Murat Bayrak: “Kamu müteahhitlerine işlerini koşulsuz şartsız fesih hakkı verilmeli”

Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak “Kamu müteahhitlerinin koşulsuz şartsız fesih hakkı verilmesi. Artan maliyetlerle işi bitirmek mümkün değil. Fiyatlar 4-5 kat arttı. Endekse göre fiyat farkı bizlerin batışına sebep olacak”

Sakarya Müteahhitler Birliğinin Adapazarı’da Reisoğlu Restaurant’ta bir toplantı yaptıkları bildiriliyor. Sakarya Yenihaber gazetesinde yer alan habere göre toplantıya Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili li İhsan Yavuz, Ak Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Ak Parti Sakarya İl Başkan Yardımcısı Ömer Aslan, Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak, Sakarya Müteahhitler Birliği Başkan Yardımcısı Cengiz Bayer, Murat Ekşi, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda birlik üyesi katıldı.

sakarya-muteahhitler-birligi-baskani-murat-bayrak
Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak; “Artan maliyetlerle işi bitirmek mümkün değil. Fiyatlar 4-5 kat arttı. Endekse göre fiyat farkı bizlerin batışına sebep olacak”

ÇOK SAYIDA SEKTÖRÜN LOKOMOTİFİ KONUMUNDAYIZ

Toplantının açılış konuşmasını yapan  Murat Bayrak, “Bizler şehirleri imal eden sektörün temsilcileriyiz. Şehrimiz, ülkemiz için milletimiz için üretmeye gayret ediyoruz. Alt sektörleriyle birlikte ekonomiye, istihdama ciddi katkı sunan bir sektörüz. Sanayi yatırımı ne kadar önemliyse inşaat sektörünün sağladığı katma değer en az iki katı önemli. Çünkü biz küçük esnafından tüccarına, beyaz eşyasından mobilyasına çok sayıda  sektörün lokomotifi konumundayız. Niye…? Biz konut üreteceğiz, elektrikçiden halıcıya herkes içini dolduracak. Biz iş yeri üreteceğiz parkecisinden vitrin camına herkes ürün satacak” dedi.

FİYAT FARKI BİZLERİN BATIŞINA SEBEP OLACAK. KAMU MÜTEAHHİTLERİNE İŞLERİNİ KOŞULSUZ ŞARTSIZ FESİH HAKKI VERİLMESİ GEREK. Son dönemde sektörün bir girdabın içerisinde olduğunu belirten Bayrak; “Girdi maliyetlerini hepimiz biliyoruz ve ilginç bir şekilde sebepsiz artışlar devam ediyor. Müteahhitlerin sorunlarını her platformda dile getiriyoruz. Ama sizin sorunlarımızı en tepeye taşıyıp çözüm bulacağınıza inandığımız için bu toplantıyı gerçekleştirdik tekraren katıldığınız için çok ediyorum. Kamu müteahhitlerinin koşulsuz şartsız fesih hakkı verilmesi. Artan maliyetlerle işi bitirmek mümkün değil. Fiyatlar 4-5 kat arttı. Endekse göre fiyat farkı bizlerin batışına sebep olacak. Hemen yanı başımızda depremler oluyor. Özellikle bizim şehrimizde dönüşüm yapılamıyor. Kat sınırlaması var, maliyetler uçtu” diye konuştu

TH / 30.11.2022 - 3013 - 15
TH / 30.11.2022 – 3013 – 15

ÖZET

Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak “Kamu müteahhitlerinin koşulsuz şartsız fesih hakkı verilmesi. Artan maliyetlerle işi bitirmek mümkün değil. Fiyatlar 4-5 kat arttı. Endekse göre fiyat farkı bizlerin batışına sebep olacak”