TAV’ın beş havalimanına Paris’te ödül

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Serkan Kaptan, “Fuarla eş zamanlı olarak açıklanan Skytrax ödüllerinde bu yıl 5 havalimanımızın yer almasından mutluluk duyduk” dedi

İSTANBUL (AA) – TAV Havalimanları’nın işlettiği Almatı, Batum, Medine, Tiflis, ve Zagreb havalimanları, Skytrax tarafından düzenlenen ve yolcu oylarıyla belirlenen ‘Dünya Havalimanı Ödülleri 2022’de bölgelerinin en iyileri arasında yer aldı. Şirketten yapılan açıklamaya göre, TAV Havalimanları, bu yılki Skytrax ödüllerinde 5 havalimanıyla listede yer aldı. Ödüller Paris’te düzenlenen ve 130 ülkeden 10 binden fazla sektör temsilcisini buluşturan Passenger Terminal Expo’yla (PTE) eş zamanlı olarak açıklandı.

SERKAN KAPTAN: “FUARLA EŞ ZAMANLI OLARAK AÇIKLANAN SKYTRAX ÖDÜLLERİNDE BU YIL 5 HAVALİMANIMIZIN YER ALMASINDAN MUTLULUK DUYDUK.”

Açıklamada görüşlerine yer verilen TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Serkan Kaptan, 2 yıl aranın ardından düzenlenen PTE’de servis şirketleriyle birlikte güçlü bir şekilde yer aldıklarını belirterek, ‘Havalimanı işletmesinin her adımında hizmet veren entegre iş modelimiz sayesinde farklı ihtiyaçlara uygun en iyi çözümleri sunabiliyoruz. Fuarla eş zamanlı olarak açıklanan Skytrax ödüllerinde bu yıl 5 havalimanımızın yer almasından mutluluk duyduk. Havalimanı deneyiminin her adımında hizmet veren iştiraklerimiz yolcu memnuniyeti için tüm dünyada 90 havalimanında tercih edilen inovatif çözümler sunuyor.’ ifadelerini kullandı.

TAV’IN STANTI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

TAV Technologies’in stantı fuar katılımcılarından yoğun ilgi gördü. Fuarın yanı sıra düzenlenen konferansta Serkan Kaptan ‘Havalimanlarının geleceği’ başlıklı panelde yer aldı. Ayrıca TAV Technologies’den Aziz Can Aksoyek yeni nesil havalimanı sistemleri, TAV İşletme Hizmetleri’nden Josselin Bourcier yolcu memnuniyetine yönelik hizmetlerde yeni trendler, BTA’dan Melda Tuna havalimanında yiyecek-içecek operasyonlarının sürdürülebilirlikle ilişkisi üzerine konuştu.

TH / 23.6.2022 - 2903 - 15
TH / 23.6.2022 – 2903 – 15

ÖZET

TAV Havalimanları’nın işlettiği Almatı, Batum, Medine, Tiflis, ve Zagreb havalimanları, Skytrax tarafından düzenlenen ve yolcu oylarıyla belirlenen ‘Dünya Havalimanı Ödülleri 2022’de bölgelerinin en iyileri arasında yer aldı. Şirketten yapılan açıklamaya göre, TAV Havalimanları, bu yılki Skytrax ödüllerinde 5 havalimanıyla listede yer aldı. Ödüller Paris’te düzenlenen ve 130 ülkeden 10 binden fazla sektör temsilcisini buluşturan Passenger Terminal Expo’yla (PTE) eş zamanlı olarak açıklandı.