Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) Bir Dizi Taşınmaz Satışı kararı yayınladı

ÖİB 23 Haziran 2022 tarih ve 31875 Sayılı Resmî Gazetede taşınmaz satışlarına ilişkin bir dizi kararı tebliğ etti. Bu tebliğler şöyle:

– Mülkiyeti Hazineye kayıtlı İstanbul’un Büyükçekmece ilçesi Büyükçekmece Merkez Mahallesindeki üç taşınmaz bir bütün halinde 13 milyon lira bedelle Fuat Yazıcı’ya satıldı

– Mülkiyeti Sümer Holding AŞ’ye kayıtlı Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi İkizce Mahallesindeki taşınmaz 10 milyon 500 bin lira bedelle İsmail Ertan OGG’ye satıldı. Yine mülkiyeti Sümer Holding AŞ’ye kayıtlı  Ordu’nun Ünye ilçesi Kaledere Mahallesindeki taşınmazların bir bütün halinde 6 milyon 250 bin lira bedelle Yusuf Dalar’a satıldı.

– Mülkiyeti Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ adına kayıtlı Muş’un Bulanık ilçesi Zafer Mahallesindeki taşınmazlar ile üzerindekiler bir bütün halinde 6 milyon 100 bin lira bedelle Şahin Topçu’ya satıldı.

– Mülkiyeti Hazineye kayıtlı Yalova’nın merkez ilçesi Kazımiye Mahallesindeki taşınmaz 6 milyon 50 bin lira bedelle Akdemir İnşaat İthalat İhracat Madencilik Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti.’ye satıldı. Aynı mahalledeki bir diğer gayrimenkul 3 milyon 500 bin lira bedelle Sara Akyürek Bulut’a satıldı.

– Mülkiyeti Hazineye kayıtlı Yalova’nın Çiftlikköy ilçesi Çiftlikköy Mahallesindeki taşınmazlar bir bütün halinde 5 milyon 800 bin lira bedelle Ahmet Mert Özçelik’e satıldı.

– Mülkiyeti Hazineye kayıtlı Kırşehir’in merkez ilçesi Kındam Mahallesindeki taşınmaz 3 milyon 650 bin lira bedelle Selahattin Polat’a satıldı. Aynı mahalledeki diğer bazı taşınmazlar da 3 milyon 120 bin lira bedelle Süleyman Demir’e satıldı.

– Mülkiyeti Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ’ye kayıtlı Kırıkkale’nin Balışeyh ilçesi Balışeyh Mahallesindeki taşınmazlar bir bütün halinde 2 milyon 520 bin lira bedelle Bildik Zahirecilik Nakliye Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti.’ye satıldı.

– Mülkiyeti Hazineye kayıtlı  Gaziantep’in Nurdağı ilçesi Atmalı Mahallesindeki taşınmaz 1 milyon 650 bin lira bedelle Biktaş Yapı AŞ’ye satıldı.

– Mülkiyeti TTA Gayrimenkul AŞ adına kayıtlı İzmir’in Ödemiş ilçesi Birgi Mahallesindeki taşınmaz ve üzerindeki yapı  bir bütün halinde 750 bin lira bedelle İsmail Aydoğan’a satıldı.

– Mülkiyeti Hazineye kayıtlı Ankara’nın Gölbaşı ilçesi Virancık-İmar Mahallesindeki ve aynı mahalledeki bir taşınmaz 5 milyon 210 bin lira + 7 milyon 210 bin lira ile Özgür Atasu’ya satıldı.

– Mülkiyeti Hazineye kayıtlı Ankara’nın Gölbaşı ilçesi Virancık-İmar Mahallesindeki

taşınmazlardan ilki 4 milyon 900 bin liraya Erdal Çalışkan’a, ikincisi 4 milyon 110 bin liraya Ahmet Ünal’a üçüncü ve son taşınmaz ise 4 milyon 100 bin liraya Baki Hakan Koçak’a satıldı.

– Mülkiyeti Hazineye kayıtlı Ankara’nın Yenimahalle ilçesi Susuz Mahallesindeki taşınmazlar bir  bütün halinde 4 milyon 750 bin lira bedelle Kemalettin Çoşkun’a satıldı.

– Mülkiyeti Hazineye kayıtlı Ankara’nın Yenimahalle ilçesi Susuz Mahallesindeki bir grup taşınmaz bir bütün halinde 4 milyon liraya Yasin Ayhan Gürel’e, ikinci grup taşınmaz 3 milyon 300 bin liraya Ali Olcay’a ve üçüncü grup taşınmaz da  2 milyon 500 bin liraya Mustafa Hayri Arıkan’a satıldı.

– Mülkiyeti Hazineye kayıtlı Ankara’nın Mamak ilçesi Nenek Mahallesindeki taşınmaz 2 milyon 900 bin lira bedelle Kadriye Kırlangıç’a satıldı.

– Mülkiyeti Hazineye kayıtlı Ankara’nın Gölbaşı ilçesi Kızılcaşar-İmar Mahallesindeki taşınmazlar bir bütün halinde 10 milyon 500 bin lira bedelle Özsal İnşaat Taahhüt ve Nakliye Sanayi Ticaret AŞ’ye satıldı.

TH / 24.6.2022 - 2904 - 16
TH / 24.6.2022 – 2904 – 16

ÖZET

ÖİB 23 Haziran 2022 tarih ve 31875 Sayılı Resmî Gazetede taşınmaz satışlarına ilişkin bir dizi kararı tebliğ etti.