Zorlu Enerji, ABD’li invertör üreticisi Enphase’in Türkiye’deki tek yetkili distribütörü oldu

ANKARA (AA) – Zorlu Enerji, ABD merkezli global enerji yönetimi teknolojisi şirketi Enphase Energy ile iş birliği anlaşması imzaladı.Şirketten yapılan açıklamaya göre, Zorlu Enerji, Enphase’in solar sistemlerde kullanılan mikroinvertör (mikro dönüştürücü) teknolojisinin ve aksesuarlarının Türkiye’deki satışı konusunda yetkili tek distribütörü oldu.

ZORLU ENERJİ MİKROİNVERTÖR TEKNOLOJİSİNİN VE AKSESUARLARININ TÜRKİYE’DE SATIŞINI YAPABİLECEK.

Anlaşma kapsamında Zorlu Enerji, Enphase Energy’nin doğrudan güneş paneli kurulumcuları ve tüketiciler için ürettiği solar sistemlerde kullanılan mikroinvertör teknolojisinin ve aksesuarlarının Türkiye’de satışını yapabilecek.Şirket, ayrıca konut ve ticari sistemler için özel olarak üretilen küçük kapasiteli mikroinventörlerin de Türkiye pazarına sunulmasını sağlayacak. Böylece daha hesaplı projelerin yapılmasının önü açılacak.

EVREN EVCİT: “ENPHASE ENERGY İLE YAPTIĞIMIZ BU İŞ BİRLİĞİMİZ SAYESİNDE DE MİKROİNVERTÖR PAZARINDA FIRST SOLAR İLE YAPTIĞIMIZ BAŞARILI ÇALIŞMAYI TEKRARLAYACAĞIMIZA İNANIYORUZ”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Zorlu Enerji Solar ve Yurtdışı Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Evren Evcit, şunları kaydetti: ‘Gücümüzün neredeyse tamamına yakın bir bölümünü yenilenebilir enerjiden alan bir şirket olarak, 2017’de güneş enerjisi alanında yeni nesil teknolojiler geliştiren First Solar’ın yüksek performanslı ince film fotovoltaik modüllerinin 26 ülkede en büyük iş ortağı ve tek distribütörü olduk. Güneş enerjisi alanında yaptığımız bu önemli anlaşma ile modül segmentinde çok büyük bir başarı elde ettik. Güneş enerjisi ekipmanları üreticisi Enphase Energy ile yaptığımız bu iş birliğimiz sayesinde de mikroinvertör pazarında aynı şekilde başarı göstereceğimize inanıyoruz.’

TH / 02.12.2022 - 3015 - 14
TH / 02.12.2022 – 3015 – 14

ÖZET

ANKARA (AA) – Zorlu Enerji, ABD merkezli global enerji yönetimi teknolojisi şirketi Enphase Energy ile iş birliği anlaşması imzaladı. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Zorlu Enerji, Enphase’in solar sistemlerde kullanılan mikroinvertör (mikro dönüştürücü) teknolojisinin ve aksesuarlarının Türkiye’deki satışı konusunda yetkili tek distribütörü oldu.