Taahhüt Haber’de (TH) 28 Haziran 2024 Cuma günü tahmini YM’leri toplamı 4 milyar 250 milyon lira civarında olan YM’si EDÜ 3, EDYÜ 2 olmak üzere 5 adet önemli ihale ilanı yer buldu

Taahhüt Haber’in (TH) geçen haftanın beşinci günü yayınlanan 28 Haziran 2024 Cuma tarih ve 3409 sayılı nüshasında TH’nin tahminine göre yaklaşık maliyetleri (YM) toplamı kabaca 5 milyar 425 milyon lira civarında olan 58 adet ihale ilanı yer aldı.

  İlanlar (İhale duyuruları) 27 Haziran 2024 Perşembe günü Kamu İhale Kurumunun EKAP kapsamında yayınladığı YAPIM ihale duyurularından 13b1 İLAN olanlar dışarıda bırakılarak derlendi. Söz konusu ihale duyuruları derlenirken tahmini yaklaşık maliyetlerine göre büyükten küçüğe doğru sıralandı. Benzer işlere göre sınıflandırıldı. İhale dosyaları incelenerek istenen makine ekipman ve teknik personel listesi ile birlikte özetlendi ve yıllara sari ödenek durumları da eklenerek 28 Haziran 2024 Cuma günü yayınlanan Taahhüt Haber’de yer aldı.

  Yayınlanan bu 58 ihale ilanının içinde YM’si Eşik Değer Üstü (EDÜ) üst sınırı belirsiz 3 adet ihale duyurusu yer buldu. Yine aynı gün Taahhüt Haber’de YM’si eşik değerin yarısı üstü ancak eşik değerin altında olan (EDYÜ) 2 adet daha ihale duyurusu yer aldı.

   Taahhüt Haber’in tahminine göre YM’leri toplamının 4 milyar 250 milyon lira civarında olduğunu tespit ettiğimiz bu 5 önemli ihale duyurusunun başlıklarını haberin devamında bulabilirsiniz.

28 HAZİRAN 2024 CUMA GÜNÜ TAAHHÜT HABER’DE YER BULAN, YM’Sİ ED’NİN ÜSTÜNDE ANCAK ÜST SINIRI BELİRSİZ (EDÜ); TAHMİNİ YM’LERİ TOPLAMI 3 MİLYAR 600 MİLYON LİRA CİVARINDA OLAN 3 ADET ÖNEMLİ İHALE İLANININ ÖZET BAŞLIKLARI ŞÖYLE:

  KGM 8 BÖLGE ihale duyurusu yaptı. İdare, İKN. 2024/808942 (Elazığ-Malatya)Ayr-(Sincik-Damlacık)Ayr İl Yolu km:40+000-73+300 Arası Yapım İnşaatı yaptırmak için 29 Temmuz 2024 Pazartesi günü teklifleri alacak. İhaleye katılabilmek için asgari yeterlik kriteri olarak teklif bedelinin yüzde 80 ‘inden az olmamak üzere AV grup işler benzer iş deneyimi olarak isteniyor. Öte yandan gerekli koşulları (1) sağlaması ile birlikte İnşaat Mühendisliği bölümü mezunları da ihaleye katılabilmek için yeterli sayılacak. İlana çıkan iş kapsamında, 355.000,00 Ton Plent-Miks Temel ve Plent-Miks Alttemel Yapılması (Kırılmış ve Elenmiş Ocak Taşı İle)(Herşey Dahil), 10.000 m³ Ocak Taşından İstenilen Tiplerde Konkasörle Kırılmış ve Elenmiş Asfalt Mıcırı Temini, Yıkanması ve Nakli ve Birim Fiyat Teklif Cetvelinde Belirtilen Cins ve Miktarlarda Toprak İşleri, Sanat Yapıları, Köprü ve Üstyapı İşi. yapılacak. 750 günde tamamlanması hedeflenen yatırım Taahhüt Haber’in bölge sınıflandırmasına göre TH 8 BÖLGE – DİYARBAKIR ve ÇEVRE İLLERİ BÖLGESİ sınırları içinde yer alan, (Elazığ-Malatya)Ayr.-(Sincik-Damlacık)Ayr. İl Yolunda inşa edilecek.

EKAP’ta yayınlanan ilandan hareketle benzer işlere ve idarelere göre ayrıştırılmış, yaklaşık maliyetlerine (YM) göre büyükten küçüğe doğru sıralanmış ve sözleşme tasarısı ile idari şartname detayı özetini de kapsayan ihale duyurusu için BKZ. 28 Haziran 2024 Cuma tarih ve 3409 sayılı Günlük Taahhüt Haber Sayfa: 24 / Ayrıca daha fazla detay için BKZ. https://taahhuthaber.com/download/kgm-8-bolge-808942-elazig-malatyaayr-sincik-damlacikayr-il-yolu-km40000-73300-arasi-yapim/

(Söz konusu Taahhüt Haber PDF’yi okumak için Google ya da herhangi bir arama motoruna “ 28 Haziran 2024 Cuma Taahhüt Haber PDF” yazabilirsiniz.)

  DHMİ ihale duyurusu yaptı. İdare, İKN. 2024/805939 Siirt Havalimanı Terminal Binasının Yenilenmesi yapım inşaatı yaptırmak için 25 Temmuz 2024 Perşembe günü teklifleri alacak. İhaleye katılabilmek için asgari yeterlik kriteri olarak teklif bedelinin yüzde 70 ‘inden az olmamak üzere BIII grup işler benzer iş deneyimi olarak isteniyor. Öte yandan gerekli koşulları (1) sağlaması ile birlikte İnşaat Mühendisliği bölümü mezunları da ihaleye katılabilmek için yeterli sayılacak. İlana çıkan iş kapsamında, 1 Adet -(Projeleri ve Diğer Dokümanlarında Belirtili Miktarlarda İnşaat, Mekanik, Elektrik, Elektronik ve Peyzaj İmalatları) yapılacak. 700 günde tamamlanması hedeflenen yatırım Taahhüt Haber’in bölge sınıflandırmasına göre TH 8 BÖLGE – DİYARBAKIR ve ÇEVRE İLLERİ BÖLGESİ sınırları içinde yer alan, Siirt Havalimanında inşa edilecek.

EKAP’ta yayınlanan ilandan hareketle benzer işlere ve idarelere göre ayrıştırılmış, yaklaşık maliyetlerine (YM) göre büyükten küçüğe doğru sıralanmış ve sözleşme tasarısı ile idari şartname detayı özetini de kapsayan ihale duyurusu için BKZ. 28 Haziran 2024 Cuma tarih ve 3409 sayılı Günlük Taahhüt Haber Sayfa: 32 / Ayrıca daha fazla detay için BKZ. https://taahhuthaber.com/download/dhmi-805939-siirt-havalimani-terminal-binasinin-yenilenmesi-yapim/

(Söz konusu Taahhüt Haber PDF’yi okumak için Google ya da herhangi bir arama motoruna “ 28 Haziran 2024 Cuma Taahhüt Haber PDF” yazabilirsiniz.)

  ANTALYA ALAADDİN KEYKUBAT ihale duyurusu yaptı. İdare, İKN. 2024/803385 Sağlık Kampüsü Ortak Derslik Yapılması İnşaatı yaptırmak için 30 Temmuz 2024 Salı günü teklifleri alacak. İhaleye katılabilmek için asgari yeterlik kriteri olarak teklif bedelinin yüzde 50 ‘inden az olmamak üzere BIII grup işler benzer iş deneyimi olarak isteniyor. Öte yandan gerekli koşulları (1) sağlaması ile birlikte İnşaat Mühendisliği, Mimarlık bölümü mezunları da ihaleye katılabilmek için yeterli sayılacak. İlana çıkan iş kapsamında, Yaklaşık 14.000 Metrekare 2 Blok Halinde Sağlık Kampüsü Ortak Derslik Binası Yapılması yapılacak. 720 günde tamamlanması hedeflenen yatırım Taahhüt Haber’in bölge sınıflandırmasına göre TH 3 BÖLGE – İZMİR ve ÇEVRE İLLERİ BÖLGESİ sınırları içinde yer alan, ALKÜ Cikcilli Yerleşkesinde inşa edilecek.

EKAP’ta yayınlanan ilandan hareketle benzer işlere ve idarelere göre ayrıştırılmış, yaklaşık maliyetlerine (YM) göre büyükten küçüğe doğru sıralanmış ve sözleşme tasarısı ile idari şartname detayı özetini de kapsayan ihale duyurusu için BKZ. 28 Haziran 2024 Cuma tarih ve 3409 sayılı Günlük Taahhüt Haber Sayfa: 29 / Ayrıca daha fazla detay için BKZ. https://taahhuthaber.com/download/antalya-alaaddin-keykubat-universitesi-803385-saglik-kampusu-ortak-derslik-yapilmasi/

(Söz konusu Taahhüt Haber PDF’yi okumak için Google ya da herhangi bir arama motoruna “ 28 Haziran 2024 Cuma Taahhüt Haber PDF” yazabilirsiniz.)

28 HAZİRAN 2024 CUMA GÜNÜ YM’Sİ ED’NİN YARISI ÜSTÜ ANCAK ED’NİN ALTINDA (EDYÜ); YAKLAŞIK MALİYETLERİ (YM) TOPLAMI 650 MİLYON LİRA CİVARINDA OLAN 2 ADET ÖNEMLİ İHALE İLANININ ÖZET BAŞLIKLARI ŞÖYLE:

TOKİ ihale duyurusu yaptı. İdare, İKN. 2024/822421 Konya İli Taşkent İlçesi Çetmi/Yeni Mahallesi 56 Adet Konut ve Balcılar Mahallesi 88 Adet Konut İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İnşaatı yaptırmak için 26 Temmuz 2024 Cuma günü teklifleri alacak. İhaleye katılabilmek için asgari yeterlik kriteri olarak teklif bedelinin yüzde 50 ‘inden az olmamak üzere BIII grup işler benzer iş deneyimi olarak isteniyor. Öte yandan gerekli koşulları (1) sağlaması ile birlikte İnşaat Mühendisliği, Mimarlık bölümü mezunları da ihaleye katılabilmek için yeterli sayılacak. İlana çıkan iş kapsamında, Tünel Kalıp Sistemiyle 144 Adet Konut İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi yapılacak. 500 günde tamamlanması hedeflenen yatırım Taahhüt Haber’in bölge sınıflandırmasına göre TH 5 BÖLGE – KAYSERİ ve ÇEVRE İLLERİ BÖLGESİ sınırları içinde yer alan, Konya ilinde inşa edilecek.

EKAP’ta yayınlanan ilandan hareketle benzer işlere ve idarelere göre ayrıştırılmış, yaklaşık maliyetlerine (YM) göre büyükten küçüğe doğru sıralanmış ve sözleşme tasarısı ile idari şartname detayı özetini de kapsayan ihale duyurusu için BKZ. 28 Haziran 2024 Cuma tarihli ve 3409 sayılı Günlük Taahhüt Haber Sayfa: 29 / Ayrıca daha fazla detay için BKZ. https://taahhuthaber.com/download/toki-822421-konya-ili-taskent-ilcesi-cetmi-yeni-mahallesi-56-adet-konut-ve-balcilar-mahallesi-88-adet-konut/

(Söz konusu Taahhüt Haber PDF’yi okumak için Google ya da herhangi bir arama motoruna “ 28 Haziran 2024 Cuma Taahhüt Haber PDF” yazabilirsiniz.)

KGM 7 BÖLGE ihale duyurusu yaptı. İdare, İKN. 2024/806305 Karayolları 7 Bölge Müdürlüğüne Bağlı Yollarda Termoplastik ve Çift Kompenantlı Boya İle Yatay İşaretleme Yapılması İinşaatı yaptırmak için 18 Temmuz 2024 Perşembe günü teklifleri alacak. İhaleye katılabilmek için asgari yeterlik kriteri olarak teklif bedelinin yüzde 85 ‘inden az olmamak üzere YİBİGT_2.7 grup işler benzer iş deneyimi olarak isteniyor. Öte yandan gerekli koşulları (1) sağlaması ile birlikte Makine Mühendisliği bölümü mezunları da ihaleye katılabilmek için yeterli sayılacak. İlana çıkan iş kapsamında, Termoplastik Boya İle Püskürtme (Sprey) Yöntemiyle Yol Çizgilerinin Çizilmesi (Makine İle) (2 mm Kalınlığında) (425.000 m2), Termoplastik Boya İle Püskürtme (Sprey) Yöntemiyle Yol Çizgilerinin Çizilmesi (Makine İle) (1,0 mm Kalınlığında) (175.000 m2) Çift Kompenantlı Boya İle Ofset Tarama Çizilmesi (2 mm Kalınlıkta) (Boşluklar Düşülmeden Hesaplanan Metrekare Cinsinden Alanıdır) (25.000 m2), Yatay İşaretlemenin Silinmesi (Basınçlı Su İle) (200.000 m2),… yapılacak. 450 günde tamamlanması hedeflenen yatırım Taahhüt Haber’in bölge sınıflandırmasına göre TH 4 BÖLGE – ANKARA ve ÇEVRE İLLERİ BÖLGESİ sınırları içinde yer alan, Bölge Müdürlüğüne Bağlı Devlet ve İl Yollarında inşa edilecek.

EKAP’ta yayınlanan ilandan hareketle benzer işlere ve idarelere göre ayrıştırılmış, yaklaşık maliyetlerine (YM) göre büyükten küçüğe doğru sıralanmış ve sözleşme tasarısı ile idari şartname detayı özetini de kapsayan ihale duyurusu için BKZ. 28 Haziran 2024 Cuma tarihli ve 3409 sayılı Günlük Taahhüt Haber Sayfa: 27 / Ayrıca daha fazla detay için BKZ. https://taahhuthaber.com/download/kgm-7-bolge-806305-karayollari-7-bolge-mudurlugune-bagli-yollarda-termoplastik-ve-cift-kompenantli-boya-ile-yatay-isaretleme/

(Söz konusu Taahhüt Haber PDF’yi okumak için Google ya da herhangi bir arama motoruna “ 28 Haziran 2024 Cuma Taahhüt Haber PDF” yazabilirsiniz.)

Günlük Taahhüt Haber’in her gün yayınladığı “Güne Bakış” İstatistikleri için BKZ 28 Haziran 2024 Cuma tarihli ve 3409 sayılı Günlük Taahhüt Haber Sayfa: 19

KISALTMALAR

ED: Eşik Değer (İdarelerce Kamu İhale Kanunu 13 ve 63’üncü maddelerinde uygulanması gerekli olan ve Kamu İhale Kurumunca her sene güncellenen değer. 2022 yılı fiyatlarıyla  146 milyon 815 bin lira (146.815.969,-TL) / 2023 yılı fiyatlarıyla 290 milyon 284 bin lira (290.284.533,-TL.) 2024 yılı fiyatlarıyla ise  418 milyon 648 bin lira  (418.648.353,-TL)

EDÜ: Eşik Değer Üstü

EDYÜ: Eşik Değerin Yarısı Üstü Ancak Eşik Değerin Altında

EDYÜB: Eşik Değerin Yarısı Üstü Ancak Üst Sınırın Belirlemediğimiz

EKAP: Elektronik Kamu Alımları Platformu / Kamu İhale Kurumunun kamu ihalelerinin duyurularını ve sonuçlarını yayınladığı web sitesine verdiği ad.

İKN: İhale Kayıt Numarası

TH: Taahhüt Haber

YM: Yaklaşık Maliyet (Yapım – inşaat – ihalelerinde yapımı planlanan yatırımın, etüt ve proje aşamalarında, idarece her türlü fiyat araştırması yapılarak katma değer vergisi hariç olmak üzere belirlenen tahmini inşa bedeli)

13b1 İLAN: Yapım – inşaat – ihalelerinde Kamu İhale Kanunun 13b1 maddesinde yer alan ve her sene güncellenen değer. 2022 yılı fiyatlarıyla 873.705,-TL. altı / 2023 yılı fiyatlarıyla ise 1 milyon 727  bin TL altı ve 2024 yılı fiyatlarıyla ise 2 milyon 491 bin TL. altı yaklaşık maliyeti olan  yapım (inşaat) ihaleleri

AÇIKLAMALAR:

(1) Mühendisler, iş deneyimi bulunmadıkları takdirde en çok 15 yıl kıdemle ve yıllık (2023 yılı için 1.597.917,00-TL. üzerinden) 15 x 1.597.917,00 TL. = 24.968.755,-TL. tutarında ihalelere katılabilirler denebilir. Biraz daha açmak gerekirse, idarenin, sözgelimi “teklif bedelinin yüzde 50’si kadar iş deneyimi” istediği bir ihaleye, 15 yıl kıdemli bir mühendis, diploması uyması ile birlikte en çok 47.937.510’-TL. teklif verebilir. Tabii eğer mühendisin örneğin 5 yıl kıdemi varsa söz gelimi teklif bedelinin yüzde 100’ü kadar iş deneyimi istenen bir ihalede en çok 7.989.585,-TL. teklif verebilecektir.  (15 yıla kadar her yıl için 2023 yılı için 1.597.917,00-TL ile çarpılacak. (2024 yılı için ise bu rakam 2.304.515 TL oarak güncellendi.)

Öte yandan eğer mühendisin herhangi bir iş bitirme belgesi varsa bu 15 yıl sınırsız uzamaktadır. Sözgelimi iş bitirmesi olan 35 yıl kıdemli bir mühendis, katılmak istediği ihaleye,  idarenin yüzde 100 iş deneyimi istemesi halinde  2023 yılı fiyatlarıyla 55.927.095,-TL. teklif verebilecektir.Tabiatıyla müteahhit, idarenin istediği mühendislik diplomasına sahip olmalıdır. (İnşaat Mühendisi, Mimar, Elektrik Mühendisi, Makine Mühendisi, Çevre Mühendisi ve 30’lara varan diğer mühendislik bölümleri)

TH / 01.07.2024 - 3410 - 12
TH / 01.07.2024 – 3410 – 12

ÖZET

Taahhüt Haber’in (TH) geçen haftanın beşinci günü yayınlanan 28 Haziran 2024 Cuma tarih ve 3409 sayılı nüshasında TH’nin tahminine göre yaklaşık maliyetleri (YM) toplamı kabaca 5 milyar 425 milyon lira civarında olan 58 adet ihale ilanı yer aldı.