunması hedefleniyor.

Koçali Sulama Yaklaşım Kanalı ve Tünel İnşaatı Temel Atma Töreni
Adıyaman’da, 5 bin 700 metre uzunluğundaki Koçali Sulama Yaklaşım Kanalı ve Tünel İnşaat Projesi’nin temeli törenle atıldı. Sulama inşaatını KORMAK İNŞAAT taahhüt etti

BALTA: MALİYETİ 390 MİLYON LİRA

DSİ Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akif Balta, ‘Bugün Adıyaman ilimiz için büyük önem arz eden ve 18 bin 770 hektar alana sulama suyu yetecek olan Koçali Sulama Yaklaşım Kanalı ve Tünel İnşaat Projesi tünel delme işine yaklaşık maliyeti 390 milyon lira olan iş kapsamında Koçali Barajı göl alanı sulama yaklaşım kanalıyla 4 metre çapında 5 bin 570 metre uzunluğunda tünel açma makinesiyle ve klasik yöntemle açılacak bin 490 metre yaklaşım kanalı imalatı yapılacaktır” dedi.

Yatırımın inşaatını KORMAK İNŞAAT AŞ  hayata geçirecek

Açılışta yaklaşık maliyeti 390 milyon TL olarak açıklanan yatırımı KORMAK İNŞAAT inşa edecek. Törende konuşan KORMAK AŞ Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Özhelvacı da ‘Bu projenin bölge için ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. En kısa sürede projeyi tamamlayarak bölge halkına armağan etmek istiyoruz’ dedi. İsmail Özhelvacı, sektörde, KORMAK İNŞAAT’ın yanı sıra  İSMAİL ÖZHELVACI İNŞ TAAH TUR TİC LTD – İNTA İNŞAAT TAAHHÜT ve TİCARET AŞ Grup firmaları ile de faaliyet gösteriyor.