Özyurtlar Holding, iş makinelerini afet bölgesine gönderdi

Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, “Biz de elimizi taşın altına koymayı milletimize borcumuz olarak görüyor, elimizdeki tüm iş makinelerini ve 15 kişilik yardım ekibini bölgeye sevk ediyoruz” dedi.

Özyurtlar Holding, elindeki tüm iş makinelerini ve çeşitli yardım malzemelerini Hatay’a ulaştırmak üzere harekete geçti. Şirket açıklamasına göre, depremlerin yaralarını sarmak için başlayan seferberlik hareketinde Özyurtlar Holding de yerini aldı. Özyurtlar Holding, elindeki tüm iş makinelerini afetten en çok etkilenen bölgelerden Hatay’a göndermek üzere harekete geçti. Özyurtlar Holding’in makine operatörü, mühendis ve hemşirelerden  oluşan 15 kişilik yardım ekibi dün akşam yola çıktı.

ozyurtlar-tum-is-makinelerini-ve-ekiini-deprem-bolgesine-yolladi
Tamer Özyurt:”Elimizdeki tüm iş makinelerini ve 15 kişilik yardım ekibini bölgeye sevk ediyoruz.”

TAMER ÖZYURT. “DÜNYADA ÖRNEĞİ ÇOK ENDER GÖRÜLEN BİR AFETLE KARŞI KARŞIYAYIZ.”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, Türkiye’yi derinden sarsan depremin en çok zarar verdiği illerden birinin de Hatay olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

‘Dünyada örneği çok ender görülen bir afetle karşı karşıyayız. Birkaç saat arayla aynı bölgede gerçekleşen şiddetli iki deprem nedeniyle 10 ilimiz neredeyse yerle bir oldu. Kayıplarımız var. Arama kurtarma çalışmaları bir yandan devam ediyor. Acımızın tarifi yok. Kış şartları, çöken viyadük ve yollar nedeniyle özellikle Hatay’a yardım aksayarak ulaşıyor. Bu şartlar altında biz de elimizi taşın altına koymayı milletimize borcumuz olarak görüyor, elimizdeki tüm iş makinelerini ve 15 kişilik yardım ekibini bölgeye sevk ediyoruz. Yaraları sarma seferberliğinde insanlık vazifemizi yapıyoruz. Bölgede enkaz altında yaşam mücadelesi veren son vatandaşımız kurtarılıncaya kadar bölgeyi terk etmeyeceğiz.’

VATANDAŞLARIN SAĞLADIĞI YARDIM MALZEMELERİ DE AFET BÖLGESİNE ULAŞTIRILACAK

Özyurtlar Holding’in ağırlıklı olarak konut ürettiği Esenyurt, Avcılar, Bahçeşehir, Beylikdüzü ve Büyükçekmece bölgelerindeki vatandaşlar tarafından sağlanan yardım malzemelerinin de afet bölgesine ulaştırılması sağlanacak.

Özyurtlar Holding’in ‘Meydan Ardıçlı’ ve ‘Ödül İstanbul’ projelerinin satış ofislerinde toplanan yardım malzemeleri tırlarla afet bölgesine nakledilecek.

TH / 09.02.2023 - 3064 - 14
TH / 09.02.2023 – 3064 – 14

ÖZET

Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, “Biz de elimizi taşın altına koymayı milletimize borcumuz olarak görüyor, elimizdeki tüm iş makinelerini ve 15 kişilik yardım ekibini bölgeye sevk ediyoruz” dedi.