Murat Köse: “Kıymetli Cumhurbaşkanı’mız, Mamak metrosu için 6.4 Milyar TL /320 Milyon Euro yurt dışı kredi kullanılmasına onay verdi”

ANKARA BÜYÜKŞEHİR Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Dikimevi – Natoyolu Metrosu (Mamak Metrosu) için yurt dışı kredi kullanılmasına yönelik olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onay verdiğini açıkladı.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, sosyal medya aracılığı ile yaptığı bir paylaşımla Ankara Büyükşehir Belediyesinin Dikimevi-Natoyolu arasında hizmet verecek ve Mamak Metrosu olarak da adlandırılan projesi yatırımı ile ilgili olarak kullanılması muhtemel 6.4 Milyar TL /320 Milyon Euro yurt dışı kredi kullanılmasına Cumhurbaşkanının onay verdiğini söyledi.

mamak-belediye-baskani-murat-kose
Kıymetli Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Strateji ve Bütçe Başkanlığı Mamak Metro Projesi’ni 2023 Yatırım Programına aldı

CUMHURBAŞKANI’MIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN TALİMATI İLE STRATEJİ VE BÜTÇE BAŞKANLIĞI MAMAK METRO PROJESİ’Nİ 2023 YATIRIM PROGRAMI’NA ALDI

Köse yaptığı paylaşımda, “Kıymetli Cumhurbaşkanı’mız, Mamak metrosu için 6.4 Milyar TL /320 Milyon Euro yurt dışı kredi kullanılmasına onay verdi. 2023 Yılının ilk güzel haberlerinden biri olarak, Güzel Mamaklılara hayırlı olsun diyorum. Mamak metro kredisini, geçen ay, ABB Meclisi’nde de onaylamıştık. Kıymetli Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Strateji ve Bütçe Başkanlığı Mamak Metro Projesi’ni 2023 Yatırım Programı’na aldı.” Satırlarına yer verdi.

DİKİMEVİ – NATAYOLU (MAMAK) METROSUNUN 8 AYRI İSTASYONDAN OLUŞMASI PLANLANIYOR

Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi (AŞTİ) ile Dikimevi arasında çalışan ANKARAY hattına entegre edilecek olan Dikimevi-Natoyolu hattının uzunluğu 7,4 kilometre olacak. Hat Abidinpaşa, Aşık Veysel, Tuzluçayır, General Zeki Doğan, Fahri Korutürk, Cengizhan, Akşemsettin ve Natoyolu isimleriyle 8 ayrı istasyondan oluşacak. 2026 yılı için zirve saatlerde tek yönde 10.874 yolcunun seyahat edeceği tahmin edilen raylı sistem hattını 2050 yılı için günde 691,528 yolcunun kullanacağı öngörülüyor.

TH / 06.01.2023 - 3040 - 12
TH / 06.01.2023 – 3040 – 12

ÖZET

ANKARA BÜYÜKŞEHİR Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Dikimevi – Natoyolu Metrosu (Mamak Metrosu) için yurt dışı kredi kullanılmasına yönelik olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onay verdiğini açıkladı.