Petlas Türkiye’nin en büyük 73’üncü sanayi kuruluşu oldu

İSTANBUL (AA) – İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) sanayi sektörünün en değerli verilerini oluşturan ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ araştırmasına göre, Petlas, lastik sektörünün en fazla büyüyen markası olarak 73’üncü sırada yerini aldı.

Petlas açıklamasına göre, ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ araştırması, sanayi sektörü başta olmak üzere Türkiye ekonomisinin büyümesinden ihracatına, finansmandan yatırım iklimine kadar birçok alanda detaylı bilgiler içeriyor. Türkiye’de üretim yapan büyük üreticilerin yer alması nedeniyle lastik sektörü için de oldukça önemli bir gösterge olan araştırmada, yerli lastik markası Petlas, 73’üncü sıraya yükseldi.

SEKTÖRÜNDE EN FAZLA CİRO ARTIŞI SAĞLAYAN ÜRETİCİ OLDU

Sektöründe en fazla ciro artışı sağlayan üretici olan Petlas, sıralamada 9 sıra birden yükselerek lastik sektörünün en çok büyüyen şirketi oldu. 2021 yılı üretimden net satışları 5 milyar 233 milyon TL düzeyinde gerçekleşen Petlas, sektörünün lider markası olma yolunda istikrarlı yükselişini sürdürüyor. Petlas, bir önceki yıl da 13 sıra birden yükselerek listede 82’nci sırada yer almıştı.

(TH) Taahhüt Haber 2.6.2022 - 2888 - 13
(TH) Taahhüt Haber 2.6.2022 – 2888 – 13

ÖZET

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) sanayi sektörünün en değerli verilerini oluşturan ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ araştırmasına göre, Petlas, lastik sektörünün en fazla büyüyen markası olarak 73’üncü sırada yerini aldı. (Haberin detayı için resme tıklayınız)