Ankara’da 28 Mayıs 2021 tarihinde pazarlık usulü ile yapıldığı bildirilen ihalede en düşük teklifi 1 milyar 248 milyon lira ile MUSTAFA EKŞİ + ATR YAPI Ortak Girişiminin verdiği bildiriliyor.

Sakarya 1000 Yataklı Devlet Hastanesi maket canlandırma
Yatırımın etüt proje işleri için “Sakarya 1000 Yataklı Şehir Hastanesi Uygulama Projelerinin (Mimari, Statik İzolatörlü, Elektrik, Mekanik, Peyzaj, Altyapı) ve İhale Dokümanlarının (Metraj, Yaklaşık Maliyet, Keşif, Teknik Şartname) Hazırlanması İşi” adı ile çıkılan ihaleyi Tümaş Türk Mühendislik Müşavirlik ve Müteahhitlik Anonim Şirketi kazanmıştı

Şehir Hastanesi olarak planlanan ancak daha sonra alınan bir kararla Sağlık Bakanlığı bütçesinden inşa edileceği açıklanan Sakarya 1000 Yataklı Devlet Hastanesi’nin yapılm ihalesi  4734 sayılı Kamu İhale Kanunu pazarlık hükümleri çerçevesinde yapıldı.

Hastanenin projesini TÜMAŞ TÜRK MÜHENDİSLİK yaptı

Yatırımın etüt proje işleri için “Sakarya 1000 Yataklı Şehir Hastanesi Uygulama Projelerinin (Mimari, Statik İzolatörlü, Elektrik, Mekanik, Peyzaj, Altyapı) ve İhale Dokümanlarının (Metraj, Yaklaşık Maliyet, Keşif, Teknik Şartname) Hazırlanması İşi” adı ile çıkılan ihaleyi

Tümaş Türk Mühendislik Müşavirlik ve Müteahhitlik Anonim Şirketi 3 milyon 450 bin TL. bedelle kazanmış, ilgili çalışmayı 2020 yılı sonunda tamamlayacağı açıklanmıştı. Etüt Proje işlerinin tamamlanmasının ardından yatırımın inşaatı için ilana çıkılması bekleniyordu.

İhaleye 5 firma katıldı

Yapılan pazarlık ihalesi sonunda en düşük teklifi 1 milyar 248 milyon lira ile MUSTAFA EKŞİ + ATR YAPI Ortak Girişiminin verdiği bildirilen ihaleye 5 firma katıldı. Edinilen bilgilere göre bu firmaları İNTAŞ TAAHHÜT+NESMA YAPI Ortak Girişimi, YDA İNŞAAT SANAYİ ve TİCARET AŞ, AHES İNŞAAT TİCARET ve SANAYİ AŞ + (ALP KARASAR İNŞAAT) EKŞİHAN İNŞAAT GAYRİMENKUL ENERJİ YAT AŞ + EKŞİOĞLU YATIRIM AŞ Ortak Girişim Grubu ve LİMAK İNŞAAT SANAYİ ve TİCARET AŞ olarak belirledik.

İşin yapılan pazarlık ihale sonunda ikinci turda 1 milyar 248 milyon lira ile en düşük teklifi veren MUSTAFA EKŞİ + ATR YAPI Ortak Girişimine ihale edilmesi bekleniyor.

Mustafa Ekşi İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

571’inci Cadde  Fahrettin Paşa Sokak (Eski 613’üncü Sokak ) No. 10 İlkbahar Mahallesi Çankaya Ankara0312 490 12 85 (pbx) / Faks: 0312 490 12 99 / http://www.mustafaeksiinsaat.com

ATR Yapı Proje Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

Yeşilbağlar Mah Kaptan Sk Metrowin Tower iş Merkezi No:17/1/Kat: 14 88 Pendik/İstanbul 0216 376 00 61

http://atryapi.com.tr/