Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Ereğli’ye kazandırılacak yarı olimpik yüzme havuzunun yapım çalışmaları başladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya merkezde ve ilçelerde spor altyapısını güçlendirmek amacıyla önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, Ereğli Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun da bunlardan birisi olduğunu söyledi.

Konya Ereğli Yüzme Havuzu inşaatı Şantiyesi
Konya Ereğli Yüzme Havuzu inşaatı başladı

Konya’da önemli bir değişim ve dönüşümün yaşandığına dikkat çeken Başkan Altay, “Ereğli ilçemiz de bu değişimin hissedildiği en önemli ilçelerimizden. Özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin spor faaliyetleriyle iç içe olmasını arzu ediyoruz. Planlamalarımızı ve yatırımlarımızı da buna göre şekillendiriyoruz. Konya merkezde bulunan tüm imkanların ilçelerimizde de olması için yoğun bir mesai harcıyoruz.” dedi.

Konya Ereğli Yüzme Havuzu İnşaat Şantiyesi havadan
Konya Ereğli Yüzme Havuzu inşaatı şantiyesi havadan görünüm

Yaklaşık 3 bin metrekare inşaat alanına sahip olacak yarı olimpik havuz projesini yaz sonuna kadar tamamlayarak hizmete açmayı hedeflediklerini kaydeden Başkan Altay, 14 milyon liraya mal olacak projenin Ereğli için hayırlı olmasını diledi.

Yüzme havuzu inşaatını ATAKAN EFE+MURAT KAYALI taahhüt etti

3 Kasım 2021 tarihinde yapılan sözleşme ile ihaleyi kazanan dolayısıyla  yapım işini taahhüt eden firma ATAKAN EFE+MURAT KAYALI İş Ortaklığı oldu. Keşfi (Yaklaşık Maliyeti) 10 milyon 943 bin TL. olarak açıklanan yatırımı iş ortaklığı yaklaşık maliyete göre zam içeren 11 milyon 870 bin TL. bedelle gerçekleştirecek. Yatırımın hedeflenen tamamlanma tarihi ise kayıtlarda 5.8.2022 olarak yer aldı.