Yusufeli Barajı’na Türkiye Sigorta güvencesi

Türkiye Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Remzi Duman, “Türkiye, enerji alanındaki atılımlarını hız kesmeden sürdürürken, Türkiye Sigorta olarak bizler de bu değerli projelerin paydaşı olmaktan duyduğumuz gurura bir yenisini daha ekledik” dedi

İSTANBUL (AA) – Türkiye’nin stratejik varlıklarını sigortalamaya devam eden Türkiye Sigorta, Yusufeli Barajı’na 31 Aralık 2023’e kadar güvence sunacak. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Türkiye Sigorta, ülkenin stratejik projelerini güvence altına almayı sürdürüyor. 275 metrelik yüksekliği ile Türkiye’nin en büyük, dünyanın da beşinci büyük barajı olarak kabul edilen Yusufeli Barajı’na, Türkiye Sigorta güvence sağlıyor.

turkiye-sigorta-remzi-duman
Türkiye Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Remzi Duman: “Yusufeli Barajı’na sağladığımız teminatla gurur duyuyoruz. Tüm Türkiye için anlam ve önemi büyük olan bu projede, emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

ALL RISK POLİÇESİ 2022 YILI SONUNA KADAR DEVAM EDECEK

2022 yılı sonuna kadar devam edecek olan İnşaat All Risk poliçesi; terör, test devresi, yangın, doğal afetler, çökme, üçüncü şahıs ve hırsızlık gibi teminatları içeriyor. Ardından başlayacak olan bakım devresiyle birlikte Türkiye Sigorta, Yusufeli Barajı’na 2023 yılı sonuna kadar güvence sunmaya devam edecek.

REMZİ DUMAN: “TÜRKİYE SİGORTA OLARAK BİZLER DE BU DEĞERLİ PROJELERİN PAYDAŞI OLMAKTAN DUYDUĞUMUZ GURURA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİK”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Remzi Duman, şunları kaydetti: “Türkiye, son yıllarda enerji alanında yaptığı örnek yatırımlarla ve projelerle dünyada sayılı ülkeler arasında yerini alıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız ile Tarım ve Orman Bakanlığımız ve Devlet Su İşleri (DSİ) öncülüğünde, yerli ve millî çözümlerle ülkemizin enerjide dışa bağımlılığının azaltılması amaçlanarak hayata geçirilen çok sayıda prestijli projenin son halkası Yusufeli Barajı oldu. Türkiye, enerji alanındaki atılımlarını hız kesmeden sürdürürken, Türkiye Sigorta olarak bizler de bu değerli projelerin paydaşı olmaktan duyduğumuz gurura bir yenisini daha ekledik. Yusufeli Barajı’nın enerji üretim kapasitesi, 2,5 milyon konutun ihtiyacını tek başına karşılayacak düzeyde. 100 katlı bir gökdelen yüksekliğinde olan Yusufeli Barajı’na sağladığımız teminatla gurur duyuyoruz. Tüm Türkiye için anlam ve önemi büyük olan bu projede, emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

TH / 28.11.2022 - 3011 - 16
TH / 28.11.2022 – 3011 – 16

ÖZET

Türkiye Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Remzi Duman, “Türkiye, enerji alanındaki atılımlarını hız kesmeden sürdürürken, Türkiye Sigorta olarak bizler de bu değerli projelerin paydaşı olmaktan duyduğumuz gurura bir yenisini daha ekledik” dedi