Marmaraereğlisi Otobüs Terminali hizmete açıldı

27 Milyon TL yatırım maliyeti ile yapımı tamamlanan Marmaraereğlisi Otobüs Terminali düzenlenen törenle hizmete açıldı. Marmaraereğlisi ilçesinde önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan Marmaraereğlisi Otobüs Terminali düzenlenen törenle vatandaşların hizmetine sunuldu.

11 ilçe kapsamında ihtiyaçlar baz alınarak projeler üreten ve bu projeleri en kısa zamanda hayata geçirerek kentin gelişimine önemli ölçüde katkı sağlayan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, projelerine bir yenisini daha ekleyerek Marmaraereğlisi Otogar ve Hizmet Binasını vatandaşların hizmetine sundu. Proje, mevsimsel nüfus farklılığı göz önünde bulundurularak, yaz aylarında büyük rağbet gören ilçenin ihtiyaçlarına uygun şekilde projelendirilip hayata geçirildi.

gorenler-gayrimenkul-marmaraereglisi-otogari
Görenler Gayrimenkul Yatırım İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketinin inşa ettiği Marmaraereğlisi Otobüs Terminali 27 milyon liraya maloldu

MARMARAEREĞLİSİ SADECE BİR OTOGARA DEĞİL, 3 FONKSİYONLU BİR HİZMET KOMPLEKSİNE KAVUŞTU

Marmaraereğlisi ilçesi Bahçelievler Mahallesinde hizmete sunulan Marmaraereğlisi Otogar ve Hizmet Binası, 2367,59 m² inşaat alanına sahip. Bodrum kat, zemin kat ve normal kattan oluşan Otogar ve Hizmet Binası, TESKİ Hizmet Binası ve İtfaiye Hizmet binası olmak üzere 3 ayrı fonksiyona sahip. Otogar hizmet binasında; yazıhaneler, satış alanı, mutfak, depo ve tuvaletler, TESKİ hizmet binasında; bekleme ve ödeme alanı, fuaye alanı, ofisler, toplantı odası, tesisat bölümleri, güvenlik ve depo alanları, çay ocağı, sığınak, İtfaiye hizmet binasında ise itfaiye araçları garaj alanı, ofisler, proje grubu odası, dinlenme ve giyinme alanı, kafe, mescit ve tuvaletler yer alıyor.

BAŞKAN ALBAYRAK: “27 MİLYONLUK DEV YATIRIM İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN”

Düzenlenen açılışta Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yüksel Özdal’ın proje ile ilgili teknik bilgileri paylaşmasının ardından kürsüye gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “27 Milyon TL yatırım maliyetine sahip olan Prestij projelerimizden Marmaraereğlisi Otogar ve Hizmet Kompleksimizin açılışını gerçekleştiriyor olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu tesisimiz ilçemize yapılan en büyük yatırım olma özelliğine sahip. Otogarlar, bulundukları şehirlerin aynasıdır. Çağımızın son teknolojisiyle inşa ettiğimiz Otobüs Terminalimiz, büyüyen ve gelişen Marmaraereğlisi ilçemizin modern yüzünü yansıtacaktır. Şehirlerarası yolcu taşımacılığının kaliteli ve konforlu koşullarda yürütülmesini sağlayacak olan tesisimiz, otogar olmasının yanı sıra modern bir hizmet kompleksidir.” dedi.

YATIRIMIN İNŞAATINI GÖRENLER GAYRİMENKUL GERÇEKLEŞTİRDİ

Otogarın inşaatı için 14 Ocak 2022 Cuma günü yapılan ihaleyi makul ve aynı zamanda en düşük teklifi veren Görenler Gayrimenkul Yatırım İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kazanmış ve 2.02.2022 tarihinde 2021 yılı fiyatlarıyla ₺13.140.000,00 bedelle sözleşmeyi imzalamıştı. Yatırımın inşaatı için çalışmalara 14.02.2022 tarihinde başlanmış ve 2022 yılı sonlarında tamamlanması hedeflenmişti.

TH / 13.03.2023 - 3086 - 13
TH / 13.03.2023 – 3086 – 13

ÖZET

27 Milyon TL yatırım maliyeti ile yapımı tamamlanan Marmaraereğlisi Otobüs Terminali düzenlenen törenle hizmete açıldı. Marmaraereğlisi ilçesinde önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan Marmaraereğlisi Otobüs Terminali düzenlenen törenle vatandaşların hizmetine sunuldu.