Taahhüt Haber’de (TH) 04 Eylül 2023 Pazartesi günü tahmini YM’leri toplamı 7 milyar 425 milyon lira civarında olan YM’si EDÜ 6, EDYÜ 9 olmak üzere 15 adet önemli ihale ilanı yer buldu

Taahhüt Haber’in (TH) haftanın birinci günü yayınlanan 04 Eylül 2023 Pazartesi tarih ve 3204 sayılı nüshasında TH’nin tahminine göre yaklaşık maliyetleri (YM) toplamı kabaca 8 milyar 185 milyon lira civarında olan 70 adet ihale ilanı yer aldı.

  İlanlar (İhale duyuruları) 01 Eylül 2023 Cuma günü Kamu İhale Kurumunun EKAP kapsamında yayınladığı YAPIM ihale duyurularından 13b1 İLAN olanlar dışarıda bırakılarak derlendi. Söz konusu ihale duyuruları derlenirken tahmini yaklaşık maliyetlerine göre büyükten küçüğe doğru sıralandı. Benzer işlere göre sınıflandırıldı. İhale dosyaları incelenerek istenen makine ekipman ve teknik personel listesi ile birlikte özetlendi ve yıllara sari ödenek durumları da eklenerek 04 Eylül 2023 Pazartesi günü yayınlanan Taahhüt Haber’de yer aldı.

  Yayınlanan bu 70 ihale ilanının içinde YM’si Eşik Değer Üstü (EDÜ) üst sınırı belirsiz 6 adet ihale duyurusu yer buldu. Yine aynı gün Taahhüt Haber’de YM’si eşik değerin yarısı üstü ancak eşik değerin altında olan (EDYÜ) 9 adet daha ihale duyurusu yer aldı.

   Taahhüt Haber’in tahminine göre YM’leri toplamının 7 milyar 425 milyon lira civarında olduğunu tespit ettiğimiz bu 15 önemli ihale duyurusunun başlıklarını haberin devamında bulabilirsiniz.

4 EYLÜL 2023 PAZARTESİ GÜNÜ TAAHHÜT HABER’DE YER BULAN, YM’Sİ ED’NİN ÜSTÜNDE ANCAK ÜST SINIRI BELİRSİZ (EDÜ); TAHMİNİ YM’LERİ TOPLAMI 5 MİLYAR 400 MİLYON LİRA CİVARINDA OLAN 6 ADET ÖNEMLİ İHALE İLANININ ÖZET BAŞLIKLARI ŞÖYLE:

  DSİ 15 BÖLGE ihale duyurusu yaptı. İdare, İKN. 2023/893118 Şanlıurfa-Merkez Karakoyun Deresi ve Yan Kolları 1.Kısım İnşaatı yaptırmak için 29 Eylül 2023 Cuma günü teklifleri alacak. İhaleye katılabilmek için asgari yeterlik kriteri olarak teklif bedelinin yüzde 80 ‘inden az olmamak üzere AIX grup işler benzer iş deneyimi olarak isteniyor. Öte yandan gerekli koşulları (1) sağlaması ile birlikte İnşaat Mühendisliği bölümü mezunları da ihaleye katılabilmek için yeterli sayılacak. İlana çıkan iş kapsamında, Şanlıurfa İl Merkezinde Bulunan Karakoyun Deresi Üzerinde (Memba-Mansap Arası) Taşkın Kontrol Tesisi (Betonarme Duvar, Betonarme U Kanal vb.), Geçiş Yapıları (Köprü, Menfez ve Yaya Köprüsü vb.), Ana Dere ve Yan Dereler Üzerinde Sel Kapanı ve Tersip Bendi İmalatları Yapılacaktır. yapılacak. 1100 günde tamamlanması hedeflenen yatırım Taahhüt Haber’in bölge sınıflandırmasına göre TH 7 BÖLGE – GAZİANTEP ve ÇEVRE İLLERİ BÖLGESİ sınırları içinde yer alan, Şanlıurfa İlinde inşa edilecek.

EKAP’ta yayınlanan ilandan hareketle benzer işlere ve idarelere göre ayrıştırılmış, yaklaşık maliyetlerine (YM) göre büyükten küçüğe doğru sıralanmış ve sözleşme tasarısı ile idari şartname detayı özetini de kapsayan ihale duyurusu için BKZ. 04 Eylül 2023 Pazartesi tarih ve 3204 sayılı Günlük Taahhüt Haber Sayfa: 26 / Ayrıca daha fazla detay için BKZ. https://taahhuthaber.com/download/dsi-15-bolge-ihale-duyurusu-yapti-893118-sanliurfa/

(Söz konusu Taahhüt Haber PDF’yi okumak için Google ya da herhangi bir arama motoruna “ 04 Eylül 2023 Pazartesi Taahhüt Haber PDF” yazabilirsiniz.)

  DSİ 15 BÖLGE ihale duyurusu yaptı. İdare, İKN. 2023/414419 Mardin Depolaması Cazibe Sulaması Pompa İstasyonları Yapımı ve Elektromekanik Teçhizat Temini ve Montajı İnşaatı yaptırmak için 03 Ekim 2023 Salı günü teklifleri alacak. İhaleye katılabilmek için asgari yeterlik kriteri olarak teklif bedelinin yüzde 80 ‘inden az olmamak üzere AIX grup işler benzer iş deneyimi olarak isteniyor. Öte yandan gerekli koşulları (1) sağlaması ile birlikte İnşaat Mühendisliği bölümü mezunları da ihaleye katılabilmek için yeterli sayılacak. İlana çıkan iş kapsamında, 7 820 ha Alanın Sulanmasını Sağlayacak Olan Mardin Depolaması Cazibe Sulaması İşi Kapsamındaki 4 Adet Pompa İstasyonunun (MDCY3, MDCY4, MDCY11, MDCY13) İnşaat, Mekanik ve Elektrik İşleri ve ENH İşlerinin Uygulama Projelerine, Projeler Üzerindeki Mahal Listelerine ve Proje Detaylarına ve Tüm Teknik Şartnameler İle verilen Standartlara Uygun Olarak Kusursuz, Eksiksiz, Sanat ve Fen Kurallarına Uygun Biçimde Tamamlanması ve tam Çalışır Vaziyette Anahtar Teslimi İdareye Teslim Edilmesi İşidir. yapılacak. 700 günde tamamlanması hedeflenen yatırım Taahhüt Haber’in bölge sınıflandırmasına göre TH 8 BÖLGE – DİYARBAKIR ve ÇEVRE İLLERİ BÖLGESİ sınırları içinde yer alan, Mardin İli Kızıltepe İlçesinde inşa edilecek.

EKAP’ta yayınlanan ilandan hareketle benzer işlere ve idarelere göre ayrıştırılmış, yaklaşık maliyetlerine (YM) göre büyükten küçüğe doğru sıralanmış ve sözleşme tasarısı ile idari şartname detayı özetini de kapsayan ihale duyurusu için BKZ. 04 Eylül 2023 Pazartesi tarih ve 3204 sayılı Günlük Taahhüt Haber Sayfa: 27 / Ayrıca daha fazla detay için BKZ. https://taahhuthaber.com/download/dsi-15-bolge-ihale-duyurusu-yapti-414419-mardin/

(Söz konusu Taahhüt Haber PDF’yi okumak için Google ya da herhangi bir arama motoruna “ 04 Eylül 2023 Pazartesi Taahhüt Haber PDF” yazabilirsiniz.)

  ESENYURT BELEDİYESİ ihale duyurusu yaptı. İdare, İKN. 2023/900289 Esenyurt İlçesi Muhtelif Cadde ve Sokaklarda Asfalt, Asfalt Tamir Bakım, Onarım ve Kışla Mücadele İşlerinin İnşaatı yaptırmak için 29 Eylül 2023 Cuma günü teklifleri alacak. İhaleye katılabilmek için asgari yeterlik kriteri olarak teklif bedelinin yüzde 70 ‘inden az olmamak üzere AV grup işler benzer iş deneyimi olarak isteniyor. Öte yandan gerekli koşulları (1) sağlaması ile birlikte İnşaat Mühendisliği bölümü mezunları da ihaleye katılabilmek için yeterli sayılacak. İlana çıkan iş kapsamında, Yapım İşi, 87.500 Ton Asfalt Yol Kaplama, 32.500 m2 Yol Çizgi Boyası Yapılması İle Muhtelif Bakım, Onarım, Yağmur Suyu Hattı İle Kışla Mücadele İşlerinin Yapılması yapılacak. 270 günde tamamlanması hedeflenen yatırım Taahhüt Haber’in bölge sınıflandırmasına göre TH 1 BÖLGE – İSTANBUL ve ÇEVRE İLLERİ BÖLGESİ sınırları içinde yer alan, Esenyurt İlçesinde inşa edilecek.

EKAP’ta yayınlanan ilandan hareketle benzer işlere ve idarelere göre ayrıştırılmış, yaklaşık maliyetlerine (YM) göre büyükten küçüğe doğru sıralanmış ve sözleşme tasarısı ile idari şartname detayı özetini de kapsayan ihale duyurusu için BKZ. 04 Eylül 2023 Pazartesi tarih ve 3204 sayılı Günlük Taahhüt Haber Sayfa: 24 / Ayrıca daha fazla detay için BKZ. https://taahhuthaber.com/download/esenyurt-belediyesi-ihale-duyurusu-yapti-900289/

(Söz konusu Taahhüt Haber PDF’yi okumak için Google ya da herhangi bir arama motoruna “ 04 Eylül 2023 Pazartesi Taahhüt Haber PDF” yazabilirsiniz.)

  ADALET BAKANLIĞI ihale duyurusu yaptı. İdare, İKN. 2023/697905 Malatya Adalet Binası Yapım İnşaatı yaptırmak için 29 Eylül 2023 Cuma günü teklifleri alacak. İhaleye katılabilmek için asgari yeterlik kriteri olarak teklif bedelinin yüzde 60 ‘inden az olmamak üzere BII grup işler benzer iş deneyimi olarak isteniyor. Öte yandan gerekli koşulları (1) sağlaması ile birlikte İnşaat Mühendisi veya Mimar bölümü mezunları da ihaleye katılabilmek için yeterli sayılacak. İlana çıkan iş kapsamında, 1 Bodrum + Zemin + 5 Normal Kat Olmak Üzere Toplam 86.633,80 m² İnşaat Alanına Sahip 1 Adet Betonarme Karkas Adalet Binası Yaptırılacaktır. yapılacak. 700 günde tamamlanması hedeflenen yatırım Taahhüt Haber’in bölge sınıflandırmasına göre TH 7 BÖLGE – GAZİANTEP ve ÇEVRE İLLERİ BÖLGESİ sınırları içinde yer alan, Malatya ilinde inşa edilecek.

EKAP’ta yayınlanan ilandan hareketle benzer işlere ve idarelere göre ayrıştırılmış, yaklaşık maliyetlerine (YM) göre büyükten küçüğe doğru sıralanmış ve sözleşme tasarısı ile idari şartname detayı özetini de kapsayan ihale duyurusu için BKZ. 04 Eylül 2023 Pazartesi tarih ve 3204 sayılı Günlük Taahhüt Haber Sayfa: 30 / Ayrıca daha fazla detay için BKZ. https://taahhuthaber.com/download/adalet-bakanligi-ihale-duyurusu-yapti-697905-malatya/

(Söz konusu Taahhüt Haber PDF’yi okumak için Google ya da herhangi bir arama motoruna “ 04 Eylül 2023 Pazartesi Taahhüt Haber PDF” yazabilirsiniz.)

  TOKİ ihale duyurusu yaptı. İdare, İKN. 2023/897499 Şanlıurfa İli Eyyübiye İlçesi Batıkent Mahallesi 2 Etap 303 Adet Konut ve 1 Adet 7 Dükkanlı Ticaret Merkezi İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İkmal İnşaatı yaptırmak için 02 Ekim 2023 Pazartesi günü teklifleri alacak. İhaleye katılabilmek için asgari yeterlik kriteri olarak teklif bedelinin yüzde 50 ‘inden az olmamak üzere BIII grup işler benzer iş deneyimi olarak isteniyor. Öte yandan gerekli koşulları (1) sağlaması ile birlikte İnşaat Mühendisliği bölümü veya Mimarlık bölümü bölümü mezunları da ihaleye katılabilmek için yeterli sayılacak. İlana çıkan iş kapsamında, Tünel Kalıp Sistemiyle 303 Adet Konut, Konvansiyonel Kalıp Sistemiyle 1 Adet Ticaret Merkezi İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İkmal İşi yapılacak. 300 günde tamamlanması hedeflenen yatırım Taahhüt Haber’in bölge sınıflandırmasına göre TH 7 BÖLGE – GAZİANTEP ve ÇEVRE İLLERİ BÖLGESİ sınırları içinde yer alan, Şanlıurfa ilinde inşa edilecek.

EKAP’ta yayınlanan ilandan hareketle benzer işlere ve idarelere göre ayrıştırılmış, yaklaşık maliyetlerine (YM) göre büyükten küçüğe doğru sıralanmış ve sözleşme tasarısı ile idari şartname detayı özetini de kapsayan ihale duyurusu için BKZ. 04 Eylül 2023 Pazartesi tarih ve 3204 sayılı Günlük Taahhüt Haber Sayfa: 31 / Ayrıca daha fazla detay için BKZ. https://taahhuthaber.com/download/toki-ihale-duyurusu-yapti-897499-sanliurfa/

(Söz konusu Taahhüt Haber PDF’yi okumak için Google ya da herhangi bir arama motoruna “ 04 Eylül 2023 Pazartesi Taahhüt Haber PDF” yazabilirsiniz.)

  TOKİ ihale duyurusu yaptı. İdare, İKN. 2023/898476 Şanlıurfa İli Eyyübiye İlçesi Batıkent Mahallesi 4 Etap 409 Adet Konut ve 1 Adet 5 Dükkanlı Ticaret Merkezi İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İkmal İnşaatı yaptırmak için 03 Ekim 2023 Salı günü teklifleri alacak. İhaleye katılabilmek için asgari yeterlik kriteri olarak teklif bedelinin yüzde 50 ‘inden az olmamak üzere BIII grup işler benzer iş deneyimi olarak isteniyor. Öte yandan gerekli koşulları (1) sağlaması ile birlikte İnşaat Mühendisliği Bölümü veya Mimarlık Bölümü bölümü mezunları da ihaleye katılabilmek için yeterli sayılacak. İlana çıkan iş kapsamında, Tünel Kalıp Sistemiyle 409 Adet Konut, Konvansiyonel Kalıp Sistemiyle 1 Adet Ticaret Merkezi İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İkmal İşi yapılacak. 360 günde tamamlanması hedeflenen yatırım Taahhüt Haber’in bölge sınıflandırmasına göre TH 7 BÖLGE – GAZİANTEP ve ÇEVRE İLLERİ BÖLGESİ sınırları içinde yer alan, Şanlıurfa ilinde inşa edilecek.

EKAP’ta yayınlanan ilandan hareketle benzer işlere ve idarelere göre ayrıştırılmış, yaklaşık maliyetlerine (YM) göre büyükten küçüğe doğru sıralanmış ve sözleşme tasarısı ile idari şartname detayı özetini de kapsayan ihale duyurusu için BKZ. 04 Eylül 2023 Pazartesi tarih ve 3204 sayılı Günlük Taahhüt Haber Sayfa: 31 / Ayrıca daha fazla detay için BKZ. https://taahhuthaber.com/download/toki-ihale-duyurusu-yapti-898476-sanliurfa/

(Söz konusu Taahhüt Haber PDF’yi okumak için Google ya da herhangi bir arama motoruna “ 04 Eylül 2023 Pazartesi Taahhüt Haber PDF” yazabilirsiniz.)

4 EYLÜL 2023 PAZARTESİ GÜNÜ YM’Sİ ED’NİN YARISI ÜSTÜ ANCAK ED’NİN ALTINDA (EDYÜ); YAKLAŞIK MALİYETLERİ (YM) TOPLAMI 2 MİLYAR 25 MİLYON LİRA CİVARINDA OLAN 9 ADET ÖNEMLİ İHALE İLANININ ÖZET BAŞLIKLARI ŞÖYLE:

DSİ 23 BÖLGE ihale duyurusu yaptı. İdare, İKN. 2023/888391 Zonguldak Gökçebey Agustu Deresi Rehabilitasyonu İnşaatı yaptırmak için 28 Eylül 2023 Perşembe günü teklifleri alacak. İhaleye katılabilmek için asgari yeterlik kriteri olarak teklif bedelinin yüzde 80 ‘inden az olmamak üzere AIX grup işler benzer iş deneyimi olarak isteniyor. Öte yandan gerekli koşulları (1) sağlaması ile birlikte İnşaat Mühendisliği bölümü mezunları da ihaleye katılabilmek için yeterli sayılacak. İlana çıkan iş kapsamında, Zonguldak Gökçebey Agustu Deresi Rehabilitasyonu İşi Kapsamında; 3500 m Beton Ağırlık Duvar, 7 Adet Geçiş Yapısı, Korkuluk ve Uyarı Levhası İmalatları Yapılacaktır. yapılacak. 600 günde tamamlanması hedeflenen yatırım Taahhüt Haber’in bölge sınıflandırmasına göre TH 1 BÖLGE – İSTANBUL ve ÇEVRE İLLERİ BÖLGESİ sınırları içinde yer alan, Zonguldak ili Gökçebey ilçesinde inşa edilecek.

EKAP’ta yayınlanan ilandan hareketle benzer işlere ve idarelere göre ayrıştırılmış, yaklaşık maliyetlerine (YM) göre büyükten küçüğe doğru sıralanmış ve sözleşme tasarısı ile idari şartname detayı özetini de kapsayan ihale duyurusu için BKZ. 04 Eylül 2023 Pazartesi tarihli ve 3204 sayılı Günlük Taahhüt Haber Sayfa: 28 / Ayrıca daha fazla detay için BKZ. https://taahhuthaber.com/download/dsi-23-bolge-ihale-duyurusu-yapti-888391-zonguldak/

(Söz konusu Taahhüt Haber PDF’yi okumak için Google ya da herhangi bir arama motoruna “ 04 Eylül 2023 Pazartesi Taahhüt Haber PDF” yazabilirsiniz.)

DSİ 13 BÖLGE ihale duyurusu yaptı. İdare, İKN. 2023/881999 Antalya-Kumluca Üleşik Deresi Taşkın Koruma İnşaatı yaptırmak için 28 Eylül 2023 Perşembe günü teklifleri alacak. İhaleye katılabilmek için asgari yeterlik kriteri olarak teklif bedelinin yüzde 80 ‘inden az olmamak üzere AIX grup işler benzer iş deneyimi olarak isteniyor. Öte yandan gerekli koşulları (1) sağlaması ile birlikte İnşaat Mühendisliği bölümü mezunları da ihaleye katılabilmek için yeterli sayılacak. İlana çıkan iş kapsamında, 45.000 m³ Her Türlü İnşaat ve İmalatta Kullanılmak Üzere Her Sınıfta Beton veya Betonarme Betonu Yapılması, 2.550 Ton İnce ve Kalın B420c Betonarme Demirlerinin Hazırlanması ve Bükülüp Yerine Konulması, 400.000 m³ Her Türlü Kazı Yapılması ve Kazıdan Elde Edilen Malzeme İle Dolgu Yapılması vb. İşlerin Yapılması yapılacak. 350 günde tamamlanması hedeflenen yatırım Taahhüt Haber’in bölge sınıflandırmasına göre TH 3 BÖLGE – İZMİR ve ÇEVRE İLLERİ BÖLGESİ sınırları içinde yer alan, Antalya ili Kumluca ilçesinde inşa edilecek.

EKAP’ta yayınlanan ilandan hareketle benzer işlere ve idarelere göre ayrıştırılmış, yaklaşık maliyetlerine (YM) göre büyükten küçüğe doğru sıralanmış ve sözleşme tasarısı ile idari şartname detayı özetini de kapsayan ihale duyurusu için BKZ. 04 Eylül 2023 Pazartesi tarihli ve 3204 sayılı Günlük Taahhüt Haber Sayfa: 27 / Ayrıca daha fazla detay için BKZ. https://taahhuthaber.com/download/dsi-13-bolge-ihale-duyurusu-yapti-881999-antalya/

(Söz konusu Taahhüt Haber PDF’yi okumak için Google ya da herhangi bir arama motoruna “ 04 Eylül 2023 Pazartesi Taahhüt Haber PDF” yazabilirsiniz.)

DSİ 13 BÖLGE ihale duyurusu yaptı. İdare, İKN. 2023/881836 Antalya-Kumluca Salur Mahallesi Boğaz ve Hendek Dereleri Taşkın Koruma İnşaatı yaptırmak için 29 Eylül 2023 Cuma günü teklifleri alacak. İhaleye katılabilmek için asgari yeterlik kriteri olarak teklif bedelinin yüzde 80 ‘inden az olmamak üzere AIX grup işler benzer iş deneyimi olarak isteniyor. Öte yandan gerekli koşulları (1) sağlaması ile birlikte İnşaat Mühendisliği bölümü mezunları da ihaleye katılabilmek için yeterli sayılacak. İlana çıkan iş kapsamında, 25.000,00 m³ Her Türlü İnşaat ve İmalatta Kullanılmak Üzere Her Sınıfta Beton veya Betonarme Betonu Yapılması, 3.000 Ton İnce ve Kalın B420C Betonarme Demirlerinin Hazırlanması ve Bükülüp Yerine Konulması, 204.000,00 m³ Her Türlü Kazı Yapılması ve Kazıdan Elde Edilen Malzeme İle Dolgu Yapılması vb. İşlerin Yapılması yapılacak. 400 günde tamamlanması hedeflenen yatırım Taahhüt Haber’in bölge sınıflandırmasına göre TH 3 BÖLGE – İZMİR ve ÇEVRE İLLERİ BÖLGESİ sınırları içinde yer alan, Antalya ili Kumluca ilçesinde inşa edilecek.

EKAP’ta yayınlanan ilandan hareketle benzer işlere ve idarelere göre ayrıştırılmış, yaklaşık maliyetlerine (YM) göre büyükten küçüğe doğru sıralanmış ve sözleşme tasarısı ile idari şartname detayı özetini de kapsayan ihale duyurusu için BKZ. 04 Eylül 2023 Pazartesi tarihli ve 3204 sayılı Günlük Taahhüt Haber Sayfa: 27 / Ayrıca daha fazla detay için BKZ. https://taahhuthaber.com/download/dsi-13-bolge-ihale-duyurusu-yapti-881836-antalya/

(Söz konusu Taahhüt Haber PDF’yi okumak için Google ya da herhangi bir arama motoruna “ 04 Eylül 2023 Pazartesi Taahhüt Haber PDF” yazabilirsiniz.)

DSİ 1 BÖLGE ihale duyurusu yaptı. İdare, İKN. 2023/872851 Yalova Armutlu Kaledere Göleti İnşaatı yaptırmak için 26 Eylül 2023 Salı günü teklifleri alacak. İhaleye katılabilmek için asgari yeterlik kriteri olarak teklif bedelinin yüzde 80 ‘inden az olmamak üzere AVIII grup işler benzer iş deneyimi olarak isteniyor. Öte yandan gerekli koşulları (1) sağlaması ile birlikte İnşaat Mühendisleri bölümü mezunları da ihaleye katılabilmek için yeterli sayılacak. İlana çıkan iş kapsamında, 4.791,041 m³ Depolama Hacimli, Kil Çekirdekli Kaya Dolgu Gölet Gövdesi İmalatları ve Dolusavak, Dipsavak-Derivasyon, İletim Hattı ve Yolların İnşası yapılacak. 600 günde tamamlanması hedeflenen yatırım Taahhüt Haber’in bölge sınıflandırmasına göre TH 1 BÖLGE – İSTANBUL ve ÇEVRE İLLERİ BÖLGESİ sınırları içinde yer alan, Yalova İlinde inşa edilecek.

EKAP’ta yayınlanan ilandan hareketle benzer işlere ve idarelere göre ayrıştırılmış, yaklaşık maliyetlerine (YM) göre büyükten küçüğe doğru sıralanmış ve sözleşme tasarısı ile idari şartname detayı özetini de kapsayan ihale duyurusu için BKZ. 04 Eylül 2023 Pazartesi tarihli ve 3204 sayılı Günlük Taahhüt Haber Sayfa: 26 / Ayrıca daha fazla detay için BKZ. https://taahhuthaber.com/download/dsi-1-bolge-ihale-duyurusu-yapti-872851-yalova/

(Söz konusu Taahhüt Haber PDF’yi okumak için Google ya da herhangi bir arama motoruna “ 04 Eylül 2023 Pazartesi Taahhüt Haber PDF” yazabilirsiniz.)

BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ ihale duyurusu yaptı. İdare, İKN. 2023/891532 Başakşehir Genelinde Park Yapımı İle Mevcut Parkların Onarımı Yapım İnşaatı yaptırmak için 25 Eylül 2023 Pazartesi günü teklifleri alacak. İhaleye katılabilmek için asgari yeterlik kriteri olarak teklif bedelinin yüzde 70 ‘inden az olmamak üzere AXVIII grup işler benzer iş deneyimi olarak isteniyor. Öte yandan gerekli koşulları (1) sağlaması ile birlikte İnşaat Mühendisi veya Mimarlık bölümü mezunları da ihaleye katılabilmek için yeterli sayılacak. İlana çıkan iş kapsamında, İlçe Genelinde Muhtelif Park Alanlarında 630 Kalem İnşaat İşleri, Otomatik Sulama Sistemi ve Park İçi Aydınlatma İşlerinin Yapılması. yapılacak. 730 günde tamamlanması hedeflenen yatırım Taahhüt Haber’in bölge sınıflandırmasına göre TH 1 BÖLGE – İSTANBUL ve ÇEVRE İLLERİ BÖLGESİ sınırları içinde yer alan, Başakşehir ilçesinde inşa edilecek.

EKAP’ta yayınlanan ilandan hareketle benzer işlere ve idarelere göre ayrıştırılmış, yaklaşık maliyetlerine (YM) göre büyükten küçüğe doğru sıralanmış ve sözleşme tasarısı ile idari şartname detayı özetini de kapsayan ihale duyurusu için BKZ. 04 Eylül 2023 Pazartesi tarihli ve 3204 sayılı Günlük Taahhüt Haber Sayfa: 28 / Ayrıca daha fazla detay için BKZ. https://taahhuthaber.com/download/basaksehir-belediyesi-ihale-duyurusu-yapti-idare-891532/

(Söz konusu Taahhüt Haber PDF’yi okumak için Google ya da herhangi bir arama motoruna “ 04 Eylül 2023 Pazartesi Taahhüt Haber PDF” yazabilirsiniz.)

PENDİK BELEDİYESİ ihale duyurusu yaptı. İdare, İKN. 2023/905510 Pendik Stadyumunun Yenilenmesi İnşaatı yaptırmak için 22 Eylül 2023 Cuma günü teklifleri alacak. İhaleye katılabilmek için asgari yeterlik kriteri olarak teklif bedelinin yüzde 80 ‘inden az olmamak üzere BII grup işler benzer iş deneyimi olarak isteniyor. Öte yandan gerekli koşulları (1) sağlaması ile birlikte İnşaat Mühendisliği veya Mimarlık bölümü mezunları da ihaleye katılabilmek için yeterli sayılacak. İlana çıkan iş kapsamında, 312 Kalemle Pendik Stadyumunun Yenilenmesi İşi yapılacak. 75 günde tamamlanması hedeflenen yatırım Taahhüt Haber’in bölge sınıflandırmasına göre TH 1 BÖLGE – İSTANBUL ve ÇEVRE İLLERİ BÖLGESİ sınırları içinde yer alan, Pendik ilçesinde inşa edilecek.

EKAP’ta yayınlanan ilandan hareketle benzer işlere ve idarelere göre ayrıştırılmış, yaklaşık maliyetlerine (YM) göre büyükten küçüğe doğru sıralanmış ve sözleşme tasarısı ile idari şartname detayı özetini de kapsayan ihale duyurusu için BKZ. 04 Eylül 2023 Pazartesi tarihli ve 3204 sayılı Günlük Taahhüt Haber Sayfa: 30 / Ayrıca daha fazla detay için BKZ. https://taahhuthaber.com/download/pendik-belediyesi-ihale-duyurusu-yapti-905510/

(Söz konusu Taahhüt Haber PDF’yi okumak için Google ya da herhangi bir arama motoruna “ 04 Eylül 2023 Pazartesi Taahhüt Haber PDF” yazabilirsiniz.)

AFYONKARAHİSAR İL SAĞLIK MD ihale duyurusu yaptı. İdare, İKN. 2023/891376 Afyonkarahisar Başmakçı ve Çobanlar İlçeleri Entegre Hastane Binaları İnşaatı yaptırmak için 25 Eylül 2023 Pazartesi günü teklifleri alacak. İhaleye katılabilmek için asgari yeterlik kriteri olarak teklif bedelinin yüzde 50 ‘inden az olmamak üzere BIII grup işler benzer iş deneyimi olarak isteniyor. Öte yandan gerekli koşulları (1) sağlaması ile birlikte Mimar ve/veya İnşaat Mühendisliği bölümü mezunları da ihaleye katılabilmek için yeterli sayılacak. İlana çıkan iş kapsamında, (10 Yataklı) İlçe Entegre Hastaneleri B+Z+ 1 Katlı Betonarme Bina Yapım İşleri yapılacak. 400 günde tamamlanması hedeflenen yatırım Taahhüt Haber’in bölge sınıflandırmasına göre TH 3 BÖLGE – İZMİR ve ÇEVRE İLLERİ BÖLGESİ sınırları içinde yer alan, Afyonkarahisar İli Başmakçı ve Çobanlar İlçelerinde inşa edilecek.

EKAP’ta yayınlanan ilandan hareketle benzer işlere ve idarelere göre ayrıştırılmış, yaklaşık maliyetlerine (YM) göre büyükten küçüğe doğru sıralanmış ve sözleşme tasarısı ile idari şartname detayı özetini de kapsayan ihale duyurusu için BKZ. 04 Eylül 2023 Pazartesi tarihli ve 3204 sayılı Günlük Taahhüt Haber Sayfa: 33 / Ayrıca daha fazla detay için BKZ. https://taahhuthaber.com/download/afyonkarahisar-il-saglik-md-ihale-duyurusu-yapti-891376/

(Söz konusu Taahhüt Haber PDF’yi okumak için Google ya da herhangi bir arama motoruna “ 04 Eylül 2023 Pazartesi Taahhüt Haber PDF” yazabilirsiniz.)

AYDIN YİKOB ihale duyurusu yaptı. İdare, İKN. 2023/890715 Aydın İli Efeler İlçesi 3500 Kişilik Çok Amaçlı Spor Salonu İnşaatı yaptırmak için 03 Ekim 2023 Salı günü teklifleri alacak. İhaleye katılabilmek için asgari yeterlik kriteri olarak teklif bedelinin yüzde 60 ‘inden az olmamak üzere BIII grup işler benzer iş deneyimi olarak isteniyor. Öte yandan gerekli koşulları (1) sağlaması ile birlikte İnşaat Mühendisi veya Mimar bölümü mezunları da ihaleye katılabilmek için yeterli sayılacak. İlana çıkan iş kapsamında, 1 Adet B Z + 2 Oluşan ve 11.644,47 m² İnşaat Alanı Sahip 3500 Kişilik Çok Amaçlı Spor Salonu Yapım İşi yapılacak. 800 günde tamamlanması hedeflenen yatırım Taahhüt Haber’in bölge sınıflandırmasına göre TH 3 BÖLGE – İZMİR ve ÇEVRE İLLERİ BÖLGESİ sınırları içinde yer alan, Aydın İli Efeler İlçesinde inşa edilecek.

EKAP’ta yayınlanan ilandan hareketle benzer işlere ve idarelere göre ayrıştırılmış, yaklaşık maliyetlerine (YM) göre büyükten küçüğe doğru sıralanmış ve sözleşme tasarısı ile idari şartname detayı özetini de kapsayan ihale duyurusu için BKZ. 04 Eylül 2023 Pazartesi tarihli ve 3204 sayılı Günlük Taahhüt Haber Sayfa: 32 / Ayrıca daha fazla detay için BKZ. https://taahhuthaber.com/download/aydin-yikob-ihale-duyurusu-yapti-890715/

(Söz konusu Taahhüt Haber PDF’yi okumak için Google ya da herhangi bir arama motoruna “ 04 Eylül 2023 Pazartesi Taahhüt Haber PDF” yazabilirsiniz.)

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR ihale duyurusu yaptı. İdare, İKN. 2023/812193 Pendik Kurtköy Sosyal Merkez İnşaatı yaptırmak için 25 Eylül 2023 Pazartesi günü teklifleri alacak. İhaleye katılabilmek için asgari yeterlik kriteri olarak teklif bedelinin yüzde 80 ‘inden az olmamak üzere BIII grup işler benzer iş deneyimi olarak isteniyor. Öte yandan gerekli koşulları (1) sağlaması ile birlikte İnşaat Mühendisliği veya Mimarlık bölümü mezunları da ihaleye katılabilmek için yeterli sayılacak. İlana çıkan iş kapsamında, 9.667 m2 Bina İnşaatı yapılacak. 360 günde tamamlanması hedeflenen yatırım Taahhüt Haber’in bölge sınıflandırmasına göre TH 1 BÖLGE – İSTANBUL ve ÇEVRE İLLERİ BÖLGESİ sınırları içinde yer alan, Pendik ilçesinde inşa edilecek.

EKAP’ta yayınlanan ilandan hareketle benzer işlere ve idarelere göre ayrıştırılmış, yaklaşık maliyetlerine (YM) göre büyükten küçüğe doğru sıralanmış ve sözleşme tasarısı ile idari şartname detayı özetini de kapsayan ihale duyurusu için BKZ. 04 Eylül 2023 Pazartesi tarihli ve 3204 sayılı Günlük Taahhüt Haber Sayfa: 34 / Ayrıca daha fazla detay için BKZ. https://taahhuthaber.com/download/istanbul-buyuksehir-ihale-duyurusu-yapti-812193/

(Söz konusu Taahhüt Haber PDF’yi okumak için Google ya da herhangi bir arama motoruna “ 04 Eylül 2023 Pazartesi Taahhüt Haber PDF” yazabilirsiniz.)

Günlük Taahhüt Haber’in her gün yayınladığı “Güne Bakış” İstatistikleri için BKZ 04 Eylül 2023 Pazartesi tarihli ve 3204 sayılı Günlük Taahhüt Haber Sayfa: 19

KISALTMALAR

ED: Eşik Değer (İdarelerce Kamu İhale Kanunu 13 ve 63’üncü maddelerinde uygulanması gerekli olan ve Kamu İhale Kurumunca her sene güncellenen değer. 2022 yılı fiyatlarıyla  146 milyon 815 bin lira (146.815.969,-TL) / 2023 yılı fiyatlarıyla 290 milyon 284 bin lira (290.284.533,-TL.)

EDÜ: Eşik Değer Üstü

EDYÜ: Eşik Değerin Yarısı Üstü Ancak Eşik Değerin Altında

EDYÜB: Eşik Değerin Yarısı Üstü Ancak Üst Sınırın Belirlemediğimiz

EKAP: Elektronik Kamu Alımları Platformu / Kamu İhale Kurumunun kamu ihalelerinin duyurularını ve sonuçlarını yayınladığı web sitesine verdiği ad.

İKN: İhale Kayıt Numarası

TH: Taahhüt Haber

YM: Yaklaşık Maliyet (Yapım – inşaat – ihalelerinde yapımı planlanan yatırımın, etüt ve proje aşamalarında, idarece her türlü fiyat araştırması yapılarak katma değer vergisi hariç olmak üzere belirlenen tahmini inşa bedeli)

13b1 İLAN: Yapım – inşaat – ihalelerinde Kamu İhale Kanunun 13b1 maddesinde yer alan ve her sene güncellenen değer. 2022 yılı fiyatlarıyla 873.705,-TL. altı / 2023 yılı fiyatlarıyla ise 1 milyon 727  bin TL altında yaklaşık maliyeti olan yapım (inşaat) ihaleleri

AÇIKLAMALAR:

(1) Mühendisler, iş deneyimi bulunmadıkları takdirde en çok 15 yıl kıdemle ve yıllık (2023 yılı için 1.597.917,00-TL. üzerinden) 15 x 1.597.917,00 TL. = 24.968.755,-TL. tutarında ihalelere katılabilirler denebilir. Biraz daha açmak gerekirse, idarenin, sözgelimi “teklif bedelinin yüzde 50’si kadar iş deneyimi” istediği bir ihaleye, 15 yıl kıdemli bir mühendis, diploması uyması ile birlikte en çok 47.937.510’-TL. teklif verebilir. Tabii eğer mühendisin örneğin 5 yıl kıdemi varsa söz gelimi teklif bedelinin yüzde 100’ü kadar iş deneyimi istenen bir ihalede en çok 7.989.585,-TL. teklif verebilecektir.  (15 yıla kadar her yıl için 2023 yılı için 1.597.917,00-TL ile çarpılacak.)

Öte yandan eğer mühendisin herhangi bir iş bitirme belgesi varsa bu 15 yıl sınırsız uzamaktadır. Sözgelimi iş bitirmesi olan 35 yıl kıdemli bir mühendis, katılmak istediği ihaleye,  idarenin yüzde 100 iş deneyimi istemesi halinde  55.927.095,-TL. teklif verebilecektir.Tabiatıyla müteahhit, idarenin istediği mühendislik diplomasına sahip olmalıdır. (İnşaat Mühendisi, Mimar, Elektrik Mühendisi, Makine Mühendisi, Çevre Mühendisi ve 30’lara varan diğer mühendislik bölümleri)

TH / 05.09.2023 - 3205 - 13
TH / 05.09.2023 – 3205 – 13

ÖZET

Taahhüt Haber’in (TH) haftanın birinci günü yayınlanan 04 Eylül 2023 Pazartesi tarih ve 3204 sayılı nüshasında TH’nin tahminine göre yaklaşık maliyetleri (YM) toplamı kabaca 8 milyar 185 milyon lira civarında olan 70 adet ihale ilanı yer aldı.