Soma Çimento ‘Tohum Topu’ projesi ile ‘Stevie Awards’tan 2 Altın 1 Gümüş ve 1 Bronz madalya topladı

Soma Çimento, “Tohum Topu” projesi ile “dünyanın önde gelen ödül programlarından biri olan ve iş dünyasının Oscar’ı olarak bilinen Stevie Awards ödül programında 2 altın, 1 gümüş ve 1 bronz olmak üzere ile 4 ödüle layık görüldü.

67 ÜLKEDEN 4 BİNE YAKIN BAŞVURU

İş dünyasının oscarları olarak adlandırılan ve bu yıl 19’uncusu düzenlenen INTERNATİONAL BUSİNESS AWARDS (IBA) ödüllerine Soma Çimento damga vurdu. 67 ülkeden 4000’e yakın başvuru yapılan ve dünya çapında farklı uzmanlıklardan 300 profesyonelin jüri olarak görev yaptığı yarışmada Soma Çimento 2 altın, 1 gümüş ve 1 bronz olmak üzere ile 4 ödül birden aldı.

soma-cimento-stevie-awards-4-odul-aldı
Soma Çimento Yılın En İyi İnşaat ve Malzeme Şirketi Altın, Ürünler Alanında Yılın İnovasyonu Altın, Avrupa’nın En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı Gümüş ve Avrupa’nın En İyi İş Sağlığı, Güvenliği ve Çevre Programı Bronz ödüllerini topladı

MUSA KEŞAPLI: İNŞAAT ALANINDA ALTIN ÖDÜLE HAK KAZANARAK ‘YILIN EN İYİ İNŞAAT ve MALZEME ŞİRKETİ SEÇİLDİK

INTERNATIONAL BUSINESS AWARDS’ın tüm dünyada iş hayatının her alanında başarıları ödüllendiren bir program olduğunu belirten Soma Çimento Genel Müdürü Musa Keşaplı, böyle nitelikli bir organizasyondan 4 ödül birden almanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Ödül programında çevreye son derece duyarlı olan Tohum Topu projesi ile Avrupa’nın En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı  dalında Gümüş, Avrupa’nın En İyi İş Sağlığı, Güvenliği ve Çevre Programı Bronz madalyaya layık görüldüklerini ifade eden Keşaplı,  “INTERNATIONAL BUSINESS AWARDS Ödül programında farklı sektörlerde o sektörün en iyi şirketlerine verilen “Company of the year” kategorilerinde inşaat alanında Altın ödüle hak kazanarak  “Yılın En İyi İnşaat ve Malzeme Şirketi” seçildik.  Ayrıca Tohum Topu projesi ile, İş Ürünleri Alanında Yılın En İyi İnovasyonu seçilerek altın madalyaya layık görüldük. Tüm arkadaşlarımı teker teker kutluyorum. Bu başarı hepimizin. Çimento sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren firmaların arasından yeni fabrika ve yeni bir ekiple bu ödülü almamız bizim için çok değerli. Bu başarı bize büyük bir sorumluluk yükledi. Bundan sonra da daha iyi projelerle, doğa ile barışık, sosyal sorumluluklarımızı ihmal etmeden yolumuza devam edeceğiz” dedi.

SOMA ÇİMENTO’NUN ALDIĞI ÖDÜLLER ŞÖYLE

– Yılın En İyi İnşaat ve Malzeme Şirketi Altın ödül

– Ürünler Alanında Yılın İnovasyonu Altın ödül

– Avrupa’nın En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı Gümüş ödül

– Avrupa’nın En İyi İş Sağlığı, Güvenliği ve Çevre Programı Bronz ödül

TH / 15.9.2022 - 2959 - 16
TH / 15.9.2022 – 2959 – 16

ÖZET

Soma Çimento, “Tohum Topu” projesi ile “dünyanın önde gelen ödül programlarından biri olan ve iş dünyasının Oscar’ı olarak bilinen Stevie Awards ödül programında 2 altın, 1 gümüş ve 1 bronz olmak üzere ile 4 ödüle layık görüldü.